Vánoce klepou na dveře - projděte se nejkrásnějšími vánočními městy v Evropě

Datum:

Co takhle se místo pečení cukroví, uklízení, balení dárků a dokončování všech příprav projít vánočními městy? Kráčet s teplým nápojem v ruce romantickými uličkami, ladit se na adventní atmosféru a u toho ještě snadno vybrat dárky z ciziny, které pod stromečkem překvapí? Podívejte se s námi do míst, která letos vévodí žebříčku nejkrásnějších předvánočních měst.

Vánoční Tallin Estonsko

Tallinn v Estonsku

Letos svítí na špici všech evropských měst jako vánoční hvězda na stromečku. Je to díky útulné atmosféře, bohaté historii, zachovalým středověkým domům a živým tradicím. Pokud pojedete do Tallinu s dětmi, udělají jim radost vánoční kolotoče a Santa Claus, který ve svém domečku rozdává cukroví za recitování básniček. Po procházce ve městě vás potěší estonské perníčky a vánoční pečeně. Buďte si jistí, že inspirace na dárky pod stromeček je tam na každém kroku spousta.

Vánoční Tallin Estonsko magický zimní pohled

Erfurt, Německo

V tomto středověkém městě můžete objevit jedno z nejoblíbenějších vánočních míst v Německu i v celé Evropě. Celoroční kouzlo historického města je ještě umocněné vánoční atmosférou. Vedle 12 metrů vysokého vánočního stromu stojí betlém s ručně vyřezávanými postavami v životní velikosti. Projděte si náměstí s katedrálou, malebné uličky a památky. Uvidíte tradiční ruční práci řemeslníků a ochutnáte speciality tamních pekařů a cukrářů.

Poznaň, Polsko

Nejkrásnější vánoční město Polska má pro vás v historickém centru připravený poznaňský betlém, vánoční atrakce a tradiční obyčeje. Světová rarita je festival ledového sochařství, na který se sjíždí umělci z celého světa. Před zraky návštěvníků tesají z obrovských kostek ledu pozoruhodná díla. Kromě festivalu můžete ochutnat polská jídla u místních lidí, být u vaření piva a vydat se na pěší prohlídku městem s průvodcem.

Poznaň Polsko krásné vánoční renesanční město

Brusel, Belgie

V Bruselu se koná světově oblíbený vánoční trh s názvem Zimní divy, na který se ročně sjíždí 2,5 milionu lidí. Město se na adventní období obléká do pohádkového hávu a láká návštěvníky na atrakce jako „polární světla“ ze severu, kulturní programy, aktivity pro děti a samozřejmě také originální dárky. Kromě typických vánočních aktivit vřele doporučujeme ochutnávku belgické čokolády.

Basilej, Švýcarsko

V tomto městě mají oslavy Vánoc dlouholetou tradici. Proto patří i v tomto roce k nejkrásnějším vánočním městům v celém Švýcarsku. Užijte si slavnostně nasvícené Staré město, historické památky, starobylé fasády domů a bohatý program. Cestu městem vám bude ukazovat sto vysokých borovic podél ulic. Při objevování Basileje se projděte na pohádková náměstí Münsterplatz a Barfüsserplatz na nádherné vánoční trhy.

Vánoční Bazilej Švýcarsko

Sevilla, Španělsko

A za posledním tipem se vydáme na jih Evropy. Mezi nejoblíbenější španělská města patří letos na prvním místě Sevilla, na druhém Madrid a na třetím Barcelona. Do Sevilly se sjíždí lidé z celého světa za španělskými tradicemi, řemesly a regionální kuchyní. Rodiště slavného spisovatele Velázqueze vás okouzlí architektonickými skvosty, bohatým kulturním programem a jedněmi z nejkrásnějších vánočních trhů v  Evropě. A až tam budete, určitě si jděte zabruslit. Kde jinde můžete svištět na ledě pod palmami?

Vánoční Sevilla Španělsko Prado San Sebastian bruslení

Které z měst byste si přáli navštívit? Pokud nemůžete odjet hned, napište si Ježíškovi o výlet do jednoho z nich. Na cestu se vám bude hodit kvalitní cestovní pojištění. A pokud cestujete často, podívejte se na naši nabídku ročního cestovního pojištění, ať můžete při dalších cestách ušetřit.

Zdroje: www.europeanbestdestinations.com  

Další články

Nejlepší běžkování u našich sousedů

Sportovat, kochat se krásnou krajinou a svištět upravenou stopou. Přesně to nabízí běžkařské tratě u našich sousedů, kterých je nespočet. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější a nejoblíbenější.  

bezkarske-stopy

Velikonoce: 3 TIPY na netradiční oslavy

Zapomeňte na mazance, pomlázky a zdobení vajíček a vydejte se s námi na cesty! Sepsali jsme pro vás 3 TIPY, jak si užít největší křesťanské svátky trochu jinak. 

velikonoce-netradicne-01