Datum:

kufr1

Co si budeme povídat, občas je to pěkná dřina dostat všechny věci potřebné na dovolenou do jednoho kufru. Trochu jsme se porozhlédli po netu a pokusili se pro vás najít ty nejlepší finty, jak na to. Čtení to bylo inspirativní, a tak jsme pro vás připravili následující návod, ve kterém je spousta opravdu nápaditých vychytávek!

Oblečení

Krok 1: Sneste na hromadu všechny věci, o kterých jste přesvědčeni, že je potřebujete s sebou a zhruba polovinu skliďte rovnou zpět do skříně:) Vybírejte kousky k sobě ladících barev, abyste na dovolené nemuseli řešit, že vypadáte jako papoušek, ale s omezeným množstvím věcí v kufru vlastně nelze jinak! Berte více vrchních dílů (triček, topů, košil ...) než spodních (kalhot, šortek, sukní...). Vězte, že průměrně veliký příruční kufřík (55 cm x 45 cm x 25 cm podle standardu ČSA) pojme cca 2 páry džínů, 3 svetry, 2 šaty a pět triček. Co se týče materiálů, volte úplety nebo lněné příp. bavlněné oblečení. Nejsou tolik náchylné ke zmačkání.

Krok 2:Měkčí oblečení srolujte, tužší skládejte. Spodní prádlo, trička, džíny, bavlněné kalhoty nebo úplety se nepomačkají, pokud je pevně srolujete. Tužší látky, u mužů například naškrobené bavlněné košile, u žen elegantní kalhoty či sukně, je lepší opatrně poskládat.

Krok 3: Srolované oblečení rozmístěte na dno kufru a vytvoříte tak první patro.

Krok 4: Teď vložte do kufru složené oblečení. Abyste vytvořili střední patro, začněte s nejdelšími věcmi, jako jsou sukně nebo kalhoty. Naskládejte své svršky jeden na druhý vždy v opačném směru tak, aby se na sebe nevršily silnější části oděvu (opasky), ušetří to dost místa v kufru. Snažte se přitom rovnoměrně zaplnit celou plochu kufru.

Krok 5: Jednotlivé vrstvy oblečení proložte plastovými obaly/sáčky nebo hedvábným papírem. Oblečení bude více klouzat a pohybovat se a tudíž nedojde k nadměrnému pomačkání. Jednotlivé vrstvy oděvů se tak navíc krásně oddělí a lépe se k nim dostanete.

Krok 6: Pásky nerolujte, ale protáhněte v celé délce podél stěn kufru. Nezaberou tak téměř žádné místo.

Krok 7: Berete-li si na dovolenou knížku, jednoduše ji zastrčte kolmo podél jedné z kratších stěn kufru.

Krok 8: Navrch kufru uložte věci, které budete potřebovat jako první, jako třeba plavky nebo pyžamo. Pokud přidáte poslední „přikrývací“ vrstvu, jako např. ručník, jehož okraje zastrkáte pěkně podél stěn kufru, určitě nic nepokazíte :)

Typ: Co dělat s luxusní vyztuženou podprsenkou, aby se nepomačkala/nepromáčkla? Strčte mezi košíčky do kuličky sbalené ponožky, šoupněte jí do rohu kufru a kouzlo je hotovo!

Balení do ruličky

Boty

Krok 1: Díky svému tvaru a podpatkům jsou boty předmětem, který je nejvíce náročný na prostor ve vašem kufru. Řiďte se proto pravidlem tří. Jedny pohodlné sandály nebo žabky, polobotky nebo kecky a boty na večer jsou vaší svatou trojicí! Nejtěžší a největší boty si obujte na cestu, zbylé dva páry zabalte do igelitových sáčků navrch kufru.

Krok 2: Do vnitřku bot, které přijdou do kufru, nápaditý cestovatel ještě umístí sluneční brýle nebo třeba nabíječky do elektronických zařízení.

Kosmetika

Krok 1: Volte víceúčelové kosmetické přípravky v cestovním balení. Dovolená je to pravé místo pro používání produktů typů „3 in 1“.

Krok 2: Pokud plníte prázdné flakony přípravkem své oblíbené značky, nikdy neplňte až po víčko, vždy nechte 1/3 flakonu/lahvičky volnou. V zavazadlovém prostoru nemusí být vždy regulován tlak a tak hrozí, že tekutiny naplněné po okraj ve vašem kufru explodují. Vaše pečlivě vyskládané svršky pak po příletu nebudou vypadat nejlépe!

Krok 3: Jednotlivé kosmetické balíčky rozdělené nejlépe podle druhu (líčidla/mycí přípravky/vlasová kosmetika) zastrkáme do jednotlivých rohů kufru.

Tip: Zjistěte si více o bezpečnostních předpisech vztahujících se na přepravu tekutin v letadle např. na http://www.csa.cz/cs/portal/info-and-services/travel-information/baggage2.htm.

Ilustrační foto

Šperky

Vtipným a praktickým nápadem je přepravovat levnější menší kousky např. v sedmidenním organizéru na léky. Nebo třeba zabalené v látce v plastovém obalu od Kinder-vajíčka. Pokud skutečně musíte na dovolenou vyrazit s těmi nejcennějšími kousky z vaší šperkovnice, vezměte si je rovnou na sebe, abyste tak předešli jejich ztrátě nebo krádeži během cesty.

Křehké předměty

Věci, které se snadno rozbijí, obalte pevnou látkou a umístěte doprostřed kufru mezi první a druhou vrstvu oblečení. 

Špinavé prádlo

Zmačkejte jej a zbavte přebytečného vzduchu za pomoci vakuových kompresních sáčků (http://jysk.cz/domacnost/uklid/vak-pytle-price-star-kompresni-3ks-bal). Uvidíte, kolik místa na cestu zpět získáte! Objem prádla můžete zmenšit až o 80 %! Do kufru se vám tak vejde i třeba menší dárek, který vezete z dovolené domů.

Tak co, příště už žádné zbytečnosti a neprakticky sbalený kufr? Mrkněte ještě na video prezentaci (http://www.realsimple.com/work-life/travel/travel-planning/pack-suitcase) jak v praxi vypadá balení podle tohoto návodu.

A víte, co si do kufru „nezabalíte“, ale zcela určitě by nemělo chybět při vašich cestách do zahraničí? Cestovní pojištění s dostatečně vysokými limity na krytí zdravotních, ale i jiných nesnází, které vás na cestách mohou potkat. Tak nezapomeňte, pár kliknutí v našem online systému a získáte větší klid a pohodu na cestách.

Zdroj:    realsimple.com, wikihow.com, prozeny.cz

Autor:    LFI/ERV
 

Další články

5 nejkrásnějších evropských zámků, které musíte vidět

Výlety do nejkrásnějších zámků v Evropě vás přenesou do minulosti. Nazujte si královské střevíce a račte dále… 

evropske-zamky

Kde sehnat nejlepší cestovní pojištění? Poradíme vám!

Na trhu najdete mnoho nabídek cestovního pojištění, ale podle čeho zvolit tu nejlepší? Poradíme vám.

nejlepsi-cestovni-pojisteni