Datum: | Autor: Tým ERV

rujana-plaz-lehatka_82263988-min

Na severu Německa v Baltském moři, oddělen průlivem leží členitý ostrov Rügen, Rujána. Jsou pro ni typické její křídové útesy, oblázkové i písčité pláže, traviny ve větru, architektura lázeňského života z minulého století a dlouhá dřevěná mola.

Z bývalého Československa se sem, do Východního Německa, mohlo za komunistického režimu cestovat, bylo to pro naše rodiče nejsnáze dostupné moře. Ani dnes cesta k Baltu není nijak složitá a úmorná mnohými zácpami, ostrov je s pevninou propojen mostem. Navíc v Německu není třeba platit dálniční poplatky.

Rujána je vhodná pro ty, kdo neholdují rozpálené letní dovolené. Polehávat u moře, kde neustále fouká vítr, a koupat se v jeho poněkud chladnějších vodách, a pak se vydat prozkoumávat místní pamětihodnosti, vyžaduje cit pro mírné dobrodružství. Občas tu narazíte i na nudisty.

Křídové útesy na Rujáně

Národní park Jasmund je bukový les s chráněnou faunou a flórou. Křídové útesy se můžou drolit, proto na ne nevstupujte svrchu. Nejdete je například u přístavního města Sassnitz, které díky své architektuře stojí za návštěvu.

V letovisku Binz jsou útulné kavárničky, které obslouží množství návštěvníků.

Na nejsevernějším cípu ostrova Kap Arkona je krásný cíl, výlet k majáku.

Prora je místo, kde nechal Hitler vybudovat hotelový komplex, a od 90. let je chráněnou památkou.
Pokud vám přijde až příliš ponurá, vydejte se na procházku do korun stromů v blízkém Naturerbe Zentrum Rügen.

Zajímá vás víc tipů pro cestování v Německu?
přečtěte si článek >> Německo, průvodce po zajímavých místech << 

Štítky: Německo , Evropa

Další články

Kde je možné spojit jazykové kurzy s dovolenou?

Těžko hledáte v kalendáři volný čas na hodiny cizího jazyka? Děláte pokroky pomaleji, než byste si přáli? Řešení je snadné – odjeďte na jazykový kurz do ciziny.

jazykova-dovolena1

10 hodin a více? 5 rad, jak přežít dlouhý let

Cestujete do daleka? A ježí se vám vlasy hrůzou na hlavě jen z představy času stráveného v jedné pozici v letadle? Ať už se chystáte na nákupy do USA, na tři týdny do Asie nebo cestu využijete na delší pobyt v zahraničí ...

nahled-zena-letadlo