Datum:

Rádi objevujete výjimečná místa? Podívejte se s námi v dnešním článku do míst, kde se vám zatají dech. Jsou nezvyklá, pestrobarevná a překrásná.

Nejbarevnější kaňon Antelope, v Arizoně

Kaňon Antelope, Arizona

Mezi nejkrásnější místa na západě USA patří tento kaňon, který hraje všemi červenými a oranžovými odstíny. Hladké a ladné barevné vápencové stěny vznikly dlouholetým působením vody na pískovcové podloží. V hloubce až deset metrů pod zemským povrchem si užijete hru světel a stínů, písek a prosvítající slunce ve štěrbinách.

Chefchaouen, Maroko

Dvě hodiny na jih od města Tanger leží opevněné město z 15. století. Všechny budovy i schody v něm jsou namalované namodro. Proč právě modrou barvou? Ve 30. letech minulého století se do města přistěhovali židovští uprchlíci ze Španělska a s sebou přinesli také zvyk barvit vše na barvu, která odráží božství. Chcete-li mít modré město a okolní pohoří Rif jako na dlani, vyjděte si na 20 minutovou pěší túru za město ke Grand Mosquée. 
 
Modrá medína v Chefchauenu, Maroku

Willemstad, Curacao

Mezi nejbarevnější města na světě patří Willemstad na karibském ostrově Curacao. S tyrkysově modrým mořem kontrastují pestrobarevné domy. Holandská koloniální architektura propůjčila městu pocit Evropy, Karibik se stará o bílý písek, dostatek slunečních paprsků a průzračně čisté moře.

Zhangye Danxia, Čína 

Přes 24 milionů let vznikaly různé barvy v horách v provincii Gansu v Číně. V reliéfu hor uvidíte odstíny červené, žluté až do zelené. Barvy se proměňují podle slunečního záření v průběhu celého dne. I když toto místo vypadá jako z jiné planety, pochází z té naší. Geologický park je od roku 2010 zapsaný v seznamu dědictví UNESCO.

 
Duhové hory v Číně, Zhangye, Danxia

Miami, Florida

Není divu, že se tomuto městu přezdívá magické – ulice zdobí mátově zelená, citronová, oranžová a smetanová a do nich svítí barevná neonová světla. Přičtěte k tomu ještě bílý písek s azurovými vlnami a barevná paleta je kompletní.

Bo-Kaap, Kapské Město, Jihoafrická republika

Ulice Bo-Kaap jsou tak plné výrazně barevných domů, že je možná budete muset projít se slunečními brýlemi na nose. Až tam budete, určitě zajděte do tyrkysově modré mešity Nurul Islam Mosque, která je také barevně jedinečná. 
 
Barevné doby v Bo kaap, Kapské město, Jihoafrická republika

Procida, Itálie

Domy v barvě bonbonů najdete na italském ostrově blízko Neapole. Pestré odstíny fasád se odráží na hladině modrého moře v městečku, které se jmenuje stejně jako ostrov. Projdětě se po pobřeží a zjistěte, kolik barev je možné tam napočítat. S italskou zmrzlinou v ruce vám to počítání určitě půjde ještě lépe.

Chamarel, Mauricius

Je místo, kde by se vám mohlo zdát, že jde o optický klam nebo iluzi. Poblíž městečka Chamarel na ostrově Mauricius přechází barva země v 7 odstínech, stejně jako duha. Jde o barevnou vyvřelou lávu. Až tam budete, zastavte se také u 95 metrů vysokého vodopádu. 
 
Barevná láva v Chamarel na Mauríciu

Mramorové jeskyně, Chile

Jezero General Carrera v patagonských Andách skrývá síť vzájemně propojených modrých jeskyní. Jsou těsně pod hladinou, takže je možné je spatřit jedině z člunu. Z různých odstínů modré vám bude přecházet zrak.

Mramorové jeskyně v Carrera, Chile

Jaipur, Indie

A co by to bylo za seznam nejbarevnějších míst, kdybychom nezmínili festival barev Holí, během kterého se slaví vítězství dobra nad zlem. V Indii se domy, sloni, lidé i ulice obléknou do barev a všude létají barevné poprašky. Atmosféra z návštěvy Holí vám nejen obarví kůži, ale především se nesmazatelně vryje do paměti. 
 
India, Jaipur, Festival barev Holi


Které barevné místo světa byste chtěli vidět naživo? Ať se vydáte na kterékoli z nich, myslete kromě barev také na kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: mauriciusdovolena.cz, refresher.cz, viewfinder.expedia.com

Další články

Jak na udržitelnější Vánoce?

Udržitelnost je nyní v módě. Když se ale podíváme do různých zemí světa i na dřívější zvyky na našem území, tak zjistíme, že Vánoce mohou být jiné než dnes. Víte čím? 

eko-vanoce

Jak oslavit tradice na Dušičky, Halloween, Samhain?

Jedna z nejstarších tradic, která se zachovala až do moderních dnů. Přechodový rituál zimy. Samhain, den, kdy se hranice mezi světem živých a mrtvých otevírají.  

samhain-halloween-dusicky