Datum:

Ve městě, které má vyšší počet obyvatel než celá Česká republika, můžete zažít spoustu kontrastů. Prozkoumávejte ruskou historii v muzeích, obdivujte moderní čtvrti, bavte se v zábavních parcích a nakupujte v luxusních obchodech. Přinášíme vám tipy na místa, která stojí za to vidět v nejlidnatějším městě Ruska. V centru jeho vědy, historie a kultury.

Moskva Rudé náměstí bazilika a katedrála

Projeďte si stanice metra

Jednou z největších „atrakcí“ Moskvy je její metro. Stanice dvanácti linek jsou totiž architektonické skvosty. Každá stanice je postavená v jiném stylu, především ty v centru města a v jeho okolí. Můžete se pohodlně a bezpečně přepravovat a u toho vidět socialistický realismus, secesi, bohatou zlatou výzdobu a mnoho dalších variant. Budete si tak více než v městské hromadné dopravě připadat jako v galerii. Pro přepravu po městě určitě volte metro, jezdí každé dvě minuty a dostanete se všude, zatímco v autě nebo taxíku byste stáli dlouhé hodiny v kolonách. Asi nejvýstižnější obrázek o efektivnosti tohoto metra si uděláte, když vám řekneme, že to je druhé nejvytíženější metro na světě hned po Tokiu.

Moskovské metro krásná stanice metra

Objevujte kulturu, vědu a historii

V Moskvě je přes 400 muzeí, 60 univerzit, mnoho katedrál a nespočet kostelů. Můžete navštívit vojenská muzea, pevnosti a rozsáhlou síť chodeb pod městem. V Muzeu kosmonautiky uvidíte sovětské vesmírné lodě, dokumentární filmy a vybavení kosmonautů. V Leninově mauzoleu si můžete v pološeru klást otázku, jestli je to opravdu Lenin nebo jeho vosková figurína. Můžete se vydat do Velkého divadla, kde se konaly premiéry baletu Louskáček a Labutí jezero. A navštívit dům A. P. Čechova, Puškinův dům a usedlost Lva Tolstého. V Muzeu literatury jsou k vidění první vydání děl těchto slavných autorů a mnoha dalších. 

Moskva Kreml katedrála Nanebevzetí Panny Marie

Prozkoumejte Kreml

Dnes je to sídlo prezidenta, dříve sídlo SSSR. Tato pevnost je se svými dvaceti věžemi jednou z nejobdivovanějších staveb ve městě. Byla postavená už v 15. století italskými stavebními mistry na přání cara Ivana III. Ruská knížata vládla na stejném místě už od 12. století. Kreml je třikrát větší než Pražský hrad a je jedním z největších hradebních komplexů na světě. Výška hradeb dosahuje až neuvěřitelných 17 metrů. Uvnitř areálu stojí několik významných kostelů a chrámů. V chrámu Nanebevzetí Panny Marie probíhaly korunovace ruských carů, v Archandělském chrámu jsou zase pohřbení ruští panovníci a jejich manželky. V komplexu můžete také vidět největší zvon světa, Car Kolokol, který váží kolem 200 tun a má v průměru 6,6 metrů. Areál Kremlu lemují parky, kde si můžete odpočinout, občerstvit se nebo vidět střídání stráží. 
 
Moskva Kreml letní rezidence

Vyřešíme za vás platbu u lékaře

Tipy na procházky

Nebyla by to návštěva Moskvy, pokud byste si neprošli slavné a obrovské Rudé náměstí. Je lemované významnými budovami – zdí Kremlu, zmíněným mauzoleem V. I. Lenina, chrámem Vasila Blaženého, Státním historickým muzeem a obchodním domem. V blízkosti Rudého náměstí stojí Tverská třída a Starý a Nový Arbat. V těchto místech najdete spoustu kaváren, obchodů a trhů. Určitě navštivte také Gorky park u řeky. Jsou tam zábavní atrakce, horská dráha a ruské kolo. Jestli máte slabost pro nakupování, zamiřte do vyhlášeného nákupního centra GUM, které patří k nejluxusnějším obchodním centrům světa. A pokud jste milovníci moderní architektury, oceníte moderní výstavbu Moskva City s výškovými budovami. Ve městě je přes 100 parků, proto je to jedno z nejzelenějších měst na světě. Moskva je zkrátka plná zajímavých míst a určitě si v ní přijdete na své.

Východ slunce nad Moskvou řeka

Kromě víz si na cestu připravte také kvalitní cestovní pojištění, abyste se měli v Rusku jako v bavlnce. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: wikipedia.org, infoglobe.cz, tripadvisor.cz

Další články

Nezapomenutelná cesta na sever - objevte severní pól

Chtěli byste vyrazit na cestu vašeho života? Kochat se krásnou a liduprázdnou krajinou, zdolávat kry, prodírat se sněhem a pozorovat lední medvědy? Přečtěte si, jak můžete cestovat na severní pól. 

severni-pol

Cestování v autě: Jak se zabavit při dlouhé chvíli

Cestování v autě je většinou nutné zlo, které musíte tu a tam přetrpět, když se vám nepodaří sehnat dobrou letenku nebo když je z různých důvodů auto nejsnazší varianta. Pojďme se společně podívat na několik tipů ...

jak-se-zabavit-v-aute-nahled