Datum:

karibik-po-hurikanech-01

Irma a Maria. Tyto dvě dámy se v září loňského roku prohnaly karibskými ostrovy. Během několika dní je proměnily k nepoznání. Zásah do nádherných míst nejjižnější části Severní Ameriky byl vidět i na satelitních snímcích z oběžné dráhy. Kvůli své síle si hurikány vysloužily pověst nejsilnějších a nejničivějších tropických bouří v celé historii oblasti. Tato lokalita je oblíbeným místem pro luxusní dovolenou v zimních měsících. Podívejte se na to, v jakém stavu je na začátku další sezóny.

Mezi nejoblíbenější karibské země Čechů patří Dominikánská republika, Kuba a Jamajka. Pokud plánujete před zimou uprchnout právě do těchto míst, můžete s klidnou hlavou vyrazit. Hurikány totiž nezasáhly hlavní letoviska, napáchaly v nich pouze menší škody. Destinace jsou na turisty připravené. Sepsali jsme pro vás tipy, abyste si svou dovolenou užili na maximum.

Karibik po hurikánech 02

Dominikánská republika

Cestovatelé ocení Punta Canu, nejpopulárnější město Dominikánské republiky a jednu z nejlepších golfových destinací na světě. V místě, kde se střetává Atlantský oceán s Karibským mořem, na vás čeká teplá voda omývající břehy Dominikány pokryté jemným bělostným pískem. Pravou atmosféru zažijte na karnevalech s tradiční hudbou. Adrenalin rozproudíte v žilách při sklouznutí na zip-line dráze nebo při hodinách surfování na pláži Macao. Magické laguny prozkoumejte v ekologickém parku Ojos Indígenas. S delfíny, rejnoky a lachtany si můžete zaplavat v moři na ostrově delfínů. Na cestě za poznáním se v rytmu merengue přeneste do Santo Dominga, nejstaršího města amerického kontinentu. Hlavní město se pyšní mnoha prvenstvími – první katedrálou (Primada de America), první univerzitou pojmenovanou po sv. Tomáši Akvinském i nejstarší nemocnicí v Novém světě. Pětisté výročí objevení Ameriky připomíná obří Kolumbův maják Faro a Colón

Karibik po hurikánech 03

Kuba

Letiště funguje, hoteliéři se těší na nově příchozí hosty a vy se můžete vydat do nejoblíbenějšího místa Čechů na Kubě - do pobřežního letoviska Varadero. Místo, které navštěvoval i známý gangster Al Capone, zaujme nadšence prahnoucí po kultuře i milovníky přírody. Galerie umění Artecru představuje tamní výtvarníky zachycující klidný venkov i rušné město. Po procházkách městem se uchylte do rozsáhlé oázy klidu – parku Josone. Fascinuje vás podmořský život? Potopte se do hlubin oceánu na Coral Beach. Pokud tam nepotkáte delfíny, navštivte Delfinario. Po jejich vystoupení si s nimi můžete zaplavat. Nedaleko letoviska prozkoumejte hluboké jeskyně Saturno Cave, národní parky a nedotčené pralesy v Sierra Escambray. Země proslulá rumem, doutníky, energickou hudbou, svéráznou vládou Fidela Castra a barevnými vozy nabízí mnohé víc než jen luxusní resorty a krásné pláže. Vydejte se zažít pravou Kubu do hlavního města. Všudypřítomnost Ernesta Hemingwaye pocítíte v Havaně kromě muzea věnovaného jeho památce i v klubu Floridita. Ten se stal věhlasným právě díky návštěvám člena ztracené generace. V historickém centru Staré Havany navštivte kopii Bílého domu Capitolio Nacional. Jako třešničku na dortu si dejte zastávku v muzeu rumu. Nově získané poznatky oslavte esencí světově uznávaného třtinového moku v přilehlé hospůdce. A jestli chcete být styloví, tak vám vedle v obchůdku Partagas Fabrica de Tabacos vyrobí doutník na míru.

Karibik po hurikánech 04

Jamajka

Nechejte se za doprovodu pohodových melodií reggae přenést na největší anglicky mluvící ostrov Karibiku. Země proslavená osobností Boba Marleyho je pověstná přátelskými a usměvavými obyvateli. A to nejen díky konopí, jehož závan ucítíte i přes zákazy v ulicích. Je to ideální místo pro vytěsnění každodenních starostí a užívání si pohody. Alespoň po dobu dovolené. Tu si zpříjemněte výletem na krásné pláže jako je ta Sedmimílová. Hlavní turistickou destinací je Montego Bay. Mísí se v něm vzrušující noční život s poklidnými plážemi vhodnými na potápění, tržištěm a módními obchody. Za přírodou se vydejte do Modrých hor. Na jejich úbočích se rozléhají plantáže údajně s tou nejlepší kávou na světě. Kaskádové vodopády na řece Dunn a jejich průzračná voda v přírodním bazénku Blue hole nedaleko Ocho Rios vás na výletě osvěží. V hlavním městě Kingstonu se zastavte v muzeu Boba Marleyho a v pokojích Rose Hall Great House se projděte jamajskou historií. 

Karibik po hurikánech 05

Vzpomínky na bělostný písek a křišťálově průzračnou vodu Karibiku se vám zaryjí hluboko do paměti a budou vás hřát až do konce zimy. Ať už strávíte dovolenou v klidu na pláži, nebo turistikou v horách, sjednejte si před odletem kvalitní cestovní pojištění. U nás si můžete vybrat hned z několika variant.

Zdroje: cestovani.idnes.cz, novinky.cz, tripadvisor.cz, travelmag.cz

Další články

Gastro výlet po severní Evropě Kam vyrazit za nejlahodnějším jídlem? – 1. díl

Celou skandinávskou kuchyni spojuje to, že je vydatná, aby pořádně zasytila. A v dnešním článku vám přinášíme konkrétní tipy, co dobrého můžete ochutnat ve Švédsku, Finsku, Norsku a na Islandu.

gastro-severni-evropa

Holandsko, které chutná a nikdy nenudí!

Holandsko, vyrýsované vodními kanály do travnatých geometrických tvarů posetých stády pasoucího se dobytka, je v mnohém tradiční vyspělou evropskou kulturou. V čem je tato země a její největší...

kolo2