TOP 5 zábavních parků

Za divokou jízdou, přes Říši divů až do budoucnosti!

Datum:

dreamstime_l_43179512_683-346-1

Léto se nám pomalu nachýlilo ke konci, ale než přijde chladný podzim, rosničky ještě slibují pár teplých dnů. Co takhle je využít k výjezdu za adrenalinem? Přinášíme vám přehled 5 nejtrendovějších zábavních parků v Evropě.

1. Za humna do výšek!

Europa-Park, Německo

Skvělá zábava na vás čeká hned u našich německých sousedů. Europa-Park nabízí divoký pel-mel horských drah i tématických show. Sami můžete profrčet nejvyšší horskou dráhou v Evropě kolem pohádkových hradů, katapultovat se do nadpozemských výšek a večer zakončit poklidnou projížďkou džunglí na raftu.

2. Horskou dráhou do Říše divů

Efteling, Nizozemí

Nebo si představte, že byste se jako Alenka octli v Říši divů. Ale nevlezli byste do ní králičí norou, ani zrcadlem, ale strašlivě rychlou horskou dráhou! Tak přesně takový je Efteling - zábavní park kombinující adrenalinvé atrakce v takřka pohádkovém kabátě. Rychlé jízdy a divoké volné pády zasazené v atmosféře sředověkých hradů, pirátských lodí, to celé uprostřed kouzelné holandské přírody. To si zkrátka nemůžete nechat ujít!

3. Zběsile rychlým strojem času

PortAventura, Španělsko

Jedinečnou exkurzi do dávno minulých dob nabízí barcelonské zábavní středisko PortAventura. Park podává adrenalinovou formou rekonstrukci celkem pěti historických období. Na horské dráze tak můžete projet třeba koloniální Čínou nebo Divokým Západem!

4. