Nejfotogeničtější místa světa: Kam za jedinečným selfíčkem?

Datum:

selfie-uvodni-683

Svět je plný jedinečných míst, která stojí za to alespoň jednou v životě navštívit. A donést si domů památeční selfie. Přinášíme vám výběr z těch méně okoukaných. Takové selfíčko totiž jen tak někdo mít nebude!

Před posvátným údolím Inků

Peru, Machu Picchu
Jeden z nejznámějších divů světa je situovaný v Sacred Valley, posvátném údolí Inků. A magií přímo promlouvá. Machu Picchu bylo postaveno někdy v druhé polovině 15. století a obývané bylo pouhých 100 let – dokud jej nezabrali Španělé. Abyste se dnes dostali až přímo k tomuto zázraku, naplánujte si tak pěti až sedmidenní pěší túru – jinudy cesta nevede. Naštěstí jste ale po celou cestu blízko civilizace a můžete si tak každý večer dopřát pohodlí hotelové postele a horké sprchy.

Před nejbarevnějšími horami

Peru, Rainbow Mountains
Místní jim říkají Vinicunca. Ve světě jsou však známé především pod označením Rainbow Mountains, duhové hory. Nabízí až zrak přecházející podívanou, která se řadí mezi největší zázraky přírody. Jednotlivé barevné vrstvy vznikly přirozenou sedimentací kamenů s různým minerálním složením. A za podívanou určitě stojí. Ale nemyslete si – získat selfíčko s touhle nádherou není jen tak pro každého. K horám se totiž dostanete pouze pěšky nebo na koni – žádné silnice k nim nevedou. Cesta samotná navíc trvá déle než jeden den, jako bonbónek k tomu tedy počítejte s nocováním v přírodě.

V tyrkysové laguně

Polynésie, Bora Bora
Mezi selfíčky z exotických zemí rozhodně nemůže chybět to z Bora Bora. Tahle destinace patří mezi nejromantičtější letoviska na světě. Bora Bora je ostrov vulkanického původu se snad nejznámější tyrkysovou a křišťálově čistou lagunou. Až se tedy do Bora Bora vydáte, nezapomeňte kamarádce nebo partnerovi předat foťák včas, než se budete v areálu Four Season vrhat z mola. Takové selfíčko za to rozhodně stojí.

Nad vápencovým skalním městem

Utah, Bryce Canyon
Velký Kaňon zná snad každý. Utažský Bryce Canyon zas tak známý není – ale krásou se mu může minimálně rovnat. Tyhle vápencové skalní věže jsou prý až 40 milionů let staré. Určitě je navštivte, protože jednotlivé věžičky nejsou příliš pevné a rychle podléhají zániku. Krajina se tak neustále proměňuje, staré vysoké věže zanikají a vedle nich rostou nové, menší. Jako kdyby si vápencové údolí žilo vlastním životem.

V barevné paletě tulipánů

Nizozemí
Kdo by nechtěl dokonalé selfíčko na pestrobarevném pozadí? Tulipánová pole v Holandsku jsou něco, co byste určitě alespoň jednou za život měli vidět v plné kráse. Z barevných řad na jaře až přechází zrak a dovedete si představit tu vůni? Tulipánová sezóna začíná v polovině dubna a nejlepší je prý objet jednotlivé regiony na kolech. To si určitě nemůžete nechat ujít! A když už budete v Holandsku, nezapomeňte také na další zážitky v okolí. Přečtěte si o našich dalších tipech.

U bran trpasličího města

Jordán, Petra
Kdo by nechtěl na vlastní oči vidět do skal vytesané brány podobné těm z Tolkienovy Morie? Jordánské starověké město Petra má přesně takové. Obrovské dveře a věže jsou vytesané přímo do skály a pamatují dobu nějakých 300 let před naším letopočtem. Arabové o něm říkají, že je to Mojžíšovo údolí. Taky skalní město dlouhou dobu ukrývali. Vůbec první Evropan, který jeho brány spatřil, byl v 19. století švýcarský badatel, který cestoval v přestrojení za Araba. Dneska se už k němu může vydat každý. A dojet tam můžete třeba na velbloudovi!

Mezi létajícími skálami

Čína, Tianzi Mountains
A když už jsme u filmů, kdo by nechtěl fotku se (skoro) létajícími skálami podobnými těm z filmu Avatar? Naštěstí nemusíte hned na Pandoru, ale stačí vyrazit do Číny. A podoba s levitujícími horami není náhodná. Tyhle skutečně existující hory totiž jejich filmovým sestřičkám stály modelem. Navštívit je můžete v provincii Chu-nan, kde zabírají rozlohu celých 67 kilometrů čtverečních. Ty jen tak nepřehlédnete!

V odraze největšího přírodního zrcadla na světě

Bolívie, Salar de Uyuni
Chtěli byste zažít ten pocit, že nevíte, kde je ještě země a kde už začíná nebe? Podobný snímek jako má tento pár můžete mít také – a nepotřebujete žádný Photoshop. Salar de Uyuni je ve skutečnosti největší solná pláň na světě o rozsahu celých 10,5 čtverečních kilometrů. Někdy před desítkami tisíc let bylo tohle místo součástí obřího prehistorického jezera a to když vyschlo, zanechalo po sobě dvě jezera a dvě solné pouště. A Salar de Uyuni je jednou z nich. Jednou ročně dojde k zaplavení solné plochy, povrch výrazně zvýší svoji odrazivost a stane se tak největším přirozeným zrcadlem na světě. A u toho mít fotku zkrátka chcete!

V obklopení vody barvy cukrové vaty

Austrálie. Lake Hillier

Ne, nedíváte se na rozlitou malinovku a ani to není fotka po zásahu Photoshopu. Růžové jezero skutečně existuje a najdete ho v západní Austrálii na ostrově Middle Island. Růžová jezera se vyskytují i v jiných částech světa, tohle jediné si ale svou barvu zachovává celoročně. A voda zůstane dokonce růžová i tehdy, když si ji s sebou odnesete v láhvi. A jak to, že je růžové? Barvu způsobují pravděpodobně bakterie. Za fotku ale rozhodně stojí!

Na světě je spoustu takových míst. Některá jsou opředená tajemnou atmosférou, jiná pamatují doby dávno minulé. Některá jsou těžko vysvětlitelná, jiná podivná a další jednoduše překrásná. A abyste je viděli všechny, tak to už abyste začali. Třeba tím, že si sjednáte celoroční cestovní pojištění . Pak už můžete směl

e cestovat po celém světě s vědomím, že se o vás v případě komplikací vždy postarají. </p>

ref="https://online.ervpojistovna.cz/cestovni-pojisteni-online/">

Další články

Bulharsko není jen Černé moře. Poznejte skalní města, kláštery i lázně Salina turda.

Bulharsko má mnoho přírodního a kulturního bohatství, není jen riviérou u Černého moře. Co v něm zažít, pokud se chcete podívat i jinam než na chronicky známá místa kolem Burgasu, Varny či Sofie?  

Vězení, která předčí ty nejlepší hotely

Co si představíte, když se řekne vězení? Pravděpodobně stroze vyhlížející prostory, minimum soukromí, špatné jídlo, vyhrocené vztahy s ostrahou i se spoluvězni. Ne všude ve světě to ale platí.

vezeni-nahled-328