Rujána – na sever k moři, vzhůru na největší německý ostrov

Datum: | Autor: Tým ERV

Na severu Německa v Baltském moři, oddělen průlivem leží členitý ostrov Rügen, Rujána. Jsou pro ni typické její křídové útesy, oblázkové i písčité pláže, traviny ve větru, architektura lázeňského života z minulého století a dlouhá dřevěná mola.

Z bývalého Československa se sem, do Východního Německa, mohlo za komunistického režimu cestovat, bylo to pro naše rodiče nejsnáze dostupné moře. Ani dnes cesta k Baltu není nijak složitá a úmorná mnohými zácpami, ostrov je s pevninou propojen mostem. Navíc v Německu není třeba platit dálniční poplatky.

Rujána je vhodná pro ty, kdo neholdují rozpálené letní dovolené. Polehávat u moře, kde neustále fouká vítr, a koupat se v jeho poněkud chladnějších vodách, a pak se vydat prozkoumávat místní pamětihodnosti, vyžaduje cit pro mírné dobrodružství. Občas tu narazíte i na nudisty.

Křídové útesy na Rujáně

Národní park Jasmund je bukový les s chráněnou faunou a flórou. Křídové útesy se můžou drolit, proto na ne nevstupujte svrchu. Nejdete je například u přístavního města Sassnitz, které díky své architektuře stojí za návštěvu.

V letovisku Binz jsou útulné kavárničky, které obslouží množství návštěvníků.

Na nejsevernějším cípu ostrova Kap Arkona je krásný cíl, výlet k majáku.

Prora je místo, kde nechal Hitler vybudovat hotelový komplex, a od 90. let je chráněnou památkou. <br/>Pokud vám přijde až příliš ponurá, vydejte se na procházku do korun stromů v blízkém Naturerbe Zentrum Rügen.<br/>

Zajímá vás víc tipů pro cestování v Německu? <br/>přečtěte si článek >> Německo, průvodce po zajímavých místech << 

Další články

Výhody Vánoc v cizině

Jaké výhody zažijete, když dáte sbohem vánočnímu maratonu? Nakoupit dárky, uklidit domov, napéct cukroví, pozvat širokou rodinu,... Co raději strávit Vánoce na horách nebo u moře?

vanoce-v-zahranici

Kam bezpečně na dovolenou v roce 2016? Díl 6 Ostrov Zakynthos

Řecký ostrov Zakynthos láká cestovatele s láskou k průzračně modrému moři od jara do podzimu. Víte, proč si na něm můžete připadat jako piráti z Karibiku?

Zakyntos_328x166