Cestovní pojištění Rakousko

Chystáte se do Rakouska? Nezapomeňte se pojistit! Poradíme Vám, jaké cestovní pojištění do Rakouska zvolit, a užitečné cestovatelské tipy do této země.

český lékař na telefonu 24/7

1,5 mil.

pojištěných klientů ročně

vlastní česky hovořící nonstop asistenční služba

16 let

pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním

Vaše dovolená v Rakousku s kvalitním pojištěním

Majestátní Alpy, průzračná jezera, zurčící vodopády, ale i zasněžené sjezdovky a perfektní lyžařská dovolená. Rakousko je zkrátka země, která má co nabídnout po celý rok. Ať už se sem vydáte v jakémkoliv ročním období, čistá horská příroda Vás vezme za srdce. Byli jste už v horském městečku Hallstat, rozkládajícím se na břehu překrásného jezera v podhůří Alp? Nebo si raději dopřejete svižný sjezd na lyžích v některém z místních ski areálů? Pokud zatoužíte po atmosféře velkoměsta, vydejte se do Salzburgu, rodiště Amadea Mozarta, nebo zamiřte do rakouského hlavního města. Vídeň Vás nadchne svou architekturou, zámeckými zahradami, muzei a zábavními parky. V předvánočním období se sem vydejte na adventní trhy, které patří mezi nejznámější v Evropě.

Ať už bude Vaším důvodem pro návštěvu Rakouska pěší turistika, lyžování, památky či nákupy, nezapomeňte se před cestou kvalitně pojistit. Cestovní pojištění do Rakouska Vám totiž může ušetřit statisíce či dokonce miliony Kč, které byste dali za léčbu v zahraniční nemocnici. 

Naši klienti se na nás každoročně obracejí s rozličnými případy, které se jim v Rakousku přihodí. Turisté se zde často potýkají s vymknutými kotníky či odřeninami, který si způsobí při horském výšlapu. Přes zimní období dochází při lyžařských dovolených i k závažnějším úrazům, jako jsou zlomeniny. V některých případech je dokonce nutný převoz vozidlem horské záchranné služby, nebo vrtulníkem. Neriskujte drahé výdaje za zdravotní pojištění, a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění do Rakouska.

Dovolená v Rakousku - důležitá telefonní čísla

 • Číslo na záchrannou službu: 144
 • Policie: 133
 • Hasiči:  122
 • Silniční pomoc: 120 a 123
 • Číslo na českou ambasádu v Rakousku: +43 189 958 111
 • Číslo na naši asistenční službu: +420 221 860 606

Jaké cestovní pojištění do Rakouska sjednat?

Vaše cestovní pojištění do Rakouska by mělo zahrnovat dostatečně vysoký limit léčebných výloh, asistenční službu, úrazové pojištění, pojištění opatrovníka a odpovědnost za škody, které někomu způsobíte, a škodu na osobních věcech. Všechna tato pojistná rizika máme automaticky zahrnuta ve všech balíčcích našeho pojištění. 

Rakousko je kvůli svému hornatému terénu zemí, ve které hrozí zvýšené riziko pádů a s tím spojených zlomenin. V případě, že se zraníte v horách, zásah horské služby nebo převoz vrtulníkem Vás může vyjít na statisíce až miliony Kč. Neriskujte a sjednejte si minimálně variantu Comfort, která má limit léčebných výloh 25 mil. Kč a úrazové pojištění až 600 000 Kč. Výhodou našeho cestovního pojištění je i to, že zahrnuje zásah horské služby.

Pokud jste milovníci vysokohorské turistiky, je dobré vědět, že v základní kategorii pojišťujeme výšlapy a pobyt v nadmořské výšce do 3500 m. Pokud se chystáte výš, je potřeba si sjednat připojištění rizikových sportů. Připojištění rizikových sportů je potřeba sjednat i v případě, že na dovolené plánujete lyžování mimo vyznačené trasy, skialpinismus, nebo via ferratu obtížnosti C.

Protože se jedná o sousední zemi, řada českých turistů vyráží do Rakouska automobilem. Pokud patříte mezi ně, rozhodně doporučujeme sjednat si připojištění cesty autem. Pomůže Vám v případě, když se Vaše vozidlo stane nepojízdným. Zajistíme opravu Vašeho auta na místě či v partnerském servisu, případně odtah do servisu v ČR. Pokud se bude jednat o delší opravu, zajistíme Vám ubytování a náhradní dopravu zpět do ČR.

 

Proč potřebuji cestovní pojištění do Rakouska?

Přestože v Rakousku máte jako občan Evropské unie nárok na zdravotní péči, určitě doporučujeme se před cestou pojistit. Tento nárok Vám totiž vzniká jen na ošetření ve státních nemocnicích. V horských oblastech se ale stává, že se tam nevyskytuje mnoho veřejných nemocnic, a v případě úrazu Vás převezou do nejbližší nemocnice. Pokud se bude jednat o soukromou, budete si muset všechny výdaje na zdravotní ošetření hradit sami, protože Váš Evropský průkaz nebudou akceptovat. Náklady na zásah horské služby a převoz vrtulníkem se přitom můžou šplhat do statisíců až milionů Kč. 

