Datum:

evropske-zoo-rodina-s-zirafou

Asi se shodneme na tom, že návštěva zoo je jednou z nejoblíbenějších rodinných volnočasových aktivit.  Naše tuzemské zoologické zahrady v posledních letech vzkvétají  a nabízejí čím dál více zajímavých zvířecích chovů, nádherných nově zbudovaných výběhů, spoustu vzdělávacích akcí a dalších zábavných doprovodných programů. A jak je to v zahraničí? Vybrali jsme pro vás 5 skvělých evropských zoologických zahrad, ve kterých najdete tolik NEJ, že je nespočítáte na prstech obou rukou! 

Loro Parque, Španělsko

 
Zoo se nachází na známém ostrově Tenerife ve městě Puerto de la Cruz a je jednou z  nejvyhledávanějších atrakcí Kanárských ostrovů. Pokud sem vyrazíte, můžete se těšit na vystoupení cvičených lachtanů a kosatek nebo na šimpanze či pestrobarevné papoušky, ze kterých vám půjde hlava kolem.  Další atrakcí, kterou byste neměli minout, je největší výběh pro tučňáky na světě. Tučňáci mají v zoo simulované přirozené prostředí, takže nemají ani potuchy o tom, že by se mohli nacházet na tak teplém ostrově. V roce 2015 získal Loro Parque prestižní titul nejlepší evropská zoologická zahrada.

Více o zoo - www.loroparque.com

Tiergarten Schönbrunn - Zoo Vienna, Rakousko

 
Vídeňskou zoo najdete poblíž zámku Schönbrunn. Byla založena už v roce 1752 a může se tak chlubit titulem nejstarší zoo na světě. Tamní pandy jsou jedním z největších lákadel pro návštěvníky a jsou opravdu kouzelné. Ve vídeňské zoo žije přes 500 druhů zvířat, těšit se můžete třeba na nosorožce, tygry, hrochy, lední medvědy nebo na velký skleník s deštným pralesem.

Více o zoo - www.zoovienna.at 

Zoo Berlín, Německo


Berlínská zoo se pyšní hned několika NEJ:

  • nejstarší zoo v Německu
  • zoo s největším počtem zvířat na celém světě
  • nejnavštěvovanější zoologická zahrada na světě

Úchvatnou atrakcí je také místní Sloní brána - vchod do zoo, za níž naleznete vstup do pavilonu slonů, výběhy velkých koček, malých šelem, pandy a žirafinec. Zoo se také pyšní obří budovou s akvárii a terárii, v níž najdete i nádrž se žraloky. Z Prahy to máte do berlínské zoo jen 3 hodinky a 45 minut autem, samozřejmě, pokud nechytnete kolonu.

Více o zoo - www.zoo-berlin.de

Chester Zoo, Anglie


Zoo Chester byla v roce 2015 zvolena sedmou nejlepší na světě. Ve Spojeném království nenajdete lepší místo pro pozorování exotických zvířat. Počet obyvatel místní zoo překračuje 12 tisíc kusů a těšit se můžete především na největší pavilon motýlů v Británii. Líbit se vám určitě budou také výběhy se slony a nosorožci, místní hyeny, orangutani, jaguáři nebo imitace šesti ostrovů jihovýchodní Asie.

Více o zoo - www.chesterzoo.org

ZooParc de Beauval, Francie


ZooParc de Beauval byl zprvu ornitologický park obsahující jedinečnou sbírku čítající více než 2 000 ptáků. Postupem času přibyly další expozice. V roce 1991 se zoo rozrostla o bílé tygry, od roku 1999 se zoo jako první v Evropě může pyšnit i bílými lvy. V současnosti patří k nejvzácnějším zvířatům této zoo koaly, pandy, kapustňáci, okapi nebo už zmínění bílí tygři a lvi.

Více o zoo - www.zoobeauval.com

Aby těch superlativů nebylo málo, nezapomeňte si sjednat to nejlepší cestovní pojištění. Ideální volbou pro vaše výlety za poznáním bude speciální balíček Sbaleno, který se postará o vaši pohodu na cestách.

Vaše Evropská pojišťovna

Autor:      ERV Evropská

Další články

Gaudího Barcelona - architektura z jiného světa

Slavný španělský architekt a vrcholný představitel modernistické secese Antoni Gaudí i Cornet sa narodil v roce 1852, ale jeho nadčasový a nenapodobitelný styl bere dodnes dech nejednomu milovníkovi umění...

park-guell2

Egypt - potápění a šnorchlování. Kam se zanořit pod hladinu?

Dovolená ve společnosti pestrobarevných mořských živočichů, korálových útesů a podmořských skalních útvarů. Kde jsou ty nejlepší místa pro potápění v Egyptě?

potapeni-egypt