New York, New York. Zaleťte si do města, které nikdy nespí

Datum:

Metropole filmových trháků, byznysu, módy a moderní architektury. Místo významných událostí 20. století a domov 8 milionů lidí z celého světa. Vítejte v New Yorku, pojďte dál a nezouvejte se. Kam zajít, když se tam vydáte přes velkou louži?

New York panoráma Manhattan Socha Svobody

Dojeďte si na památky

Empire State Building, Socha Svobody, Central Park, Wall Street, Brooklyn Bridge, Manhattan, památník obětem 11. září Ground Zero… Seznam významných míst, která stojí za to v New Yorku navštívit, je téměř nekonečně dlouhý.  Jak to udělat, abyste si objevování nejlidnatějšího města v Americe užili? Ať se rozhodnete vidět jakákoli místa na vlastní oči, kupte si týdenní MetroCard. Všechny statnice metra určitě projet nestihnete – je jich 468 – ušetří vám ale spoustu čas a kilometry v nohách. Stihnete navštívit daleko víc míst, než kdybyste jezdili slavnými žlutými taxíky, které končí v nekonečně dlouhých kolonách. Vstup na nejdůležitější památky a místa v New Yorku pokrývá karta CityPass.

New York Manhattan East river

Zajděte si za kulturou

V metropoli velkofilmů a slavných seriálů vás skoro v každé kavárně nebo baru obslouží budoucí hvězda – filmová, hudební nebo taneční. V jak velké konkurenci musí uspět a do jaké „formy“ se potřebují dostat? To můžete posoudit na vlastní oči v muzikálech na Broadwayi. Uvidíte světovou špičku. Pro milovníky hudby nabízí New York nespočet klubů zasvěcených různých hudebním stylům. Právě v New York City vzniklo mnoho kulturních hnutí v literatuře, malířství i hudbě (hip hop, punk, salsa,…). Máte raději klasiku? Zajděte si do Metropolitní opery. A jestli jste fanoušci výstav, přijdete si na své v galeriích, uměleckých centrech a muzeích. Seznam galerií a muzeí najdete tady. Na umělce narazíte určitě i na ulicích, třeba v Central Parku určitě uslyšíte zpívat pouliční umělce písničky od Beatles. 
 
Joga na ulici v Neyw Yorku

Poznejte New York chuťovými buňkami

V New Yorku se dobře najedí všichni. Milovníci fast foodů, luxusních restaurací, ultra moderních bister, asijských stánků, mexických specialit, italských a japonských delikates,… Každé jídlo, které si během dne dáte, může být z jiného koutu světa a vy přitom můžete zůstat v jedné čtvrti nebo dokonce v jediné ulici. Lákavá představa, že? Konkurence je tu tak obrovská, že obstojí jen ti, kdo vaří nejlépe. Žebříček nejoblíbenějších restaurací najdete zde. K New Yorku patří stejně neodmyslitelně také káva. Tu si můžete vychutnat na každém rohu. Nebo si můžete zahrát na spěchajícího Newyorčana a vzít si ji do kelímku na cestu.

New York Malá Itálie pouliční festival San Gennaro

Nákupy

Co nejraději nakupujete? Nevíte? Tak si cestou v letadle promyslete odpověď, dost možná se vás na to Američané zeptají. S nákupy oblečení je to v „hlavním městě módy“ stejné jako s jídlem – nakupovat můžete úplně vše, na co jen pomyslíte. Luxusní značky v buticích, slavná návrhářská studia, outlety s neuvěřitelně nízkými cenami kousek za metropolí, starožitnosti i bleší trhy. Jestli milujete shopping, tohle město je pro vás jako stvořené. Karty připravit, pozor, let!
 
New York Times square křižovatka

Jestli chcete zažít atmosféru filmu Vlk z Wall Street, tak se na tuto slavnou ulici vydejte kolem poledne. Bankéři, právníky, makléři a dalšími „kravaťáky“ se to tam touhle dobou jen hemží. A abyste se vyhnuli riskování vašich financí, myslete před odletem na kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: nyc.gov, ny.com

Další články

Pojištění Storno: Často kladené dotazy

Pojištění storna představuje nejúčinnější ochranu před nečekanými událostmi a vyplatí se i pro cesty s nízkým rozpočtem. Některé pojišťovny nabízí až 100% pojistné plnění bez spoluúčasti – u nás v ERV to platí při zrušení ze zdravotních důvodů.

Kam cestovat, pokud milujete auta?

Chcete spojit dovolenou s vaším koníčkem? Chcete vidět poklady z automobilové historie? Vybrali jsme pro vás ta nejzajímavější místa, kde vám budou nad krásnými vozy oči přecházet.  

auto-muzea