Datum:

jak-se-zabavit-v-aute-683-346

Cestování v autě je většinou nutné zlo, které musíte tu a tam přetrpět, když se vám nepodaří sehnat dobrou letenku nebo když je z různých důvodů auto nejsnazší varianta. Pojďme se společně podívat na několik tipů, jak se při takovém dlouhém cestování zabavit.

1. Dopřejte si klasiku

Dlouhou cestu v autě obvykle strávíme čtením, sledováním filmům, když se nám poštěstí tak i spánkem. V autě máme ojedinělou příležitost proflákat relativně dlouhou dobu, aniž bychom měli pocit, jak mrháme svým časem. Teda pokud zrovna neřídíme.
Tip: Časopisy a knížky nechte doma a sbalte si jejich elektronické verze - čtečky, tablety nebo smartphony. Pomocí adaptéru do autozapalovače navíc můžete udržovat svoje přístroje v chodu po celou cestu.

2. Pouštějte si hudbu a zpívejte (nahlas)

Ať už cestujete sami nebo ve skupině přátel, utíká to mnohem rychleji, pokud si užíváte i cestu samotnou. Pusťte si rádio, vytočte hlasitost a zpívejte si! Možná, že schytáte pár udivených pohledů, když budete čekat zrovna na červené, ale no a co! Tyhle lidi už pravděpodobně stejně nikdy neuvidíte.

3. Vyzkoušejte hry na cesty

Pokud jedete ve skupině lidí, se kterými jste zkrátka na jedné vlně, vyzkoušejte některou ze zábavných her. Dlouhá chvíle se tak rázem změní v super zážitek!

  • Z okna jsem viděl
  • Klasická řetězová hra na procvičení paměti, ve které jeden začne větou “Z okna jsem viděl…” - a doplní něco, co zrovna minul po cestě. Další po něm musí jeho tvrzení zopakovat a přidat další jev, který po ceste zaregistroval. První, kdo zapomene některé z na sebe navazujících tvrzení, prohrál.

  • Stupído
  • Vylepšená verze klasického slovního fotbalu. V tomto případě akorát nikdo neříká na sebe navazující slova nahlas, ale vždycky je jenom popisuje. Každý ve hře se tak musí soustředit v průběhu celého kola, aby mu náhodou nějaké slovo neuteklo, protože v tom okamžiku by už nenavázal. A stal by se “S” (potom “T”, “U”, “P”...). Cílem pak je se za žádnou cenu nestát Stupídem.

  • Já nikdy…
  • Kultovka z řad alkoholových her, kterou určitě znáte z filmů. Každý formuluje nějakou větu začínající slovy “já nikdy…” (například: “nejel na červenou”). Všichni ostatní, kteří totéž nemohou říci o sobě, se napijí. V cestovatelské verzi akorát alkohol nahradíte limonádou a lehce pozměníte pravidlo - první, kdo svoji láhev vypije, prohrál. Určitě přijdete na to, že i taková odlehčená verze je docela zábava. A dozvíte se o svých společnících spoustu nových věcí!

  • Škrtni, co vidíš
  • Ještě před cestou si všichni připraví stejný seznam s objekty, které mohou po cestě vidět (například hrad, zajíc, policista, duha a podobně). Jakmile pak hráč během cesty něco ze seznamu uvidí, řekne to nahlas a smí si to škrtnout. Ostatní musí čekat na další příležitost. První, kdo seškrtá všechny položky, vyhrál.

pár v kabrioletu

Dejte si ale pozor. Bujaré veselí na cestě by nikdy nemělo překročit hranici, která snižuje pozornost řidiče a tím ohrožuje bezpečnost posádky. A pokud se chystáte na delší cestu autem, nezapomeňte si ji dopředu alespoň orientačně naplánovat. Na mnoha evropských dálnicích a mostech se platí mýtné, s čímž je potřeba dopředu počítat. Také určitě nezapomeňte přibalit drobné v měně všech zemí, kterými projíždíte a cestovní pojištění. V balíčku pojištění do zahraničí Sbaleno máte mimo jiné nonstop asistenční službu - a tím i o spoustu starostí méně.

Další články

Jarní lyžování se sluncem a skipasy zdarma – to je Itálie!

Jste začátečník, pokročilý nebo zkušený lyžař? Jarní lyžovačku si dopřejte tak či tak! Ať už jste lyže zatím viděli jen ve výloze sportovních obchodů, nebo pravidelně sjíždíte nejprudší svahy Evropy, lyžování za jarního počasí si rozhodně zasloužíte. Užijte si kvalitní lyžařské podmínky a vypravte se do Itálie. Nejenže se tam zahřejete při sjezdu nekonečně dlouhých sjezdovek, teplo pocítíte i od slunečních paprsků. Vybrali jsme pro vás hned několik míst, která uspokojí každého

01-NEJ-lyzovani-Italie

15 rad, jak nenaletět půjčovnám aut na dovolené

Tušíte, jaké jsou nejčastější „nešvary“ půjčoven, které nabízejí zapůjčení dopravních prostředků na vaší dovolené?  A jak vůbec na to? Kde si nejlépe půjčit, co pojištění a jak platit?  

pujcene-auto-rodinne