V minulých letech jsme s vámi sdíleli krásy vánočních trhů u našich sousedů (Drážďany, Vídeň, Bratislava, Krakov) i ve vzdálenějších městech (Kodaň, Pilatus, Londýn, Štrasburk). Letos jsme si pro vás připravili města, která si s vánoční atmosférou možná hned na první zmínku nespojíte, ale opak je pravdou. Kouzlo Vánoc by se v nich dalo krájet jako čerstvě upečená vánočka. Podívejte se s námi, kde letos probíhají ty „nejvánočnější“ vánoční trhy.

Pařížské vánoční trhy Disneyland

Paříž

V hlavním městě módy se slaví advent s velkou pompou. Na několika desítkách vánočních trhů ve městě stojí stovky stánků s dobrotami, dárky, francouzskými šunkami, sýry, víny a samozřejmě také s módou. Jinak by to nebyla Paříž. Tradiční trhy najdete u nádraží Gare de l´Est, kde se koná alsaský vánoční trh. Největší adventní trhy v Paříži najdete v moderní čtvrti La Défense mezi mrakodrapy na 10 000 metrech čtverečních. V centru města si užijte lední bruslení s výhledem na Eiffelovu (Eiffel on Ice). Letos poprvé budou velké vánoční trhy v Tuilerijských zahradách na břehu Seiny u Louvru. Přesunuly se tam po Champs Élysées, kde se dříve konaly. Na této třídě si ale můžete od poloviny listopadu až do začátku roku vychutnat výjimečnou světelnou výzdobu. Jestli pojedete do Paříže s dětmi, určitě si zajděte také do pařížského Disneylandu, který je plný překvapení nejen v tento čas.

Pařížské vánoční trhy Champs-Elysees

Norimberk

Další město, které bere vánoční trhy vážně. Během adventu tam každoročně přijede 2 miliony návštěvníků. Až tam dorazíte, určitě se zajděte podívat na město z vyhlídky hradu Kaiserburg. Pokračovat můžete posvátnou atmosférou v kostelích Lorenzkirsche (sv. Vavřince) a Sebalduskirche (sv. Sebalda). A v centru města najdete 200 stánků a spoustu laskomin - norimberské perníčky a klobásy, biskupské chlebíčky, svařené víno, bavorský vánoční chleba… A u toho vám budou hrát živé koncerty. Místní trh patří k těm nejvýznamnějším adventním trhům v celé Evropě. A nebude to jen tím ohřátým vaječným koňakem se šlehačkou a zázvorovým pečivem s mandlemi (na fotce). Tohle místo je před Vánoci zkrátka magické.

Tradiční vánoční perníčky

Cestovni pojištění do Francie

Linec

Jen pár hodin cesty z domova autem nebo vlakem a jste tam. Linec je 3. největší město Rakouska a pyšní se největším náměstím v této zemi. Právě na něm stojí každoročně hlavní vánoční trhy, další najdete na hlavní třídě vedoucí od nádraží, ve Volksgarten a na mnoha dalších místech. Linec vánoční trhy miluje a každý rok se snaží pojímat sváteční čas tradičně i kreativně, aby přilákal také mladou generaci. Ve Volksgarten se můžete těšit kromě stánků také na velkou výstavu soch ze 150 tun ledu. Při návštěvě Lince si můžete udělat výlet z hlavního náměstí na blízký vrch Pöstlingberg a pokochat se výhledem na město a jeho okolí. Pokud se do Lince chystáte jet s dětmi, doporučujeme vám pohádkovou jízdu podzemní drahou Grottenbahn. S aplikací Discover Linz přímo od města, bude vaše prohlídka ještě jednodušší.

Vánoční trhy v Linci - Linz Rakousko hlavní náměstí

Které z těchto měst byste rádi navštívili v tomto čase? Až si budete chystat dostatek hotovosti na dobroty a dárky, myslete také na kvalitní cestovní pojištění, ať je váš předvánoční čas plný klidu a pohody. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje:fr.stillinparis.com, linztourismus.at, tripadvisor.co.uk  

Dnes se dozvíte, jak chytře sbalit, jaké předměty nesmíte nechat v příručním zavazadle, co vám můžou zabavit na letišti a jaký suvenýr byste si neměli brát z dovolené domů. 

31. 7. 2019
Balení kufru na dovolenou

Mallorca je oblíbeným místem na dovolenou, kde si na své přijdou milovníci moře, přírody, historických uliček a památek. Vydejte se s námi na největší španělský ostrov, ideální pro cestovatele, kteří hledají víc než jen koupání.

8. 8. 2018
Pláž na Mallorce