Co všechno vás může při cestě potkat a jak z toho vybruslíte díky cestovnímu pojištění

Datum:

Letní prázdniny jsou v plném proudu. Stačí už jen připravit všechno potřebné, naložit auto a vyrazit k moři. Jenže ne všechno je ideální a idylická rodinná dovolená se může proměnit v pěkný problém. Ne však s kvalitním cestovním pojištěním. Pojďte se podívat, co všechno vás může na cestách potkat a jak z takových situací vybruslit díky cestovnímu pojištění.

Rodina se chystá na dovolenou

Na dovolenou autem

Znáte to – auto naložené k prasknutí, dvě děti na zadních sedadlech zapásané do autosedaček a unavený spolujezdec po pravém boku. I tak místy může vypadat cesta na dovolenou autem. Třešničku na dortu už může přidat jen váš plechový parťák, na kterého spoléháte. Jenže i ten s přibývajícími kilometry nemusí už sloužit stoprocentně. A vaše cesta na pobřeží skončí ještě ve vnitrozemí. Taková porouchaná předovka může vaši cestu pozdržet dokonce na několik dní. Pokud by se jednalo o složitější závadu na vozidle, okamžitá oprava nepřichází v úvahu. V takovém okamžiku vám kryjeme záda.

Porucha auta během cesty na dovolenou
 
Stačí kontaktovat linku našeho asistenčního centra, která vám pomůže situaci vyřešit. V případě nutnosti vám pomůžeme s úhradou ubytování potřebného po dobu opravy vozidla. Z praxe už víme, že může nastat i taková situace, že auto nebude možné opravit a bude vyžadovat odtah. I při takových scénářích jsme tady pro vás. Nejenže vám odtah uhradíme, pomůžeme vám také zafinancovat pokračování dovolené jiným dopravním prostředkem.
 
Vlak na dovolené u moře

Poškození majetku nebo zdraví jiných osob

Jízda autem dokáže být vyčerpávající i bez dopravních nehod nebo porouchaných aut. A tak se po zdlouhavé cestě chcete už jen ubytovat a jít se osvěžit k hotelovému bazénu s barem. Nežijeme ale v ideálním světě, a tak i malá chvilka nepozornosti může vést k dalším nepříjemnostem. Ať už k poničení majetku hotelu při horlivém vybalování vašich dětí, nebo újmě na zdraví jiných osob. Obzvláště v letoviscích, která umožňují věnovat se nejrůznějším vodním sportům a radovánkám, jsou úrazy velmi pravděpodobné. Ani šlápnutí na ježka není ojedinělou záležitostí – v některých případech dokonce vyžaduje i lékařské ošetření.

Mořský ježek na dovolené může být nebezpečný
  
S cestovním pojištěním vás ale nemusí děsit ani takovéto situace. Běžně je v jeho rámci totiž zahrnuto jak pojištění léčebních výloh a asistenční služba, která je vám k dispozici 24 hodin denně, tak i odpovědnost za škodu na zdraví či majetku jiných osob.

Výlet při cestě domů

Říkáte si, na co si nechávat pojistit zavazadla před krádeží nebo poškozením, když cestujete autem? Jednak vaše auto není trezor, jednak nikdy nevíte, u jaké vyhlídky se po cestě domů zastavíte. Stačí jen nepřibouchnout pořádně napěchovaný kufr nebo zastávka u vyhlídky na nestřeženém parkovišti a zavazadla i se suvenýry pro zbylé členy rodiny mohou být rázem fuč. I když se může zdát taková ztráta nevyčíslitelná, s cestovním pojištěním s kvalitními službami dostane alespoň finanční náplast.

Zaparkované auto u jezera
 
Nebude pro vás letní dovolená tou jedinou pro tento rok? A už teď v parných měsících sníte o svěžím horském vzduchu a nekonečně dlouhých sjezdovkách? Nebo vás snad ze dne na den občas přepadne touha za dobrodružstvím a jste za hranicemi coby dup? Pak předcházejte potenciálním hrozbám na cestách a zvolte si nejjednodušší řešení pro vaše výlety – sjednejte si kvalitní cestovní pojištění na celý rok. Kromě toho máte na výběr i z jednorázových cestovních pojištění, která se vám přizpůsobí podle účelu vaší cesty. Využijte například standardní pojištění dovolené až na 90 dní K moři nebo cestovní pojištění Na maximum s nejširším plněním až na 360 dní. Svěřte vaše cestovatelské dobrodružství do rukou profesionálů.
 

Další články

Exotická dovolená – destinace, do kterých se vypravit

Průznačné čisté moře, nekonečná bílá pláž, stále teplé a slunné počasí, to jsou hlavní lákadla pro strávení dovolené, v exotických destinacích. Když k tomu přidáme možnost zakusit...

exotika_nahled

Kde je možné spojit jazykové kurzy s dovolenou?

Těžko hledáte v kalendáři volný čas na hodiny cizího jazyka? Děláte pokroky pomaleji, než byste si přáli? Řešení je snadné – odjeďte na jazykový kurz do ciziny.

jazykova-dovolena1