Datum: | Autor:

Rujána, plážová lehátka
7. 9. 2022

Na severu Německa v Baltském moři, oddělen průlivem leží členitý ostrov Rügen, Rujána. Jsou pro ni typické její křídové útesy, oblázkové i písčité pláže, traviny ve větru, architektura lázeňského života z minulého století a dlouhá dřevěná mola.

Z bývalého Československa se sem, do Východního Německa, mohlo za komunistického režimu cestovat, bylo to pro naše rodiče nejsnáze dostupné moře. Ani dnes cesta k Baltu není nijak složitá a úmorná mnohými zácpami, ostrov je s pevninou propojen mostem. Navíc v Německu není třeba platit dálniční poplatky.

Rujána je vhodná pro ty, kdo neholdují rozpálené letní dovolené. Polehávat u moře, kde neustále fouká vítr, a koupat se v jeho poněkud chladnějších vodách, a pak se vydat prozkoumávat místní pamětihodnosti, vyžaduje cit pro mírné dobrodružství. Občas tu narazíte i na nudisty.

Křídové útesy na Rujáně

Národní park Jasmund je bukový les s chráněnou faunou a flórou. Křídové útesy se můžou drolit, proto na ne nevstupujte svrchu. Nejdete je například u přístavního města Sassnitz, které díky své architektuře stojí za návštěvu.

V letovisku Binz jsou útulné kavárničky, které obslouží množství návštěvníků.

Na nejsevernějším cípu ostrova Kap Arkona je krásný cíl, výlet k majáku.

Prora je místo, kde nechal Hitler vybudovat hotelový komplex, a od 90. let je chráněnou památkou.
Pokud vám přijde až příliš ponurá, vydejte se na procházku do korun stromů v blízkém Naturerbe Zentrum Rügen.

Zajímá vás víc tipů pro cestování v Německu?
přečtěte si článek >> Německo, průvodce po zajímavých místech << 

Štítky: NěmeckoEvropa

Zajímá Vás, co byste měli vědět před cestou do zahraničí? Jaké jsou aktuální podmínky cestování? Nebo kde najít cestovatelský semafor? Právě pro Vás jsme připravili seznam deseti důležitých věcí, kterým byste měli před každou cestou věnovat pozornost.

17. 11. 2021
Covid desatero

Tipy na dovolenou, přehled zajímavostí, tipy na netradiční místa, aktivní dovolená a turistika a další cestovatelské rady pro Chorvatsko.  

4. 5. 2022
Chorvatsko moře