Valentýn 2017: Nejromantičtější místa Evropy
3. 2. 2017

Svátek všech zamilovaných se kvapem blíží. Překvapte letos svou drahou polovičku společnou dovolenou. Máme pro vás hned několik tipů, kam vyrazit po Evropě třeba jen na prodloužený víkend.

Do hlavního města lásky

Paříž, Francie
O Paříži se říká, že je městem lásky. Jak by ne. Může být snad něco romantičtějšího, než se celý den procházet ruku v ruce podél Seiny, popíjet víno a společně ochutnávat sýry a makronky? Eiffelovka je „poutním místem" všech zamilovaných, na pařížské mosty milenci z celého světa „zamykají" svou lásku a uměleckému šarmu Montmartru dokáže odolat jen málokdo. Přečtěte si 6 dalších tipů, jak strávit krásný víkend v Paříži.

Koňským spřežením za pohádkou

Bruggy, Belgie
Jedno z nejkouzelnějších míst Evropy jsou belgické Bruggy. Malebné domky, otevřená náměstí, ulice dlážděné „kočičími hlavami", vyjížďky na lodičkách nebo v koňských spřeženích. To vše vytváří romantickou atmosféru. Jako tip na nezapomenutelný výlet se nabízí gotický kostel Beguinage, kam se dostanete třeba právě kočárem taženým koňmi. Své kouzlo mají i zahrady plné jezírek s labutěmi. A večer můžete strávit projížďkou říčními kanály, ochutnáváním čokoládových pralinek nebo návštěvou některé z tradičních belgických hospůdek.

Tunelem lásky za štěstím

Klevan, Ukrajina
Ukrajina není právě země, která se lidem vybaví při představě romantických míst. Tamní tunel lásky také patří k těm méně známým. Právě proto nabízí jedinečný zážitek k oslavám letošního Valentýna. Na rozdíl od pařížské Eiffelovky ho můžete mít sami pro sebe a neriskujete davy turistů. A jak tento zvláštní úkaz vznikl? Tvar tohoto přírodního tunelu vytvářely zřídka projíždějící vlaky. Postupem času ale vlaků ubývalo a divokého porostu přibývalo. Tehdy začal plnit roli romantického místa pro milence. A dnes se říká, že když tunelem projde zamilovaný pár, splní se dvojici jejich nejtajnější přání.

Do města Romea a Julie

Itálie, Verona
Co strávit letošního Valentýn tam, kde se odehrával nejznámější příběh lásky všech dob? Ve Veroně můžete dokonce navštívit i legendární balkón z milostné scény Shakespearova nejslavnějšího dramatu. Juliin dům, který ve Veroně najdete pod jménem Casa di Giulietta, je jednou z nejnavštěvovanějších památek v celém městě. A to i přesto, že tento nejslavnější milenecký pár ve skutečnosti nikdy neexistoval. Dokonce ani Shakespeare údajně Veronu nikdy nenavštívil. Zajímavostí je, že ještě před sto lety vlastnila dům rodina Dal Capello a toto jméno má k rodu Kapuletů nápadně blízko. Právě tato podobnost příjmení podpořila spekulace, že Romeo a Julie ve Veroně kdysi opravdu žili. Kdo ví. Juliin balkón každopádně dodnes láká zamilované páry z celého světa a často je svědkem vyznání lásky i žádostí o ruku. A pokud zůstanete v Itálii déle, nechte se zlákat také výletem do Říma. O jeho 5 výjimečných památkách si můžete přečíst tady .

Ještě než vyrazíte za láskyplnými zážitky, myslete na praktické záležitosti. Vyměňte si dost peněz, naplánujte výlety a zarezervujte ubytování s předstihem. A určitě si sjednejte cestovní pojištění , aby se z romantického příběhu nemohl stát horor.

O rekreační jízdě na kolečkách jsme na našem blogu už psali. Jednalo se o tipy na cyklotoulky po Evropě. Kdo z Vás má ale rád koleček víc a podstatně menších, určitě si dnes najde ten správný nápad třeba pro aktivně...

17. 5. 2017
Inline bruslení v přírodě

Máte rádi aktivní dovolenou na horách? Milujete sníh a už teď se vám po něm stýská? Podívejte se s námi na místa, kde můžete i v letních měsících sjíždět kopce na lyžích nebo na snowboardu. Některá leží dokonce blízko od našich hranic…

17. 8. 2017
Kam v létě na lyže 1b