Datum:

jak-si-uzit-las-vegas-a01

Jedno z nejznámějších amerických měst můžete navštívit kdykoli v roce a zůstat v něm jak dlouho chcete. Las Vegas totiž žije bohatým životem a nikdy nespí. Je postavené pro zábavu, adrenalin, hazard a odpočinek. Vydejte se s námi do legendárních míst z hollywoodských filmů.

Projděte se po The Strip

Centrem dění ve městě je Las Vegas Boulevard, kterému se přezdívá Strip. Je dlouhý šest kilometrů a během procházky si můžete prohlédnout všechny luxusní hotely, světoznámá kasina a pestrobarevné fontány. Strip nabízí tolik atrakcí, show a dobrého jídla, že ho během vašeho pobytu nemusíte vůbec opustit a pořád budete mít co objevovat. Boulevard začíná věží Stratosphere a končí obřím hotelem Luxor ve tvaru pyramidy. Ten má kapacitu čtyři tisíce pokojů a tak obrovské atrium, že by se do něj na výšku vešlo devět letadel. Luxor navrhl architekt Veldon Simpson, tvůrce dalších slavných hotelů v tomto městě – Excalibur ve stylu středověkého hradu a svítící MGM Grand Hotel s tropickou zahradou a vlakovou dráhou uvnitř. Jestli máte rádi filmy Rocky 3, Rain Man nebo Iron Man, tak se určitě zajděte podívat do hotelu Caesars Palace. V jeho antických prostorách se točily všechny tři tyto filmy.

Jak si užít Las Vegas A02

Užijte si atrakce

Vyjeďte na Stratosphere Tower, protože tato 350 metrů vysoká věž nabízí o hodně víc než jen vyhlídku. Můžete zajít na atrakce Big Shot, X Scream nebo Insanity a zvýšit vaši hladinu adrenalinu. Nechat se v takové výšce vysunout v křesle nad město nebo zažít volný pád stojí pořádnou dávku odvahy. Méně adrenalinovou vyhlídku na město nabízí ruské kolo High Roller, ze kterého se můžete kochat výhledem 20 minut.  Až si užijete vzdušného živlu, tak se můžete přesunout za ohněm. Před hotelem Mirage je zdarma k vidění ohnivá show. Umělá vybuchující sopka Mirage Volcano vystřeluje kameny, chrlí lávu a hraje hudbu. Spojení světel a muziky si užijete také ve Freemont Street u hotelu Plaza. Na stropě této rozměrné obchodní pasáže svítí 12 miliónů LED diod promítajících Viva Vision Light Show - barevné animace, obrazy a videa. Na vodní podívanou láká turisty také hrající fontána Bellagio Fountains. 1200 vodních trysek vytváří pozoruhodnou světelnou podívanou. V již zmíněném hotelu Caesars Palace můžete zhlédnout show robotů s názvem Pád Atlantidy. Jestli máte raději klasičtější bitvy, tak v laguně před kasinem Treasure Palace se každý den odehrává bitva pirátské plachetnice s anglickou lodí s výbuchy střelného prachu. Ve městě najdete kopie slavných památek – poloviční Eiffelovu věž, Benátky, repliku Sochy svobody, malý New York a menší Manhattan s mrakodrapy a Brooklynským mostem. Na rozdíl od originálu se v Las Vegas můžete mezi mrakodrapy projet stokilometrovou rychlostí v horské dráze Manhattan Express Roller Coaster. A jedeme dál!

Jak si užít Las Vegas A03

Prozkoumejte okolí

Východně od Las Vegas leží u města Boulder City jedna z největších přehrad na světě. Hoover Dam je ideální zastávka pro milovníky techniky a velkých staveb. Je postavená ze dvou a půl milionů kubíků betonu, má 17 turbín a drží nádherně modré jezero Lake Mead. Těsně u přehrady je placené a často přeplněné parkoviště s frontami, takže je lepší parkovat na parkovišti u mostu nad přehradou. Je tam volněji a z mostu si vychutnáte krásný výhled na hladinu jezera. Vybavte se dostatkem tekutin, protože je tam většinou velké horko. Nevada je zkrátka Nevada. Půl hodiny cesty z Las Vegas stojí vojenská základna Air Force. V jejím areálu leží jezero Groom Lake, u kterého se údajně nachází tajné podzemní laboratoře a hangáry, kde se zkoumají vraky létajících talířů a podobné zajímavosti. Vodu si můžete užít také na řece Colorado, kterou je možné sjet na raftech. Jestli máte rádi výšky, tak si kupte let helikoptérou nad Grand Canyonem. Nedaleko Las Vegas leží jedno z nejsušších a nejdrsnějších míst na Zemi, Death Valley. Když se tam vydáte džípem, uvidíte sopečné krátery, pouštní duny a nádherné hory. Po výletech po okolí si můžete odpočinout při dobré večeři, na masáži, při show s bílými tygry a akrobaty, na golfu, v divadle, na koncertě,… Las Vegas je město nekonečného výběru.

Jak si užít Las Vegas A04

Při návštěvě „města hříchů“ je lepší se vyhnout státním svátkům – především Silvestru, Dni nezávislosti a svátku svatého Valentýna, kdy bývá město plnější než jindy. Pak už jen stačí vzít si hodně peněz na všechny atrakce, vybrat si kvalitní cestovní pojištění a vaše dobrodružství může začít!

Zdroje: vegas.com, wikipedia.org, cestovani-usa.cz, cestovinky.cz

Další články

Andorra, malebné pyrenejské knížectví velikosti Prahy

V pyrenejském průsmyku mezi Francií a Španělskem leží malé knížectví. Tvoří jej vysoké hory, malebná údolí, ledovcová jezera a malé vesnice s románskými kostelíky. Co překvapivého lze ještě najít v Andoře?  

andorra-la-vella

Moskva vás překvapí svou krásou i monumentálností

Přinášíme vám tipy na místa, která stojí za to vidět v nejlidnatějším městě Ruska. V centru jeho vědy, historie a kultury.

moskva-pruvodce