Les sebevrahů, ostrov panenek a hrad uvězněných duší. 5 nejstrašidelnějších míst

Datum:

nejdesivejsi-mista-683-346

Halloween, svátek Všech svatých i Dušičky jsou už za námi. Kdo má ale chuť na ještě trochu strašidelné atmosféry, pro toho jsme připravili dnešní přehled nejstrašidelnějších míst. Varujeme: po přečtení článku už možná nebudete moci spát!

1. Japonský Les sebevrahů

Slyšeli jste někdy o lese Aokigahara na úpatí hory Fudži? Jedná se o místo, kam odchází lidé, kteří chtějí dobrovolně skoncovat se životem. Japonská mentalita a jejich vztah k životu a ke smrti se od našeho významně liší. Proto není s podivem, že Les sebevrahů naleznete právě zde.

Aokigahara je temný, neprostupný les, jehož některé části jsou tak zalesněné, že je zde permanentní tma. Celá temná historie lesa začala ve starověkých dobách, kdy v Japonsku řádil obrovský hladomor. Legendy praví, že lidé dobrovolně odcházeli do Aokigahara zemřít, aby zbylo více jídla na ostatní členy jejich rodiny. A od té doby je les prokletý. Říká se, že jen od roku 1950 zde zemřelo více než 500 lidí. Ale to jsou jen odhady. Jelikož je les tak rozsáhlý, není v silách japonské policie všechna těla objevit. Může se proto snadno stát, že při návštěvě lesa na nějakého nebožtíka narazíte. A pokud ne, svoji děsivou práci jistě odvede třeba některá z cedulí, které policie u vstupů do lesa umisťuje. Vzkazy jako “Život je vzácný”, “Myslete na svoji rodinu”, “Váš život má pro vaše blízké nevyčíslitelnou hodnotu” nebo “Prosíme, abyste kontaktovali polici, než se rozhodnete skoncovat se životem” dokážou určitě nahnat pořádně husí kůži. A jak už to tak bývá, existuje také spoustu strašidelných příběhů s tímto lesem provázaných. A v každém z nich figurují zbloudilé duše sebevrahů.

2. Taiwanské krvelačné děti

Mělo to být údajně odpočinkové středisko pro bohaté a znuděné lidi. Rezort San Zhi byl postaven v podivném komplexu tak, aby na první pohled připomínal UFO. K dokončení projektu ale nikdy nedošlo. Těsně před kolaudací stavby někdy v 80. letech totiž došlo k sérii záhadných tragických úmrtí. Vláda se v reakci na to rozhodla celý projekt pozastavit. Ale co se tenkrát stalo? Lidé, kteří útoky pamatují, o nich odmítají mluvit. Z celé záhady zůstalo jen pár svědectví o hrůzostrašných dětech bez očí, které se krmily na duších dělníků a démonických příšerách, které pak pojídaly jejich maso. San Zhi se pak o mnoho let později stalo předlohou ke hře a hororovému snímku Silent Hill. V roce 2010 byly nakonec všechny budovy strženy. Hrůzostrašná atmosféra však na místě přetrvává dodnes.

3. Mexický Ostrov Panenek

Mexické lidové zkazky vypráví příběh o dvou dívenkách, které si před desítkami let hrály na březích jezera Teshuilo v Xochimilco. Nešťastná náhoda tehdy způsobila, že jedna z dívek spadla a ve vodě se utopila. Podle místních její duše ostrov nikdy nemohla opustit a od té doby se zjevuje na březích ostrova nově příchozím. Příběh však pokračuje v 50. letech, kdy se na ostrov přestěhoval muž jménem Julian Santan Barrera. O děsivé minulosti ostrova údajně nikdy neslyšel. A jednoho dne na něj na ostrově promluvil dětský hlásek. Duše zemřelé dívky Julianovi odvyprávěla svůj příběh i to, jak je k ostrovu připoutaná. Julianovi se mrtvé dívky zželelo a tak jí začal na ostrov nosit panenky. Duch dívky si ale začal žádat panenek stále víc a víc a Julian se začal obávat, že po něm bude chtít, aby ji i on následoval do záhrobí. Brzy na to byl Julian nalezen utopen na stejném místě, kde desítky let před ním zemřela i dívka. Panenky na ostrově zůstaly dodnes. Turisté, kteří se občas na ostrov vydávají, vypráví, jak je oči panenek pronásledují, a jak k nim v hlavě promlouvají jejich hlasy.

