Nejlepší únikové hry v zahraničí, které můžete zažít

Datum:

Chcete při cestování vyzkoušet některou z nejlepších únikových her na světě? Spojit síly v týmu k tomu, aby se vám podařilo uniknout? Přinášíme vám seznam těch nejlépe hodnocených.


únikové hry v zahraničí

Něco málo o únikových hrách

První úniková místnost byla virtuální, vznikla v Japonsku v roce 2004 ve formě videohry Crimson Room. O tři roky později ji jedna japonská společnost oživila a postupně se princip únikových her rozšířil do Evropy a USA. Při únikové hře musíte s ostatními v týmu za omezený čas vyřešit hádanky a zadání, abyste se dostali z místnosti a zachránili se tak. Je to výzva pro mozkové závity a testuje se vaše schopnost spolupracovat. Proto je to často vyhledávaná aktivita rodin, přátel a kolegů. Je to výborný tip na nezapomenutelnou narozeninovou oslavu, párty nebo netradiční zastávku při vašich cestách po světě. V současnosti existuje přibližně 5000 únikových místností v 88 zemích a 1035 městech.
 
únikové hry v zahraničí

Trapology, Boston, Massachusetts

Hned 6 únikových místností různých obtížností najdete v Trapology v Bostonu.
Během 18 měsíců zvětšili svůj první prostor o rozloze 730 metrů čtverečních na dvojnásbek a spustili další 3 hry. V té nejobtížnější hře Crush Depth jste součástí posádky na palubě ponorky a zuřivý duch jejího bývalého kapitána si myslí, že jste posádka, která může za jeho smrt. Vaším úkolem je přivést ponořenou ponorku zpět na hladinu moře a vyvarovat se podobnému osudu. V této hře může být až osm hráčů bojujících proti mrtvému námořnímu kapitánovi.

Sherlocked, Amsterdam, Nizozemí

Nejlepší 2 únikové místnosti najdete v Sherlocked Mystery Experiences v Amsterdamu. V únikové hře Sejf mají až 4 hráči 90 minut na to vloupat se do nejmodernějšího sejfu a ukrást z něj záhadný předmět. Sherlocked poskytuje hráčům pomocníka, který jim pomůže, pokud se při některém z úkolů zaseknou a neví, jak dál. Druhou únikovou místností je Architekt. Za 60 minut musíte prohledat kancelář zesnulého architekta, abyste našli stopy vedoucí k tajné společnosti. Výhodou únikových místností Sherlocked je, že žádná z nich není děsivá a můžete v nich hrát, i pokud jste klaustrofobní.
 
únikové hry v zahraničí

I lock U, Nice, Francie

Další 3 výjimečné únikové místnosti najdete na jihu Francie v I lock U. V první hře pracujete v domě bohaté rodiny s kuchařem, hospodyní a zahradníkem, se všemi si rozumíte dobře až na syna rodiny, malého Nicolaïe. Jeho rodiče si vyrazili do opery a vy máte 60 minut na to, abyste se dostali z jeho pokoje, kam vás zamkl, abyste nepřišli o vaši skvělou práci. On si z vás mezi tím dělá přes dveře legraci. Pokud se vám podaří v pokoji najít Nicolaïovu žákovskou knížku, kterou před rodiči úspěšně skrýval, bude muset v budoucnu sekat dobrotu. Ve druhé únikové místnosti máte hodinu na to vyřešit vraždu, která se stala v Hollywoodu a ve třetí jste zase v rukou Nicolaïe. Vydírá vás ve škole, protože má váš tahák a to může znamenat konec vašeho studia. V Nice se můžou únikových her účastnit hráči od 10 let, pokud je jich v týmu menšina. 
 
únikové hry v zahraničí

Escapology, Madrid, Španělsko

Na 59 místech světa jsou únikové hry pod značkou Escapology. Tou nejbližší od nás je madridská franšíza. Na každém místě si můžete vybrat ze 4 únikových her. V první TH3 C0D3 jste mladým a nadějným FBI agentem, který je chycený do pasti neznámým hackerem, který chystá největší loupež v historii USA. Pokud se do 1 hodiny nedostanete z místnosti, kam vás dovedl, bude největší loupež svalená na vás. Ve druhé hře jste v americké ponorce roce 1944 během druhé světové války a snažíte se vyhrát nad Němci. Jste v severním Atlantském oceánu a špehujete německý bitevní křižník. Mise jde hladce, dokud ponorka neztroskotá. Jste bez kyslíku a v prasklé ponorce máte 60 minut na to najít zásoby kyslíku ukryté kolem lodi. Ve třetí únikové hře jste na silvestovské oslavě ve Skotsku a vyšetřujete vraždu vašeho zámožného dědy. Jste zamčení v místnosti a všichni si myslí, že jste vraždu spáchali vy. V poslední únikové hře jste jedním z amerických maršálů v roce 1888 a máte problém s psanci. Ti zabili několik lidí a skryli se. Máte hodinu na to je vypátrat, než vám utečou do Mexika. 
 
únikové hry v zahraničí

Která úniková hra by vás lákala v cizině nejvíc? Kromě toho, jak se dostat z únikových místností, myslete před cestou také na kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.

Sjednat cestovní pojištění


Zdroje:fodors.com, info.thinkfun.com, escapology.com, en.i-lock-u.com, sherlocked.nl, trapologyboston.com 

Štítky: tipy na cesty

Další články

Adrenalinové sporty a dovolená - kam vyrazit?

Patříte k těm cestovatelům, pro které jsou adrenalinové sporty jasná součást dovolené? Podívejte se s námi na místa, kde si je můžete užít dosyta a někde dokonce několik druhů takových sportů najednou. 

adrenalin-dovolena

Věděli jste, že cestovatelé mají svůj mezinárodní svátek?

„Miliarda turistů, miliarda příležitostí“ je letošním tématem oslav Světového dne cestovního ruchu. Tyto oslavy připadají každoročně na 27. září a připomínají den přijetí stanov Světové organizace cestovního ruchu.

peru_oslavy_rozcestnik