3 PŘÍPADY, u kterých se dovolená bez cestovního pojištění pekelně prodražila

Datum:

Sezóna letních dovolených je na spadnutí. Máte vybranou vaši vysněnou destinaci, zařízenou dopravu i ubytování, po večerech vybíráte ta nejzajímavější místa, která budou stát za návštěvu, a pomalu připisujete položky na balící seznam. Kromě těch příjemných věcí, jako jsou sluneční brýle, opalovací krémy a oblíbená kniha, je nutné myslet na platný pas, návštěvu směnárny, ale i na cestovní pojištění. Nebo snad riskujete a vyrážíte za poznáním bez něj? To by se vám cesta v případě nenadálé události mohla pořádně prodražit. Na vyřešení takových situací mohou totiž padnout i všechny rodinné úspory. Osobní zkušenost riskantních cestovatelů hovoří za vše. Nahlédněte s námi do příběhů těch, kterým se dovolená bez cestovního pojištění pekelně prodražila.

Balení se na dovolenou

Jízda na tobogánu za více než půl milionu

Jana se vždy chtěla podívat do Itálie. O to více se do ní těšila, když zjistila, že nedaleko jejího hotelu je i aquapark. Vyzkoušela mnoho atrakcí, ale hlavu ji zamotaly tobogány. S počtem přibývajících jízd byla stále nedočkavější. Až při poslední jízdě předběhla světelnou signalizaci. S pustila se po točivé skluzavce dříve, než se rozsvítilo zelené světlo. To především slouží k zachování bezpečné vzdálenosti mezi návštěvníky aquaparku. Při prudkém sjezdu tak mladá žena narazila do návštěvnice, která jela před ní. Z diagnózy byly otřeseny obě dvě. Poškozená si ze střetu odnesla poranění krční páteře s více než půl ročním léčením bez možnosti výkonu svého zaměstnání. Jana tak musela zaplatit nejen náklady spojené s léčbou poškozené návštěvnici aquaparku, ale také ušlou mzdu. Konečná částka se vyšplhala přes 600 000 Kč.

Tobogán na dovolené

Zrušená dovolená bez možnosti náhrady škody

V lednu byl Mirek nadšený z objednávky zájezdu na Mallorcu pro celou jeho rodinu. S manželkou a třemi dětmi měli s koncem školního roku odcestovat na několik týdnů do luxusního hotelu s bohatým animačním programem. Jenže v den odletu jedno z dětí dostalo vysokou horečku. Myšlenky na dovolenou byly rázem pryč. Rodiče neváhali a pro všechny případy nechali dcerku vyšetřit na pohotovosti. Stanovisko lékařů vytěsnilo představy o poklidné dovolené z hlav rodičů i sourozenců. Holčička zápasila s akutním virovým onemocněním. Odlet na dovolenou lékaři nedoporučovali, a tak celá rodina zůstala doma. Jelikož neměli sjednané cestovní pojištění, jehož součástí obvykle bývá i pojištění zrušení cesty, rodina neměla nárok na náhradu škody. Přišli tak o všechny peníze, které je dovolená stála, tedy přes 200 000 Kč.

Snídaně na dovolené v hotelu

Ztráta vědomí na palubě letadla

Ani když včas dorazíte na letiště a usadíte se pohodlně v letadle, nemusíte mít ještě vyhráno. Vždyť tím většina dovolených teprve začíná. Klára si ale rozhodně nemyslela, že se její dobrodružná cesta do kanadského Vancouveru promění v drama už na palubě letadla. Zničehonic byla paralyzována. Na chvíli také ztratila vědomí. Po přistání nebylo na co čekat. Ambulance ji za doprovodu její matky ihned převezla do nejbližší nemocnice. Po několika vyšetřeních ji byla diagnostikovaná synkopa, tedy krátkodobá ztráta vědomí, která nastává při nedostatečném okysličení mozku s následným poklesem krevního tlaku. Jenže Kláře se tato příhoda nestala poprvé, a tak následoval kolotoč speciálních vyšetření pro vyloučení závažnějších onemocnění. Nakonec se s matkou rozhodly vrátit raději zpět do České republiky. Transport z letiště do nemocnice, vyšetření a nákup zpátečních letenek převýšil částku100 000 Kč.

Nehoda vozidla u silnice
 
Stále byste si troufli odcestovat za hranice bez cestovního pojištění? Pak nejspíše disponujete vysokými finančními rezervami. O léčba těch nejčastějších zdravotních problémů, jako jsou střevní potíže, ošetření sluneční alergie nebo zlomeniny se totiž v zahraničí pohybuje od pěti do deseti tisíc. A proč riskovat, když naše kvalitní cestovní pojištění můžete mít už od 25 Kč na den? Nešetřete na svém zdraví a sjednejte si ho ještě před vaší cestou v online formuláři.

Další články

Nejfotogeničtější místa světa: Kam za jedinečným selfíčkem?

Svět je plný jedinečných míst, která stojí za to alespoň jednou v životě navštívit. A donést si domů památeční selfie. Přinášíme vám výběr z těch méně okoukaných ...

selfie-nahled-328

Kam letos vyrazit na nejkrásnější vánoční trhy?

Když se řekne vánoční trhy, většině lidí pravděpodobně jako první naskočí Drážďany. Německo ale zdaleka není jediná země, která se může pyšnit tradicí kouzelných stánků ve svátečním oblečku.

vanocni-trhy-nahled