Kdy budou sjezdovky v cizině nejplnější? Velký přehled jarních prázdnin

Datum:

Chystáte se na zimní dovolenou a rádi byste se vyhnuli frontám a davům? Můžete si vybrat datum, kdy vyrazíte? Pak je tenhle článek přesně pro vás. Přinášíme přehled zimních a jarních prázdnin, ať víte, kdy je nejlepší vyrazit na sjezdovky.

Lyžovačka o jarních prázdninách

Zimní prázdniny v Rakousku

Kdy je nejlepší jet lyžovat a snowboardovat do Rakouska? Zimní prázdniny jsou u našeho jižního souseda od 3. 2. do 22. 2. a velikonoční prázdniny 19. 3. 2020 a 4. 4. až 14. 4. 2020. Pokud se tam chystáte, vyhněte se prvním třem únorovým týdnům nejen kvůli prázdninám v Rakousku, ale také kvůli prázdninám v sousedním Německu. První týden v únoru má prázdniny 6 milionů Němců, následující dva týdny 10 milionů Němců. Nejvolnější sjezdovky proto budou od 24. 2. do 5. 4. 2020. Rakušané lyžování milují, sjíždí se k nim lyžaři z okolních zemí, takže počítejte s tím, že ve všech větších a známých střediscích bude plno celou sezónu. Naštěstí jsou na to Rakušané skvěle připravení a mají dostatečnou kapacitu lyžařských středisek.

Masopustní prázdniny v Itálii

Takzvané masopustní prázdniny budou v Itálii od 22. 2. do 1. 3. 2020, velikonoční prázdniny budou od 9. 4. do 14. 4. 2020. Při plánování zimní dovolené v Itálii musíte kromě italských jarních prázdnin myslet také na lyžaře z Německa, Nizozemí, Slovinska, Chorvatska a Maďarska. Nejnabitější bude období od 22. 2., kdy mají volno děti ze severní Itálie, Německa a Nizozemí. Pokud se chystáte na hory v tomto nejrušnějším týdnu, vyrazte do středisek mimo Trentino a Jižní Tyrolsko, například do Lombardie nebo do benátské části Dolomit. Tato místa nejsou tak obsazená cizinci a tamní děti nemají volno celý týden. Kdy je tedy nejlepší vyrazit na italské svahy? Od 3. 2. do 16. 2. a od 2. 3. do 5. 4. 2020.

Jarní prázdniny lyžování v Dolomitech

Sportovní prázdniny ve Švýcarsku

Švýcarské děti mají své prázdniny podle kantonů od konce ledna do poloviny března. Většina z nich bude mít letos volno na masopustní týden na konci února. Ve stejnou dobu mají volno i němečtí školáci, takže se tomuto týdnu vyhněte velkým obloukem, jestli můžete. Pokud jedete na švýcarské hory v tomto termínu, můžete si vybrat zapadlejší středisko než top vyhledávaná místa jako Zermatt nebo Laax. Protože jsou Švýcaři vášnivní lyžaři, počítejte s tím, že bude o víkendech na svazích rušno, ve všední dny to bude mnohem lepší. Výhodou švýcarských sjezdovek je, že ani v rušnějších obdobích nejsou přeplněné. Nejvolnější sjezdovky budou ve Švýcarsku od 9. 3. do 5. 4. 2020.

Rodinné lyžování o jarních prázdninách

Zimní prázdniny ve Francii

Děti ze země galského kohouta mají zimní prázdniny od 9. 2. do 8. 3. 2020 a velikonoční prázdniny od 5. 4. do 3. 5. 2020. V podobnou dobu jako Francouzi mají volno také Angličané, Belgičané a Nizozemci, kteří jsou ve francouzských Alpách nejpočetnějšími lyžaři ze zahraničí. Vyhněte se únoru, pokud můžete, a vyrazte do Francie, až opadne největší nápor turistů. Čekaly by vás nejen plné sjezdovky, ale také dopravní komplikace při příjezdu a odjezdu z velkých lyžařských středisek. Nejvolnější svahy si tam užijete od 2. 3. do 5. 4. 2020
 
Lyžování ve Francii Chamonix Mont Blanc

Jarní prázdniny v České republice

Až budete plánovat zimní dovolenou, bude se vám hodit k ruce nejen přehled jarních a zimních prázdnin v zahraničních destinacích, ale také v České republice. Přikládáme proto 6 turnusů, kdy mají v roce 2020 volno české děti.

• Od 3. 2. do 9. 2. 2020 mají prázdniny děti z okresů Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava a Jeseník.
• Od 10. 2. do 16. 2. 2020 mají volno děti z okresů Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město a Prostějov.
• Od 17. 2. do 23. 2. 2020 mají volno školáci z okresů Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny a Karviná.
• Od 24. 2. do 1. 3. 2020 mají volno děti z okresů Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov a Frýdek-Místek.
• Od 2. 3. do 8. 3. 2020 můžou na hory vyrazit děti z okresů Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín.
• Od 9. 3. do 15. 3. 2020 si užijí studenti z okresů Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod a Bruntál.

 
Jarní prázdniny lyžovačka, malý snowboardista

Abyste si zimní dovolenou užili v rodinné pohodě, myslete kromě vhodného termínu také na kvalitní cestovní pojištění na lyže. Vy cestujete. My se staráme.

Sjednejte si pojištění na lyže

 

Zdroje:snow.cz, onthesnow.cz, jarni-prazdniny-terminy.cz,  

Další články

Cestování s dětmi do zahraničí

Podléháte cestovní horečce? Ta se může vyšplhat na vyšší teplotu, pokud se rozhodnete vyrazit do zahraničí s dětmi. Co zařídit? Na co se připravit? A co přibalit? Čím menší dítě, tím náročnější s ním bude cestovat...

cestovani-s-detmi-uvodni-328

Do jakých termálních lázní a aquaparků se vydat na prodloužený víkend?

Chtěli byste prohřát tělo, zrelaxovat se, zaplavat si a vypnout hlavu? Vydejte se s námi v dnešním článku do nejoblíbenějších aquaparků a termálních lázní v Evropě.  

lazne-akvaparky