Datum:

co-muzete-zazit-na-bali-01

Podzimní počasí už jasně říká, že je nejvyšší čas poohlédnout se po letenkách do teplých krajin. A Bali je na dovolenou ideální, protože nabízí sportovní vyžití, kulturní program a přírodu, ze které se tají dech. V minulém článku o Bali a Indonésii  jsme psali o výletech, potápění, městě Ubud a chrámech. Dnes se podíváme, co výjimečného tam můžete zažít, aniž jste to možná tušili…

Pokochat se volavkami

3 km od města Ubud (centrum jógy, umělců a kultury) najdete vesnici Petulu.  Vlezte si do rýžových polí u silnice, která vede vesnicí, a těšte se, co se bude dít. Každý den se tam kolem páté hodiny odpolední slétají hejna bílých volavek. Na stromech podél silnice se z neznámého důvodu ukládají každý den ke spánku. A protože nejsilnější náboženství na Bali je hinduismus, tak obyvatelé vesnice věří, že jsou tito ptáci převtělené duše lidí, kteří přišli o život během občanské války v roce 1966.

Projet se na slonovi

Na Bali neplatí, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně. Zjistěte, jaký je výhled mezi sloníma ušima v Elephant Parku. Najdete ho 20 km severně od města Ubud. V areálu parku je možné slony krmit, hladit a projet se na nich džunglí. Na pozemku velkém 2 hektary stojí také sloní muzeum s jediným mamutem v celé jihovýchodní Asii. Můžete se najíst v restauraci s výhledem na jezero, navštívit bar a nakoupit předměty ze slonoviny v obchodě s dárky. Jestli vás šperk nebo suvenýr ze slonoviny láká, tak tuto příležitost určitě využijte, protože z některých asijských zemí už si slonovinu přivézt domů nemůžete a zákazy vývozu se stále zpřísňují.

Bali - Co jste nevěděli, že můžete zažít 02

Pohrát si s kobrou

Všichni dobrodruzi, milovníci adrenalinu a časopisu National Geographic zbystřete! Vydejte se do džungle na severozápadě Bali. Experti z Reptile Rescue vás vezmou na výlet za kobrami královskými, ptáky, ještěrkami, cibetkami a dalšími obyvateli divočiny. Není se čeho bát, vaši průvodci mají desítky let zkušeností. Tyto výlety jsou pro milovníky divoké přírody i pro ty, kdo ještě nikdy v džungli nebyli. Nikde jinde na světě nemáte možnost se ke kobrám královským dostat tak blízko. Na této výpravě každá skupinka objeví nejméně jednu kobru. Je to proto, že průvodci jsou specialisté a dobře ví, kde se hadi schovávají. Na hledání budete potřebovat dobrou fyzičku, protože se pátrání v bambusu a vodách může protáhnout.

Zaplavat si s delfíny

Bali je známé pro výjimečné černé pláže a nádherné korálové útesy, které vyzývají k potápění a šnorchlování. Věděli jste ale, že si tam můžete také pohrát s delfíny? Severní část Bali je domov divokých delfínů. Na plavání s delfíny je potřeba si přivstat, ale dovádění s těmito veselými zvířaty za úsvitu je prostě nezapomenutelné. Pokud si nejste jistí, jestli je to ten pravý tip na zážitek pro vás, tak se jejich ladnými pohyby můžete pokochat z lodi. Tak jako tak to bude zážitek do konce života.

Bali - Co jste nevěděli, že můžete zažít 03

Vidět sbírku motýlů

Je na vás hledání kobry královské příliš velké sousto? Tak se zajeďte podívat do motýlího parku Taman Kupu Kupu, kde poletují všechny druhy motýlů žijících v celé Indonésii. To je dostatečně velká sbírka, že? Park najdete 5 km od města Tabanan, severozápadně od Denpasaru. Kromě motýlů tam uvidíte také škorpióny, brouky a další hmyz. Park chrání ohrožené druhy a slouží také jako výzkumné centrum. Je to ideální místo na výlet i s dětmi.

Bali - Co jste nevěděli, že můžete zažít 04

Které místo by vás lákalo nejvíce? Než nasednete do letadla za mořem, džunglí a slony, připravte si foťák na lovení momentek a cestovní pojištění do zahraničí. Je nesmírná výhoda, když se o vás kdekoli na světě postarají ti nejlepší ve svém oboru.

Zdroje: baliadventuretours.com, govoyagin.com, tripoto.com, indonesiawanderer.com

Další články

Jak si užít Maledivy. Leťte za levnější exotickou dovolenou

Maledivy už dnes nejsou destinací jenom pro ty nejbohatší, ale zavítat sem mohou i běžní smrtelníci. Užijte si maximálně tropického podnebí a čerstvého mořského vzduchu. Načerpejte tolik pro naše tělo potřebný vitamín D a omega-3 mastné kyseliny.

5 tipů na největší plážové taháky

Vidíte se na jemňoučkém písku, ale Bibione už vás neláká? Inspirujte se, které z nejkrásnějších pláží světa navštívit, a co na nich můžete kromě ležení dělat. Ať už se vydáte na kteroukoliv pláž, malá nebo velká...

plaze-uvodni-328