Datum: | Autor: ERV

romanticky-hotel

Chcete letos svou drahou polovičku překvapit něčím zajímavějším než jsou růže, šperky, víno nebo romantická večeře? Vydejte se na romantický výlet do netradičních míst po ČR.

Ubytování ve vinném sklepě nebo sudu

Od vína se přitom vůbec nemusíte vzdalovat, ba naopak. Vyrazte na Valentýna na Moravu a ubytujte se ve vinném sklepě nebo rovnou ve vinném sudu. Penzion Husí plácek v Dolních Věstonicích vznikl na dvou propojených habánských sklepech z roku 1532. Vedle klasických pokojů se tam můžete ubytovat také v prostorách bývalé lisovny s křížovou klenbou. Penzion nabízí i speciální podkrovní pokoj “pro zamilované”.

Jestli chcete být vinicím se svou láskou ještě blíž, ubytujte se přímo v dřevěných vinařských sudech. Romantickou noc tak můžete strávit uprostřed vinic. Takové ubytování najdete například v rodinném Vinařství pod Hradem v pálavských vrších v Klentnici nebo v Pavlově. Výlet si pak můžete udělat do přírodní rezervace Růžový vrch, na Kočičí skálu, Tabulovou horu a další krásná místa v okolí.


Foto: Ubytování v dřevěných sudech, Vinařství pod Hradem (kudyznudy.cz)

Ubytování na Ještědu s ptačí perspektivou

Vydejte se za romantikou na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač. Ve věži je také horský hotel a restaurace. Stavba byla vytvořena v letech 1966 až 1973 podle projektu architekta Karla Hubáčka, který za ni dostal Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů.

Hotel s výjimečným výhledem nabízí zážitkové ubytování se snídaní. Z pokoje se vám otevře jedinečný výhled na Liberec a okolí. V zimní sezóně oceníte sjezdovky pro začátečníky i náročnější lyžaře, několik lyžařských vleků, visutou lanovou dráhu a skokanské můstky.

Můžete si udělat výlet do Frýdlantu, Lázní Libverda, na zámek Sychrov do liberecké ZOO nebo botanické zahrady.


Foto: Aleš Jungmann, hotelový pokoj Comfort, (kudyznudy.cz)

Ubytování s výletem do středověku

Prožijte na Valentýna noc, na kterou nikdy nezapomenete. Středověký hotel Dětenice se o to postará - svými interiéry laděnými do středověké doby, obsluhou se slovníkem z časů dávno minulých, zábavou i občasným strašením. Toto místo je zařazeno do řetězce “Unusual & Unique Hotels of the World“.

Za doprovodu světlonoše vyjdete po starých dřevěných schodech do patra s pokoji, kde na vás dýchne vůně dřeva a hořících svící. Pokoje voní sušenými bylinkami, vše je čisté a voňavé, i když jde o “středověk”.

Zámecký resort Dětenice se nachází v Českém ráji a jeho součástí je barokní zámek, středověká krčma, zámecký pivovar a hotel. V přízemí středověkého hotelu se nachází expozice Dětenické peklo. Během prohlídky se dozvíte, jak to v pekle chodí a čím se musíte provinit, abyste se tam dostali.


Foto: kudyznudy.cz

Oslavte Valentýna v klášteře

Kde jinde oslavit svátek svatého Valentina, římského biskupa a kněze, který zemřel mučednickou smrtí, než v klášteře? Dům hostů v Broumovském klášteře nabízí 22 pokojů v bývalých mnišských prostorách.

Areál kláštera obklopuje rozsáhlá klášterní zahrada, která prošla velkolepou rekonstrukcí s návratem do své původní podoby. V zahradě je také galerie, společenský sál a další zajímavosti, které vám jsou k dispozici.

 
Foto: Dům hostů v Broumovském klášteře (kudyznudy.cz)

Romantika ve stylovém lodním kontejneru nebo maringotce

S glampingovými místy se poslední roky roztrhl pytel i u nás. Výjimečných “tiny housů” najdete v ČR spoustu. Pro oslavu Valentýna nabízí krásné zázemí, úplné soukromí, romantiku a úzké spojení s přírodou. Takovým místem je například Rocksky House - lodní kontejner v moderním stylu uprostřed přírody s obrovským oknem do přírody. Má velkou ledničku, plynovou dvouplotýnku na vaření, základní kuchyňské vybavení, kamna a sprchu pro dva. A někde kolem bude pobíhat liška.

Další výjimečná glampingová i hotelová místa můžete najít například na Amazing places.


Foto: Amazingplaces.cz

Plánujete na Valentýna vyrazit do zahraničí? Přečtěte si náš článek Nejromantičtější místa Evropy. Chcete naopak slavit skromněji? Podívejte se do našich 9 tipů na romantickou valentýnskou procházku v ČR.
Když vyrazíte za hranice, mějte s sebou kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.

 

Zdroje:kudyznudy.cz/aktuality/10-tipu-na-netradicni-ubytovani, amazingplaces.cz/cs/kouzelna-mista, romantikaprodva.cz

Štítky: výlety po ČR

Další články

Co vidět v Dubaji - toto město nabízí mnohem víc, než jen mrakodrapy

Dubaj je pouštní kráska, která skýtá mnoho pokladů, které však mnohým turistům zůstávají skryty. Objevte tuto pulzující metropoli!

9 tipů na romantickou procházku na Valentýna v ČR

Na romantickou večeři do restaurace, na film do kina nebo na wellness pobyt své drahé polovičky vzít letos nemůžeme. Je ale možné vyrazit ve dvou na procházku na čerstvý vzduch. Jakých 9 romantických míst doporučujeme? 

valentynska-prochazka