Datum:

Ve městě, které má vyšší počet obyvatel než celá Česká republika, můžete zažít spoustu kontrastů. Prozkoumávejte ruskou historii v muzeích, obdivujte moderní čtvrti, bavte se v zábavních parcích a nakupujte v luxusních obchodech. Přinášíme vám tipy na místa, která stojí za to vidět v nejlidnatějším městě Ruska. V centru jeho vědy, historie a kultury.

Moskva Rudé náměstí bazilika a katedrála

Projeďte si stanice metra

Jednou z největších „atrakcí“ Moskvy je její metro. Stanice dvanácti linek jsou totiž architektonické skvosty. Každá stanice je postavená v jiném stylu, především ty v centru města a v jeho okolí. Můžete se pohodlně a bezpečně přepravovat a u toho vidět socialistický realismus, secesi, bohatou zlatou výzdobu a mnoho dalších variant. Budete si tak více než v městské hromadné dopravě připadat jako v galerii. Pro přepravu po městě určitě volte metro, jezdí každé dvě minuty a dostanete se všude, zatímco v autě nebo taxíku byste stáli dlouhé hodiny v kolonách. Asi nejvýstižnější obrázek o efektivnosti tohoto metra si uděláte, když vám řekneme, že to je druhé nejvytíženější metro na světě hned po Tokiu.

Moskovské metro krásná stanice metra

Objevujte kulturu, vědu a historii

V Moskvě je přes 400 muzeí, 60 univerzit, mnoho katedrál a nespočet kostelů. Můžete navštívit vojenská muzea, pevnosti a rozsáhlou síť chodeb pod městem. V Muzeu kosmonautiky uvidíte sovětské vesmírné lodě, dokumentární filmy a vybavení kosmonautů. V Leninově mauzoleu si můžete v pološeru klást otázku, jestli je to opravdu Lenin nebo jeho vosková figurína. Můžete se vydat do Velkého divadla, kde se konaly premiéry baletu Louskáček a Labutí jezero. A navštívit dům A. P. Čechova, Puškinův dům a usedlost Lva Tolstého. V Muzeu literatury jsou k vidění první vydání děl těchto slavných autorů a mnoha dalších. 

Moskva Kreml katedrála Nanebevzetí Panny Marie

Prozkoumejte Kreml

Dnes je to sídlo prezidenta, dříve sídlo SSSR. Tato pevnost je se svými dvaceti věžemi jednou z nejobdivovanějších staveb ve městě. Byla postavená už v 15. století italskými stavebními mistry na přání cara Ivana III. Ruská knížata vládla na stejném místě už od 12. století. Kreml je třikrát větší než Pražský hrad a je jedním z největších hradebních komplexů na světě. Výška hradeb dosahuje až neuvěřitelných 17 metrů. Uvnitř areálu stojí několik významných kostelů a chrámů. V chrámu Nanebevzetí Panny Marie probíhaly korunovace ruských carů, v Archandělském chrámu jsou zase pohřbení ruští panovníci a jejich manželky. V komplexu můžete také vidět největší zvon světa, Car Kolokol, který váží kolem 200 tun a má v průměru 6,6 metrů. Areál Kremlu lemují parky, kde si můžete odpočinout, občerstvit se nebo vidět střídání stráží. 
 
Moskva Kreml letní rezidence

Vyřešíme za vás platbu u lékaře

Tipy na procházky

Nebyla by to návštěva Moskvy, pokud byste si neprošli slavné a obrovské Rudé náměstí. Je lemované významnými budovami – zdí Kremlu, zmíněným mauzoleem V. I. Lenina, chrámem Vasila Blaženého, Státním historickým muzeem a obchodním domem. V blízkosti Rudého náměstí stojí Tverská třída a Starý a Nový Arbat. V těchto místech najdete spoustu kaváren, obchodů a trhů. Určitě navštivte také Gorky park u řeky. Jsou tam zábavní atrakce, horská dráha a ruské kolo. Jestli máte slabost pro nakupování, zamiřte do vyhlášeného nákupního centra GUM, které patří k nejluxusnějším obchodním centrům světa. A pokud jste milovníci moderní architektury, oceníte moderní výstavbu Moskva City s výškovými budovami. Ve městě je přes 100 parků, proto je to jedno z nejzelenějších měst na světě. Moskva je zkrátka plná zajímavých míst a určitě si v ní přijdete na své.

Východ slunce nad Moskvou řeka

Kromě víz si na cestu připravte také kvalitní cestovní pojištění, abyste se měli v Rusku jako v bavlnce. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: wikipedia.org, infoglobe.cz, tripadvisor.cz

Další články

Kam ve Finsku do sauny? Kamkoliv. Saunu mají dokonce i v parlamentu.

Finsko je mrazivá země, která zasahuje až za polární kruh. Ani přesto se tam však zimy moc bát nemusíte, protože krajina tisíce jezer má na svém území přes tři miliony saun.  

finska-sauna

Největší horské dráhy světa

Cestování je samo o sobě pro mnoho lidí adrenalinové. Pokud chcete vaše dobrodružství na dovolené podpořit, můžete to udělat například jízdou na horské dráze. Víte, které dráhy jsou nejdelší, nejvyšší a nejrychlejší?

roller-coaster-328-nahled