Jak jsme pomohli Jakubu Venclovi v zahraničí

Příběh Jakuba Vencla

Datum: | Autor: Tým ERV

Jakub Vencl je profi mountainbiker, jehož hlavní disciplína je slopestyle. V lednu 2024 se účastnil freeriderového festivalu Freeride Fiesta v mexické Guadalajaře.

Při jednom skoku si přivodil otevřenou zlomeninu zápěstí. Po ošetření na místě ho organizátoři převezli do místní nemocnice, kde musel podstoupit okamžitou operaci. V tu chvíli již byl v kontaktu s naší asistenční službou, která nemocnici dala garanci proplacení operace.

Po úspěšné operaci náš tým organizoval pravidelné prohlídky na místě a asistenční lékaři vyhodnocovali situaci, kdy bude možné Jakuba převézt zpět do České republiky. Původně jsme chtěli do Mexika poslat zdravotní sestru, která by převoz doprovázela. Po domluvě s Jakubem jsme mu nakonec zařídili dřívější zpáteční let v business třídě, aby měl dostatek prostoru a omylem mu někdo do sešroubované ruky nevrazil.

Zajistili jsme telefonickou konzultaci s asistenčním lékařem, který Kubovi podrobně vysvětlil rizika a předal užitečné informace pro bezpečnou cestu. Naštěstí jediná komplikace během cesty byl zrušený let z Amsterdamu do Prahy. Asistence okamžitě tuto situaci vyřešila rezervováním nejbližšího dalšího letu.

Po návratu do České republiky jsme se ještě s Jakubem spojili, abychom se ujistili, že je v pořádku doma.

Pro zajímavost přikládáme informace o finanční stránce celé události.

Jakub měl naše celoroční pojištění MultiTrip s připojištěním rizikových sportů.

  • Ošetření v mexické nemocnici (operace, kontroly) vyšly přibližně na 441 000 Kč.
  • Zpáteční letenka 99 000 Kč.
  • Proplacení hovorů s naší asistenční linkou 10 000 Kč (několik 20 a více minutových hovorů).

Celková částka převyšuje 549 000 Kč.

Jak je vidět z reakcí Jakuba na sociálních sítích, byl s prací naší asistenční služby velice spokojen.
Přejeme Jakubovi brzké uzdravení a návrat na kolo!

Cestovní pojištění od ERV Evropské se vyplatí!

Vy cestujete. My se staráme.

Další články

Jaká města navštívit ve středu Španělska?

Dnes vám doporučíme prozkoumat významná města ve středu Španělska. Mají tolik památek různých stylů, až vám budou oči přecházet.
 

toledo-spanelsko

Nejkrásnější města Evropy

Evropská města jsou plná historie, bohatství, barev, různých stylů a příběhů. A protože je nádherné je objevovat, přinášíme vám v tomto článku města, o kterých jsme na našem blogu ještě nepsali.  

nej-mesta-evropy