Jak jsme pomohli Jakubu Venclovi v zahraničí

Příběh Jakuba Vencla

Datum: | Autor: Tým ERV

Jakub Vencl je profi mountainbiker, jehož hlavní disciplína je slopestyle. V lednu 2024 se účastnil freeriderového festivalu Freeride Fiesta v mexické Guadalajaře.

Při jednom skoku si přivodil otevřenou zlomeninu zápěstí. Po ošetření na místě ho organizátoři převezli do místní nemocnice, kde musel podstoupit okamžitou operaci. V tu chvíli již byl v kontaktu s naší asistenční službou, která nemocnici dala garanci proplacení operace.

Po úspěšné operaci náš tým organizoval pravidelné prohlídky na místě a asistenční lékaři vyhodnocovali situaci, kdy bude možné Jakuba převézt zpět do České republiky. Původně jsme chtěli do Mexika poslat zdravotní sestru, která by převoz doprovázela. Po domluvě s Jakubem jsme mu nakonec zařídili dřívější zpáteční let v business třídě, aby měl dostatek prostoru a omylem mu někdo do sešroubované ruky nevrazil.

Zajistili jsme telefonickou konzultaci s asistenčním lékařem, který Kubovi podrobně vysvětlil rizika a předal užitečné informace pro bezpečnou cestu. Naštěstí jediná komplikace během cesty byl zrušený let z Amsterdamu do Prahy. Asistence okamžitě tuto situaci vyřešila rezervováním nejbližšího dalšího letu.

Po návratu do České republiky jsme se ještě s Jakubem spojili, abychom se ujistili, že je v pořádku doma.

Pro zajímavost přikládáme informace o finanční stránce celé události.

Jakub měl naše celoroční pojištění MultiTrip s připojištěním rizikových sportů.

  • Ošetření v mexické nemocnici (operace, kontroly) vyšly přibližně na 441 000 Kč.
  • Zpáteční letenka 99 000 Kč.
  • Proplacení hovorů s naší asistenční linkou 10 000 Kč (několik 20 a více minutových hovorů).

Celková částka převyšuje 549 000 Kč.

Jak je vidět z reakcí Jakuba na sociálních sítích, byl s prací naší asistenční služby velice spokojen.
Přejeme Jakubovi brzké uzdravení a návrat na kolo!

Cestovní pojištění od ERV Evropské se vyplatí!

Vy cestujete. My se staráme.

Další články

Tipy na svatební cestu pro každého romantika

Už jste se zamysleli, co budete dělat na své svatební cestě? Přinášíme vám několik tipů, se kterými vám výběr té nejlepší svatební destinace půjde snadněji. Anebo vám teď možná zamícháme původní plány! 

svatebni-cesta

5 tipů kam na brusle do zahraničí

O rekreační jízdě na kolečkách jsme na našem blogu už psali. Jednalo se o tipy na cyklotoulky po Evropě. Kdo z Vás má ale rád koleček víc a podstatně menších, určitě si dnes najde ten správný nápad třeba pro aktivně...

brusle2