I ve státních nemocnicích se můžete setkat s finanční spoluúčastí. Například za den pobytu v nemocnici Vám můžou účtovat poplatek 15 - 23 EUR. 

Výhodou našeho cestovního pojištění je, že kryje zásah horské služby, transport do nemocnice, léčebné výlohy i převoz do ČR. Navíc má v sobě pojištění odpovědnosti, které Vám pomůže třeba v případě, že někoho srazíte na sjezdovce a způsobíte mu škodu na zdraví nebo majetku.

 

Jak se pojistit do Rakouska?

Vaše cestovní pojištění do Rakouska sjednáte rychle, jednoduše a pohodlně! Jak to u nás funguje?

 • Zadáte datum, ve kterém plánujete vycestovat.
 • V přehledné tabulce si zvolíte, kterou pojistnou variantu chcete.
 • Můžete si rovněž navolit až 7 připojištění. Díky této variabilitě si můžete Vaše pojištění namodelovat přímo na míru Vaší dovolené.
 • Vyplníte údaje o cestující osobě/osobách.
 • Zaplatíte cestovní pojištění kartou nebo převodem na účet.
 • Veškeré dokumenty Vám přijdou do e-mailu. Rovněž si můžete stáhnout digitální kartičku do mobilu, na které budete mít přehledně všechny informace o Vašem pojištění, kontakty na asistenci a QR kód pro sdílení kartičky např. mezi členy rodiny.

Proč se pojistit u ERV?

Snažíme se o to, aby v případě potřeby všichni naši klienti získali včasnou a adekvátní péči. Díky naší mezinárodní asistenční síti jsme schopni zareagovat velmi rychle a zajistit pomoc v nejbližším ověřeném zdravotnickém zařízení. Nasmlouvaná zařízení osobně prověřujeme.

Jsme pojišťovna, ale cestovní. Máme to jinak, protože cestováním žijeme. Už více než 100 let. Škody vyplácíme férově do 7 pracovních dnů. Přes milion klientů ročně z nás dělá českou jedničku na trhu cestovního pojištění.

 

Cestování do Rakouska - co vědět před cestou

Na všech dálnicích a rychlostních silnicích musíte mít dálniční známku. Dálniční známku můžete koupit s platností na 1 den, 10 dní, 2 měsíce nebo 1 rok. Turisté nejčastěji využívají 10denní dálniční známku, kterou pořídíte za 11,5 EUR. Zakoupit ji můžete na většině rakouských čerpacích stanic, nebo elektronicky na webu rakouské mýtné správy ASFINAG.AT. 

Rakousko je součástí Evropské unie, takže Vám ke vstupu postačí pouze občanský průkaz. Pokud do Rakouska cestujete autem, nezapomeňte si i všechny dokumenty k automobilu (řidičský průkaz, technický průkaz, zelený průkaz atd.). Pokud do Rakouska vyrážíte v zimním období, nezapomeňte, že v období od 1. 11. do 15. 4.  musíte mít zimní pneumatiky.

Vzhledem ke svému hornatému terénu je Rakousko zemí, ve které je chladněji než v Česku. V zimě očekávejte v horských oblastech teploty v rozmezí 5 až - 5 °C, v létě se teploty pohybují mezi 16 až 23° C. 

Pokud do Rakouska míříte za účelem horské turisticky, nepodceňte přípravu. Pořiďte si kvalitní obuv, určenou pro tyto vysokohorskou turistiku. Rovněž doporučujeme opalovací krém s vyšším ochranným faktorem (SPF 30 a vyšší), protože slunce ve vyšších nadmořských výškách bývá velmi intenzivní.  Na výšlap si přibalte dostatečné množství tekutin, kvalitní obuv a teplé oblečení pro případ změny počasí. Před výšlapem si zjistěte předpověď počasí - Rakousko totiž patří k zemím s vyšším výskytem bouřek, které můžou být v horských oblastech velmi nebezpečné. Nevydávejte se do hor, pokud je zhoršená viditelnost, nebo se necítíte fyzicky dobře. 

 

Máte další dotazy? Zavolejte nám na tel. číslo 221 860 860, popř. nám zanechte vzkaz přes chat, rádi se Vám ozveme zpět.

 

Stále váháte?

Hledáte další důvod, proč se pojistit u nás? Přečtěte si názory a zkušenosti našich klientů na Google Reviews!

 

Veliká pochvala za vyřízení pojistné události na dovolené v Tunisku. Byli jsme nuceni vyhledat ošetření hotelového lékaře z důvodu obavy z prodlení při úrazu dítěte. Pojišťovna neprodleně proplatila veškeré náklady uhrazené přímo na místě v hotovosti. Peníze byly na účtu téměř ve stejný den, kdy jsme se z dovolené vrátili. Děkujeme.