4. Ruská příšera skrývající se v Hoře mrtvých

Pohoří Ural je vyhledávaným cílem mnohých horolezců. Málokdo ale ví, jaké hrůzostrašné příběhy jej obklopují. V roce 1959 se skupinka nadšených horolezců vydala na výpravu na horu Cholat Sjachyl (česky přeloženo jako Hora mrtvých), která stojí v severní části Uralu. Jeden z nich musel ze zdravotních důvodů ostatní opustit, ale devítičlenná skupina pokračovala dál. Jedné noci si v průsmyku pod horou zřídili tábor, ale rána už se nedočkali. V noci totiž horolezce cosi napadlo a ti tábor v hrůze úprkem opustili - bez bot, oblečení a jiného vybavení. Avšak nenaskytla se jim milosrdná smrt v podobě umrznutí. Mrtvá těla byla další den nalezena se zlámanými kostmi, proraženými lebkami, bez jazyka a bez očí. Také okolí tábora napovídalo, že se jím v noci prohnalo něco strašlivého. Nikdo dodnes neví, co se na Hoře mrtvých stalo, ale vypráví se hrůzostrašné příběhy o Yettim a o mimozemšťanech. Jiné povídačky vypráví o tom, že v okolí hory působila sovětská armáda a prováděla pokusy na lidech. Ať už to bylo jakkoli, onu hrůzu nikdy nikdo neobjevil. A tak tam možná je dodnes...

5. Indická pevnost uvězněných duší

Bhangarh Fort ležící v indickém Rajasthanu je nejstrašidelnější místo země a rozhodně patří i do celosvětového žebříčku. Pevnost i její okolí je totiž plná domů bez střechy - a to rozhodně není žádný architektonický záměr. Pokaždé, když na tomto území totiž někdo postaví dům, střecha se téměř záhy zřítí. Podle staré indické legendy je místo totiž prokleté. Má to na svědomí Singhia, indický černokněžník žijící před staletími, který na celý palác uvrhl kletbu. Kletba zabila všechny, kteří v paláci i jeho okolí žili a uvěznila duše mrtvých na místě bez možnosti dalšího znovuzrození.

Dokonce i dnes vypráví lidé, kteří se sem vydají, že v průběhu celé návštěvy cítili tíživý vnitřní neklid. A údajně se nikdo, kdo místo navštíví po setmění, nedožije rána. Vláda proto dokonce noční návštěvy zakázala.

Pokud vás některá z míst zaujala a chcete zažít jejich atmosféru na vlastní kůži, dobře si to rozmyslete. A určitě si předtím, než vyrazíte vstříc strašidelným zážitkům, sjednejte cestovní pojištění. Možná tak díky tomu budou vaši blízcí lépe spát. I když nemůžeme zaručit, že vás před bytostmi ze záhrobí uchrání...

Další články

Švýcarské Alpy pro letní dovolenou – Bernské Alpy, Wallis, Grisonsko nebo Ticino?

Nejznámější oblasti Švýcarských Alp přehledně v našem článku. 4 oblasti Švýcarských Alp: Bernské Alpy, Wallis, Grisonsko nebo Ticino? Na které výlety byste určitě neměli zapomenout.

matterhorn1

Transsibiřská magistrála. Procestujte Rusko z Evropy až do Asie.

Sníte o tom, že se jednou podíváte přes celé Rusko? Že opustíte jeho evropskou část a uvidíte Dálný východ značený azbukou? Tak nastupovat.

vlak-transsibirske-magistraly