Datum:

Rádi cestujete do jiných měst právě v dobách, kdy se v nich něco zajímavého odehrává? Přinášíme vám přehled důležitých sportovních, společenských a kulturních akcí v přicházejícím roce 2020.

Zahajovací ceremonie olympijských her

Sportovní akce ve světě

Tokyo – letní olympijské hry 2020

V létě od 24. července se budou v Tokyu konat letní olympijské hry. Jsou to již čtvrté olympijské hry pořádané Japonskem, a po 56. letech opět v Tokyu. Město, ve kterém se mísí tradice s nejmodernějšími technologiemi se již připravuje na příval návštěvníků. Postavilo a inovovalo se několik arén a velký olympijský stadion z roku 1964 byl nahrazen novým. Na letošních hrách budou uvedeny tři nové sporty, které zaujmou milovníky dynamických disciplín. Surfing, olympijské horolezectví a skateboarding. Zajímavostí o zlatých olympijských medailích je fakt, že budou vyrobeny z recyklovaných zlatých spojů z použité elektroniky. Pokud zvažujete výlet do Japonska kvůli letní olympiádě, možná je čas rezervace letenek i vstupenek.

Olympijske hry stadion

Euro 2020, 60. narozeniny mistrovství ve fotbalu

Mistrovství Evropy ve fotbale Euro 2020 je 16. v pořadí a tento rok je narozeninový, uběhlo přesně 60 let od konání prvního ročníku tohoto utkání evropských fotbalových týmů. Sportovní utkání proběhnou od 12. června až 12. července ve 12 evropských městech. Fanoušci fotbalu si budou mít z čeho vybírat.

Vietnam – Grand Prix

V dubnu se na městském okruhu v Hanoji uskuteční vůbec první Grand Prix Formule 1 ve Vietnamu. Jsme zvědaví, jak jeho organizace v této přelidněné metropoli plné skútrů dopadne! Okruh je naštěstí přístupný pouze pro závodní auta.

 

Společenské a kulturní akce

World Expo 2020 v Dubaji

Světová výstava World Expo 2020 se bude pořádat v Dubaji od 20. října až do dubna následujícího roku. A bude určitě na co koukat! Pavilony zemí celého světa budou chtít ostatním ukázat to nejlepší ze své vědy, techniky i kultury. Mobilita, příležitosti, udržitelný rozvoj. Témata světové výstavy budou nejen futuristická, ale i ekologická. Kdy jindy jet do Dubaje, kochat se inovacemi napříč obory, než teď?

Světová výstava Dubai Expo 2020 

Město evropské kultury v Irsku a Chorvatsku

Titul evropského hlavního města kultury je udělován každý rok jiné dvojici měst. Letos máte možnost objevit keltské kulturní kořeny v Irsku, ve městě Galway. Celoroční program se soustředí kolem starých keltských svátků: Imbolc, Bealtaine, Lughnasa a Samhain. Nejlepší příležitost poznat pravou irskou duši v různých kontextech. Program ve městě potrvá po celý rok.

Galway evropské město kultury

Druhé vyhlášené město, které bude v roce 2020 pořádat mnoho kulturních akcí, je chorvatská Rijeka. Zkontrolujte bohatý kulturní program slavností, než se vydáte k moři na dovolenou.

Evropské koncerty a umění

Z množství hudebních festivalů v Evropě upozorňujeme na městské festivaly, například Primavera Sound v Barceloně, Sziget v Budapešti nebo Pitchfork v Berlíně.

Na koncertním turné budou letos hudebníci jako například Metallica, Madonna, Rammstein, Coldplay i Elton John, takže i za nimi můžete někam cestovat.

Pokud hledáte poklidnější hudební kulturu, švýcarské město Montreaux každoročně v červenci hostí slavný jazzový festival, kde vystupují nejen jazzoví hráči, ale i špičkoví hudebníci mimo toto žánrové vyhranění. Tento rok například Lionel Richie a Lenny Kravitz. Další program bude zveřejněn v březnu na webových stránkách festivalu.

Velký jazzový festival se pořádá i ve Stockholmu, a to od 9. října.

Jazzový koncert

Umělec Christo plánuje v dubnu zabalit Vítězný oblouk v Paříži do 25 tisíc metrů čtvercových látky v rámci svého pokračujícího projektu na pomezí land-artu, ve kterém se zaměřuje na světové architektonické monumenty. V minulosti zabalil například Reichstag v Berlíně.  Retrospektivní výstava o umělci bude probíhat zároveň, v galerii Centre Pompidou.

Tak co, vyrazíte na některou z akcí? Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění, pojištění storna a pojištění vstupenek. Abyste mohli plánovat bez obav na dlouhou dobu dopředu.
Vy cestujete. My se staráme.

Sjednejte si pojištění online 

Štítky: tipy na cesty

Další články

Jak si užít Maledivy. Leťte za levnější exotickou dovolenou

Maledivy už dnes nejsou destinací jenom pro ty nejbohatší, ale zavítat sem mohou i běžní smrtelníci. Užijte si maximálně tropického podnebí a čerstvého mořského vzduchu. Načerpejte tolik pro naše tělo potřebný vitamín D a omega-3 mastné kyseliny.

Kde si prodloužit léto v září a v říjnu a proč

Uvažujete o podzimní dovolené? Pak je tento článek přesně pro vás. Ukážeme vám, jaké výhody s sebou přináší dovolená mimo sezónu, a dáme vám tipy, kam vyrazit v Evropě i po světě.  

dovolena-podzim