Ludmila Sršňová
Ludmila Sršňová 12.07.2024

Rádi bychom pojišťovně ERV velice poděkovali. Bohužel jsme byli ze zdravotních důvodů nuceni zrušit dovolenou pro celou naši rodinu. Online jsem podala jednoduchou žádost a nahrála požadované dokumenty. Druhý den mi přišel email, že je vše vyřešeno a že nám vrací většinu našich stornopoplatků. Čtvrtý den jsme měli peníze na účtu. Vše vyřešeno extra rychle od podání žádosti, až po vrácení peněz na účet. Děkujeme velice za příjemnou zkušenost a neuvěřitelnou rychlost. Jsme maximálně spokojeni a pojišťovnu doporučujeme!

Lucie Hanzlíková
Lucie Hanzlíková 04.07.2024

Ráda bych poděkovala pojišťovně a hlavně slečně Natálii K. za pomoc v minulých dnech.Na rodinné dovolené na Djerbě mi syn onemocněl neštovicemi,jednání všech bylo naprosto úžasné,umožnili a uhradili nám prodloužení pobytu i ošetření lékařem.Způsob komunikace Natálky byl suprový a v dnešní době dost ojedinělý.Ještě jednou díky 🍀🍀🌞

Lenka Šantrochová
Lenka Šantrochová 08.06.2024

Neskutečně rychlé vyřízení pojistné události-storno zahraniční dovolené, hospitalizace 4 dny před odletem. Škoda vyřízena během 5 pracovních dnů. Vrácena celá částka zájezdu. Velká spokojenost. Děkuji.

Olga Klementová
Olga Klementová 04.07.2024
ERV Evropská pojišťovna, a. s.
4.8

Na základě 982 recenzí

Co v Rakousku vidět a zažít?

Inspirujte se našimi cestovatelskými články a užijte si Rakousko naplno!

Příběhy našich klientů

Na dovolené na Lanzarote jsem byl hospitalizován s plicní embolií. Najednou jsem ucítil silnou bolest na hrudníku a velmi špatně se mi dýchalo. Naštěstí jsem se na doporučení asistenční služby rychle dostal do prověřené nemocnice, kde jsem nakonec ležel 5 dní. Všechno dobře dopadlo, ale místní doktoři mi nedoporučili cestu letadlem, a tak jsem musel zůstat na Lanzarote další 3 týdny a chodil jsem na kontroly. Manželka mohla po celou dobu zůstat se mnou a veškeré náklady včetně účtů za hotel a cestu zpět pokrylo pojištění. Nebýt vašich služeb a perfektní péče, nevím, co bychom dělali. Jsme vám moc vděční.

Pan Pavel D.
hospitalizovaný s plicní embolií na Kanárských ostrovech

Další zkušenosti našich klientů

Nabízíme 3 varianty pojistného plnění

Evropa / Svět
Co Vám uhradíme (limity v Kč)StandardComfortPremium
Léčebné výlohy10 000 00020 000 00030 000 000
Zubní ošetření25 00040 00040 000
Fyzioterapie60 00090 000120 000
Náhrada za pobyt v nemocnici 1-20 00030 000
Psychologická pomoc-10 00020 000
Léčebné výlohy COVID-19 2anoanoano
Aktivní asistenceneomezeněneomezeněneomezeně
Převoz, přeložení a repatriacedo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Převoz tělesných ostatkůdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Náklady na pohřeb150 000150 000150 000
Doprovázející, přivolaný100 000150 000200 000
Trvalé následky úrazu400 000600 000800 000
Úmrtí následkem úrazu200 000300 000400 000
Škoda na osobních věcech20 00040 00060 000
Cestovní doklady-10 00020 000
Věci zaměstnavatele 3-anoano
Nákup nezbytných věcí 4-10 00020 000
Škoda na zdraví3 000 0006 000 00012 000 000
Škoda na majetku1 500 0003 000 0006 000 000
Právní zastoupení-200 000400 000
Zmeškání 5--5 000
Zpoždění 5--5 000
Zkrácení--20 000
Přerušení--50 000
Nevyužitá dovolená 6--10 000
Náhradní pracovník-25 00050 000

Vysvětlivky: 1) 2 000 Kč za den, 2) Pouze v destinacích s nízkým rizikem nákazy (zelené dle MZV), 3) do limitu osobních věcí, 4) 5 000 Kč za každých 12 hodin, 5) 1 000 Kč za každých 6 h, 6) 1 000 Kč za den.

Pojistka v mobilu

Digitální verze pojistky vždy po ruce ve Vaší elektronické peněžence! K dispozici pro iOS i Android.

 

Digitální karta pojištění

 

Více informací

MediCall

Součástí našeho cestovního pojištění je služba lékaře na telefonu. Pomůže Vám, když máte na dovolené zdravotní problém a nevíte, co v takové situaci dělat.

 

Lékař na telefonu

 

Více informací

Další pojištění