Je Egypt bezpečná destinace pro vaši dovolenou? Rady od delegátky.

Datum: | Autor: Tým ERV

Potápění a pyramidy – to jsou kromě slunečného počasí a krásného moře dva největší magnety, proč čeští turisté zvažují trávit dovolenou právě v této zemi. Mezi nejvyhledávanější lokality Čechů patří Šarm aš-šajch a Marsa Alam. V důsledku proběhlých událostí se ale mnoho cestovatelů bojí o svoji bezpečnost. Proto jsme se zaměřili nejen na tamní krásy, ale i na zdravotní rizika a bezpečnostní situaci v zemi. Vydejte se s námi do Egypta bez obav.

egypt-bezpecna-destinace1

Nejzajímavější místa Egypta

K nejvyhledávanějším egyptským památkám patří město Luxor. Budete si v něm připadat jako v muzeu pod širým nebem. Nejenže v sobě ukrývá chrámový komplex v Karnaku, zlatým hřebem je Luxorský chrám.

Úchvatnou podívanou nabízí i Údolí Králů, kde můžete nahlédnout do hrobek velkých faraonů.

Stejně tak vás ohromí pohled na chrám královny Hatšepsut vytesaný do skal.

Za téměř povinnou zastávku každého cestovatele Egyptem by měly být považovány pyramidy v Gíze s nejznámější Cheopsovou (Velkou) pyramidou. Ale i tu dokáže zastínit ještě něco působivějšího.

Tím je největší vytesaná socha z jednoho kusu kamene se lvím tělem a lidskou hlavou – Sfinga.

Pokud dáváte raději přednost pestrobarevnému podmořskému světu, přečtěte si o nejlepších místech na potápění a šnorchlování.

Zato v Údolí velryb moc živých tvorů nečekejte. Místo v oblasti Fayoum nadchne všechny milovníky paleontologických lokalit. Do zkamenělin se tam otiskl celý příběh zrodu velryb.

Jak ale předejít zdravotním nepříjemnostem, které by vás mohly zastavit před objevováním egyptských pokladů? 

egypt-bezpecna-destinace-sfinga

Očkování a léky proti Faraonově kletbě

Do země faraónů není pro Čechy očkování povinné. Abyste ale předešli následným zdravotním problémům, můžete se nechat naočkovat na cestovatelské minimum. Do něj spadá žloutenka typu A a B, břišní tyfus a případně i tetanus, pokud od posledního očkování uběhlo více než 15 let.

Kromě mnoha působivých památek se můžete střetnout i s faraonovou kletbou či pomstou. Zažívacím nepříjemnostem způsobeným pro nás nezvyklými bakteriemi lze také předcházet – očkováním proti choleře nebo užíváním probiotik několik týdnů před dovolenou.

Myslete také na základní doporučení! Vodu z kohoutku nepijte, ani si v ní nečistěte zuby. Zpívejte si radši až mimo sprchu, protože i malý lok vás může zamknout na pokoji po zbytek vaší dovolené. Pozor si dávejte i na dostatek tekutin v podobě jen a pouze balené vody a jiných limonád, zbytečně se nepřehřívejte. Na všechny příznaky faraonovy kletby (silnou nevolnost, průjem, zvracení a bolesti břicha) nejlépe zaberou tamní léky – Anitmal, Drotazide, Diax nebo Streptoquin.

Pro případ, že by vás zdravotní komplikace přece jen dostihly, je dobré si sjednat kvalitní cestovní pojištění. Máme hustou síť smluvních zdravotních zařízení, lékaře na telefonu a širokou škálu pojišťovaných sportů a aktivit.

 

 

egypt-bezpecna-destinace3-leky-ockovani

Bezpečnostní doporučení

Abyste si mohli splnit svůj sen zároveň ale zbytečně neohrožovali svoji bezpečnost, stačí dodržovat několik základních doporučení vydaných Ministerstvem zahraničních věcí České republiky. A na co si tedy dát pozor?

Jakmile budete chtít vytáhnout paty z hotelového komplexu, ve kterém budete ubytováni, neměli byste se zdržovat na veřejně přístupných plážích a hlavně dbát pokynů delegátů cestovních kanceláří.

Nebaví vás už lenošit u bazénu a rádi byste se vydali do pouště nebo za pyramidami? Využijte raději služeb turistických kanceláří. Na výlety na vlastní pěst se nevydávejte.

egypt-bezpecna-destinace-sahara

Předtím než budete vpuštěni do země pyramid, musíte zaplatit správní poplatek za egyptské vízum. To vychází na 15 dolarů a obdržíte ho na příletovém letišti v Egyptě.

Ať už se poté pustíte do objevování tamních krás aktivně nebo si užijete poklidnou dovolenou lenošením na lehátku u bazénu nebo na pláži, před cestou se v každém případě pojistěte. Naše kvalitní cestovní pojištění si jednoduše sjednáte online z pohodlí vašeho domova. Na výběr máte navíc hned z několika variant pojištění. Sjednejte si Sbaleno K moři, se kterým vás nejen u moře nic nezaskočí.

Zdroje: cestolino.cz, cestolino.cz, vegypte.cz, jenprocestovatele.topzine.cz 

Další články

Češi mohou na lyže do Bulharska, ale nově s testem

Bulharská střediska nabízí milovníkům zimních sportů v současné situaci výjimečné podmínky. Až do pátku 29. 1. 2021 šlo o jediné místo v Evropě, kam jsme mohli bez negativního testu na covid-19. 

bulharsko-bansko-hory

Jak na spropitné? Informace z celého světa

Také vám na dovolené v cizině nejsou příjemné situace, kdy řešíte při placení v restauraci nebo při odchodu z hotelu kolik by asi bylo vhodné nechat na spropitném, aby byl personál spokojený...  

taxi2