Co takhle se místo pečení cukroví, uklízení, balení dárků a dokončování všech příprav projít vánočními městy? Kráčet s teplým nápojem v ruce romantickými uličkami, ladit se na adventní atmosféru a u toho ještě snadno vybrat dárky z ciziny, které pod stromečkem překvapí? Podívejte se s námi do míst, která letos vévodí žebříčku nejkrásnějších předvánočních měst.

Vánoční Tallin Estonsko

Tallinn v Estonsku

Letos svítí na špici všech evropských měst jako vánoční hvězda na stromečku. Je to díky útulné atmosféře, bohaté historii, zachovalým středověkým domům a živým tradicím. Pokud pojedete do Tallinu s dětmi, udělají jim radost vánoční kolotoče a Santa Claus, který ve svém domečku rozdává cukroví za recitování básniček. Po procházce ve městě vás potěší estonské perníčky a vánoční pečeně. Buďte si jistí, že inspirace na dárky pod stromeček je tam na každém kroku spousta.

Vánoční Tallin Estonsko magický zimní pohled

Erfurt, Německo

V tomto středověkém městě můžete objevit jedno z nejoblíbenějších vánočních míst v Německu i v celé Evropě. Celoroční kouzlo historického města je ještě umocněné vánoční atmosférou. Vedle 12 metrů vysokého vánočního stromu stojí betlém s ručně vyřezávanými postavami v životní velikosti. Projděte si náměstí s katedrálou, malebné uličky a památky. Uvidíte tradiční ruční práci řemeslníků a ochutnáte speciality tamních pekařů a cukrářů.

Poznaň, Polsko

Nejkrásnější vánoční město Polska má pro vás v historickém centru připravený poznaňský betlém, vánoční atrakce a tradiční obyčeje. Světová rarita je festival ledového sochařství, na který se sjíždí umělci z celého světa. Před zraky návštěvníků tesají z obrovských kostek ledu pozoruhodná díla. Kromě festivalu můžete ochutnat polská jídla u místních lidí, být u vaření piva a vydat se na pěší prohlídku městem s průvodcem.

Poznaň Polsko krásné vánoční renesanční město

Brusel, Belgie

V Bruselu se koná světově oblíbený vánoční trh s názvem Zimní divy, na který se ročně sjíždí 2,5 milionu lidí. Město se na adventní období obléká do pohádkového hávu a láká návštěvníky na atrakce jako „polární světla“ ze severu, kulturní programy, aktivity pro děti a samozřejmě také originální dárky. Kromě typických vánočních aktivit vřele doporučujeme ochutnávku belgické čokolády.

Basilej, Švýcarsko

V tomto městě mají oslavy Vánoc dlouholetou tradici. Proto patří i v tomto roce k nejkrásnějším vánočním městům v celém Švýcarsku. Užijte si slavnostně nasvícené Staré město, historické památky, starobylé fasády domů a bohatý program. Cestu městem vám bude ukazovat sto vysokých borovic podél ulic. Při objevování Basileje se projděte na pohádková náměstí Münsterplatz a Barfüsserplatz na nádherné vánoční trhy.

Vánoční Bazilej Švýcarsko

Sevilla, Španělsko

A za posledním tipem se vydáme na jih Evropy. Mezi nejoblíbenější španělská města patří letos na prvním místě Sevilla, na druhém Madrid a na třetím Barcelona. Do Sevilly se sjíždí lidé z celého světa za španělskými tradicemi, řemesly a regionální kuchyní. Rodiště slavného spisovatele Velázqueze vás okouzlí architektonickými skvosty, bohatým kulturním programem a jedněmi z nejkrásnějších vánočních trhů v  Evropě. A až tam budete, určitě si jděte zabruslit. Kde jinde můžete svištět na ledě pod palmami?

Vánoční Sevilla Španělsko Prado San Sebastian bruslení

Které z měst byste si přáli navštívit? Pokud nemůžete odjet hned, napište si Ježíškovi o výlet do jednoho z nich. Na cestu se vám bude hodit kvalitní cestovní pojištění. A pokud cestujete často, podívejte se na naši nabídku ročního cestovního pojištění, ať můžete při dalších cestách ušetřit.

Zdroje: www.europeanbestdestinations.com  

Vydejte se do parku se svojí láskou a zulíbejte ji u kmenu rozkvetlého stromu.
My vám k tomu řekneme, jaké jsou tradice oslav příchodu jara v Evropě. 

28. 4. 2021
Rozkvetlé třešně první máj

Na romantickou večeři do restaurace, na film do kina nebo na wellness pobyt své drahé polovičky vzít letos nemůžeme. Je ale možné vyrazit ve dvou na procházku na čerstvý vzduch. Jakých 9 romantických míst doporučujeme? 

10. 2. 2021