Datum:

"Bali. Každý jezdí na Bali. Co na něm všichni vidí?”. To byla otázka, kterou jsem si poslední roky kladla. Proto jsem netoužila ani tam letět vzhledem k tomu, že už tam snad byl každý, koho znám. Pak mi to ale nedalo a rozhodla jsem se poznat, co na tom “svatém” Bali všichni milují a čím je tak okouzlilo. A tak jsme sem přiletěli, už tu 4 měsíce bydlíme a zatím se nám odsud vůbec nechce. Bali je rozhodně velmi zajímavý ostrov, kde je toho spoustu k prozkoumání. A já se o své poznatky s vámi ráda podělím.

Canggu

Canggu je místo, kam zamíříte asi prvně po příletu nebo bych vám to alespoň doporučila. Místo, kde se už sice moc nesetkáte s tradiční kulturou, ale je to dobrý začátek. Canggu je totiž food paradise. Najdete zde snad od každé kuchyně něco. Nejvíce se tu vyžijí milovníci kaváren a zdravých jídel, kterých je tu takové množství, že nebudete vědět, kam dříve skočit a to nemluvě o velmi příznivých cenách.

úžasné jídlo na Bali

Také tu jsou ty nejhezčí západy Slunce, které jsem kdy viděla. Téměř každý den (pokud samozřejmě neprší) se obloha zalije do růžové, oranžové, fialové, rudé barvy… Pokaždé je to neskutečný pohled a zážitek. Zajděte si proto do jednoho z místních warungů na pláži, třeba u Batu Bolong beach, posaďte se s kokosem v ruce a užijte si krásný večer.

Západy slunce na Bali

Kdo miluje párty a večírky, nudit se tu rozhodně nebude. Každý večer je tu nějaká akce v jiném klubu a každý den je na Batu bolong beach párty. Zajet si můžete i do Kuty či Seminyaku, kde je také velmi bohatý noční život.

Uluwatu

Z Canggu si udělejte minimálně na dva dny výlet na poloostrov Bukit, který se dělí na východní část Nusa Dua nebo západní Uluwatu. Uluwatu je známé pro zkušenější surfaře, tyrkysově modrá voda, větší vlny, útesy v pozadí.

Moře a pláže na Bali

Přesně uprostřed poloostrova dole na jihu se nachází pro mě nejkrásnější pláž celého Bali - Melasti beach. Málo lidí, průhledná čistá voda, korály, rybičky, hudba, zkrátka naprostý chill.

Potápění a mořský život na Bali

Navštívit také můžete Uluwatu temple, kde se každý večer koná od šesti hodin ohnivý tradiční tanec. Je to zážitek, který byste měli minimálně jednou na Bali vidět.

útesy na Bali

Ubud

Směrem na sever od Canggu se nachází Ubud, říká se mu oáza klidu. Nenechte se zmást, centrum města vypadá téměř stejně jako třeba Canggu, rušné ulice, obchůdky, kavárny, restaurace. Nicméně spousta ubytování se nachází mimo centrum, uprostřed rýžových políček či džungle a je to tam nádherné. Vydejte se zde do Monkey forest, kde uvidíte stovky volně žijících opic. Pozor na ně ale! Jsou drzé jako opice! :)

Bali a opice

Vyzkoušejte jógu či meditaci, jeďte se podívat na Tegalalang rice fields, na západ slunce se projděte Campuhan Ridge walk. Rozhodně byste návštěvu Ubudu neměli vynechat.

Procházky a výlety na Bali

Singaraja

Pokud pojedete dále na sever, narazíte na městečko Singaraja. Zde žádné hipsterské kavárničky nečekejte, tady tolik turistů není. Zde pocítíte konečně pravou balijskou kulturu. Vydat se zde můžete k několika vodopádům jako jsou Aling-Aling Waterfall, Gitgit Waterfall nebo Sekumpul Waterfall.

Vodopády na Bali

Zarelaxovat si můžete v Air Panas Banjar Hot Spring.

Koupele Spa na Bali

V této oblasti se nachází také hodně delfínů. Stačí si zajet na Lovina beach. Jistě vás zde odchytne ihned někdo z místních s nabídkou výletu lodí a pozorováním těchto krásných tvorů. My jsme jich potkali snad stovky a mohli jsme se s nimi i potápět, což byl neskutečný zážitek. Rozhodně doporučuji!

Pozorování koupání s delfíny na Bali

Amed

Na východě Bali se nachází Amed, město, kde se hory setkávají s mořem. Při jasném počasí se vám ukáže velikán, Mount Agung, stále aktivní sopka, která měla zrovna nedávno menší erupci. Dříve se na Agung dalo vyšlápnout, po této erupci v roce 2017 je tento trek ale nedostupný. Jako náhrada vám ale bude stačit Mount Batur, také aktivní sopka, která je poblíž Agungu.

Džungle na Bali

Amed je vyhlášený svým podmořským světem. Nachází se zde spousta korálů, dokonce i dva vraky lodí. Pokud jste nikdy nezkoušeli potápění, tady byste měli začít!

Potápění na Bali

Nusa Penida

Pokud vám zbyde ještě nějaký čas, vydejte se na návštěvu tohoto nádherného ostrova plného těch nejkrásnějších pláží, co jsem kdy viděla. Dostat se sem lodí můžete buď ze Sanuru nebo Padangbai. Doporučuji půjčit skůtr nebo auto a ostrov celý projet. Každé místo stojí za to. Mezi ta nejznámější patří Kelingking beach, Broken beach, Angel’s Billabong a Atuh Beach.

Výhled na Bali
 

Další články

Dovolená na podzim? 12 lákavých destinací, které zahřejí i za levno

V našich končinách už léto definitivně končí. To ale ještě neznamená, že stále nemáte spoustu dalších příležitostí, jak si užít dovolenou u moře ...

plaz-nohy-328-166

Hotel v jurtě, iglú nebo prosklené kapsli. Nejlepší glamping blízko i daleko

Co všechno vám přinese glamping, tj. luxusní kempování? Vanu v přírodě, komfortní jurtu či dům na stromě a zasloužený odpočinek daleko od civilizace. Přečtěte si o výhodách glampování.

glamping-safari