Datum:

Co takhle zamávat paní zimě a vydat se do tepla? Procházet se po bílých plážích, držet v rukou největší kokos na světě, potápět se u korálových útesů, kochat se západy slunce a poslouchat šumění vln? To všechno a mnohem víc nabízí ostrovy na východ od Afriky omývané Indickým oceánem. I dnes je tamější příroda téměř nedotčená. Co tam můžete zažít a vidět?

Tropický ráj výhled na ostrov Seychely

Panenská příroda

Seychely mají vše, co si pod rájem na Zemi představíte – pláže s jemným pískem, ideální podmínky pro šnorchlování i potápění a k tomu navíc džungle a hory. Ostrovy nejsou sopečného původu, ale ze žuly. Hory jsou díky tomu krásně hladké a ostrovy zdobí velké žulové balvany. Po opalování na plážích a vodních sportech můžete vyrazit na výlety do rovníkových džunglí a zaposlouchat se do zpěvu vzácných ptáků. Uvidíte na vlastní oči zvířata a květiny, které jinde na světě neexistují. Více než polovinu ostrovů tvoří chráněné národní parky a přírodní rezervace.

Obrovská korytnačka na Seychelách

Vynikající kuchyně

Co by to bylo za ráj na Zemi, kdyby v něm nebyla lahodná jídla? Na Seychelách se zaradují nejen vaše oči, ale i vaše chuťové buňky. Kreolská kuchyně je založená na čerstvých surovinách, rybách, mořských plodech, zelenině, ovoci a kokosovém mléce. Navazuje na vlivy anglických a francouzských kuchařů a mísí je s vůní orientu. Oblíbená koření kreolských jídel jsou zázvor, kari, zázvor a česnek. Jako příloha se nejčastěji podává rýže. Kromě luxusních restaurací můžete jíst s místními lidmi v bufetech a bistrech. Ty nejlepší poznáte podle front. Posezení v restauracích vypadá často takhle…

Posezení v restauraci na břehu tropického moře

Vzácné rostliny a zvířata

Je málo míst na světě, kde se po zahradách lidí volně procházejí želvy obří jako domácí mazlíčci. Seychelské ostrovy jsou jedním z nich. Na hůře dostupném atolu Aldabra žije volně dokonce 150 tisíc obřích želv. Na ostrově Praslin můžete v přírodní rezervaci Les Valleé de Mai vidět hned dvě rarity - jednoho z nejvzácnějších papoušků (black parrot) a symbol Seychelských ostrovů, palmový strom Coco de mer plodící kokosový dvojořech. Když ho spatříte, pochopíte, proč si díky němu mořeplavci mysleli, že objevili biblickou Rajskou zahradu. Tvar ořechu připomíná ženské pozadí nebo klín.

Cococ de Mer ženský kokosový ořech symbol Seychelských ostrovů

Ideální destinace s pohodovou atmosférou

Na ostrovech je po celý rok teplota kolem 30°C, dokonce tam můžete vyrazit i v období dešťů, protože jsou teplé, rychle přejdou a je zase krásně. Je tam oblíbená pěší turistika a cykloturistika, na ostrově La Digue se můžete přesouvat dokonce pouze na kole. Seychelané jsou přátelští a nápomocní, nikam nespěchají a rádi se smějí. Úředními jazyky jsou seychelská kreolština, angličtina a francouzština, takže se s místními lidmi snadno domluvíte. Seychely jsou sice považované za luxusní destinaci, dnes jsou díky široké nabídce různého ubytování dostupné pro většinu lidí.

Cestovní pojištění do Vietnamu i na Seychely

Na které ostrovy se vydat?

Ze 115 ostrovů je obydlených 33. Nejvíce turistů zůstává po přistání na ostrově Mahé. Objevují hlavní město Victoria s přístavem a trhy, přírodu a pláže. Dva další nejčastěji navštěvované ostrovy jsou Praslin a La Digue. Ty jsou jen pár desítek minut letu nebo plavby od Mahé. Určitě vám doporučujeme podívat se i na ostatní ostrovy. Na ostrově Cerf se nachází St. Ann Marine National Park se 150 druhy ryb. Bird Island je v zimních měsících domovem stěhovavých ptáků a žije na něm ve volné přírodě také nejstarší samec želvy obří. Pravou atmosféru jako z pirátských filmů zažijete na ostrově Frégaté s nádhernými džunglemi, pěšími stezkami a plážemi. Pro milovníky aktivní dovolené je ideální ostrov Silhoutte, kde můžete vylézt na nejvyšší horu Dauban (780 m.n.m.) a projít dvě pěší trasy La Passe a Grande Barbe rovníkovými lesy.

tropická džungle treking a turistika na Seychelách

Ať už se rozhodnete cestovat na kterýkoli z tamních ostrovů, sjednejte si předem kvalitní cestovní pojištění, ať je o vás na dovolené skvěle postaráno v jakékoli situaci. Vy objevujete krásy světa, my se staráme.

Zdroje: hedvabnastezka.cz, idnes.cz, novinky.cz, cestujlevne.com, travelmag.cz, mahalo.cz, wikipedia.org

Další články

Hotel v jurtě, iglú nebo prosklené kapsli. Nejlepší glamping blízko i daleko

Co všechno vám přinese glamping, tj. luxusní kempování? Vanu v přírodě, komfortní jurtu či dům na stromě a zasloužený odpočinek daleko od civilizace. Přečtěte si o výhodách glampování.

glamping-safari

5 nejkrásnějších evropských zámků, které musíte vidět

Výlety do nejkrásnějších zámků v Evropě vás přenesou do minulosti. Nazujte si královské střevíce a račte dále… 

evropske-zamky