5 věcí, na které myslet, když si vybíráte cestovní pojištění

Datum:

U cestovního pojištění obzvlášť platí, že čím levnější je, tím více se může prodražit, když se něco stane. Položte si těchto 5 otázek a můžete si být jistí, že o vás bude dobře postaráno. Předejdete tak starostem, stresu, nepříjemným překvapením a zajistíte si pohodu, skvělý servis a rychlé řešení případných škod.

Helikoptéra záchranná zdravotní

Co budu na dovolené dělat?

Chystáte se odpočívat na plážích a vychutnávat si pohled na moře? Pak vám bude stačit základní pojištění. Jestli ale dáváte přednost vyhlídkám z hřebenů hor, ze sedla kola nebo vodním sportům, tak na to myslete při vybírání toho správného pojištění. Některé cestovní pojišťovny totiž do základního cestovního pojištění nezahrnují úrazové pojištění. Vyberte pojištění podle aktivit, které plánujete dělat, a všechno už budete mít chytře zahrnuté v jednom balíčku.

Dívka na pláži na dovolené

Co cestovní pojištění (ne)zahrnuje?

Člověk nikdy neví, kdy se mu „podaří“ rozbít něco v hotelovém pokoji, nebo kdy jeho dítě omylem narazí do dalšího člověka při jízdě na tobogánu. I když se může zdát, že o nic nejde, náklady na takové nechtěné sražení se mohou vyšplhat až na 600 000 korun, když sražený člověk nemůže po úrazu ještě několik měsíců pracovat. Podívejte se proto pozorně, jestli pojištění zahrnuje také odpovědnost za škodu a pojištění zavazadel, ať můžete na dovolené i po ní klidně spát. A to i v případě, že vaše kufry přiletí na dovolenou několik dní po vás, protože si budete moci díky pojištění nakoupit vše potřebné.

Dívka na letišti s kufrem

Má pojišťovna asistenční službu v češtině?

Mít k ruce asistenci 24 hodin 7 dní v týdnu se hodí všude. I v zemích, ve kterých se běžně domluvíte. Krizové situace umí s naším slovníkem zatočit i v mateřském jazyce, natož v cizí řeči. A názvy nemocí, lidská anatomie a rozbitá řadicí páka nepatří mezi nejoblíbenější konverzační témata. Většina turistů není jazykově vybavená na to, aby se zvládla v takových situacích domluvit sama. Vyberte si pojišťovnu, která vám zaručí asistenční službu v češtině, na kterou můžete kdykoliv zavolat nebo požádat o zpětné volání přes mobilní aplikaci, a budete mít jistotu, že je o vás postaráno v Evropě i ve světě.

Kluk s autem a kufry na cestě

Jak vysoké jsou limity?

Nejčastějším „chytákem“ levných nabídek cestovních pojištění jsou nízké limity. Pokud cestujete po Evropě, tak si vyberte takové pojištění, které vám pokryje léčebné výlohy alespoň ve výši 2 milionů korun. Jestli se chystáte mimo Evropu, tak s limity nejméně 3 miliony korun. Ošetření zlomeniny v USA stojí kolem 250 tisíc korun a letecký ambulantní převoz do ČR z Tuniska kolem 510 000 korun. Myslete na své úspory a věnujte pár drobných za vyšší limity. Dostanete za ně jistotu, že s kvalitním cestovním pojištěním nezaplatíte ani korunu navíc. 

Jak dlouho trvá likvidace škod?

Jednání s pojišťovnami často znamená spoustu papírování, které se umí protáhnout na dlouhou dobu. Vybírejte pojištění také podle to, jak rychle řeší likvidaci škod. My to umíme do 7 pracovních dní. A navíc je možné vše vyřídit i on-line.

Hodinky a kalendář

K těmto otázkám ještě radíme podívat se na to, jak dlouho je pojišťovna na trhu. Budete mít jistotu prověřenou roky i dalšími klienty. Přejeme hodně štěstí s vybíráním kvalitního cestovního pojištění a hlavně šťastnou cestu. 

Další články

5 tipů kam na brusle do zahraničí

O rekreační jízdě na kolečkách jsme na našem blogu už psali. Jednalo se o tipy na cyklotoulky po Evropě. Kdo z Vás má ale rád koleček víc a podstatně menších, určitě si dnes najde ten správný nápad třeba pro aktivně...

brusle2

Inspekční cesta do Egypta

Věděli jste, že jednou z důležitých činností cestovní pojišťovny, jako je ta naše, je prověřování kvality zdravotnických zařízení v nejvytíženějších turistických destinacích?Náš tým odborníků...

team2