Datum:

zena-letadlo

Cestujete do daleka? A ježí se vám vlasy hrůzou na hlavě jen z představy času stráveného v jedné pozici v letadle? Ať už se chystáte na otočku do USA, na tři týdny do Asie nebo na delší pobyt v zahraničí, mohly by se vám hodit naše tipy, jak se zabavit při dlouhém letu.

1. Buďte kreativní

Málokdy máte šanci proflákat jen tak deset hodin. Zkuste je využít k něčemu, co byste si jen tak nedopřáli. Vezměte si notebook nebo blok a pište, malujte, kreslete. Zpříjemní vám to cestu a odreagujete se - ne nadarmo jsou teď takovým hitem relaxační omalovánky.

2. Sbalte si vlastní zábavu

Ať už jste vášnivý hráč, knihomol nebo filmový fanoušek, nezapomeňte si do příručního zavazadla sbalit svoji oblíbenou kratochvíli. Pro větší úsporu místa vám může na cestu postačit tablet nebo čtečka. Nezapomeňte si ale přibalit nabíječky, aby se nestalo, že se vám tablet uprostřed nejnapínavější scény prostě vypne! Pokud cestujete ve společnosti, vezměte si s sebou cestovní verzi nějaké hry - například cestovní Scrabble nebo obyčejné karty.

3. Spřátelte se

Dobře, nemusí to hned být přátelství na celý život a budete-li mít smůlu, možná osoba sedící vedle vás vůbec nebude mít náladu na pokec. Ale za pokus to stojí. Co vy víte, třeba vedle vás sedí vaše budoucí druhá nejlepší kamarádka, vzdálená příbuzná z x-tého kolene nebo budoucí šéf. Anebo vůbec ne - možná to je zamilovaný páreček, o kterém už v životě neuslyšíte. Nebo uprchlý zločinec, který odlétá za novým životem. Tak či tak, klidně se pobavte :-)

4. Buďte efektivní

A pokud vás výše uvedené neláká, hoří vám deadliny nebo zkrátka potřebujete změnit aktivitu, vrhněte se do práce. Nezapomeňte si v takovém případě přibalit všechny nezbytnosti, které ke své práci využíváte.

5. Hlavně pohodlně

Klíčem k tomu, jak přežít dlouhé hodiny v letadle, je pohodlí. Než tedy nastoupíte do letadla, převlékněte se do příjemného oblečení. Zahalte se do bavlny a vyhněte se umělým materiálům, které by vás po cestě mohly svědit nebo kousat. Sbalte si extra ponožky pro případ, že by vám bylo chladno, delší šál může posloužit jako provizorní deka, hodit se může i maska na oči nebo špunty do uší. Díky tomu se vám třeba podaří část cesty i prospat.

Tip: Nestihli jste si před cestou sjednat cestovní pojištění? Naštěstí to můžete udělat ještě během cesty na letiště doslova za pár minut!

Další články

Co vše můžete zažít v Černé Hoře

Co takhle jednou pomyslně zamávat „provařeným“ destinacím a vyrazit do Černé hory? Tato země má spoustu pokladů, které cestovatelům nabízí. Pojďte se společně s námi podívat, co tam stojí za to vidět.   

cerna-hora

5 tipů na výjimečné jarní eurovíkendy

Jarní počasí přímo vybízí k tomu objevovat nové destinace. Dny se prodlužují, sluníčko svítí a příroda se probouzí. Dnes vám proto přinášíme pět destinací, které jsou pro jarní eurovíkendy jako stvořené.  

eurovikendy-evropa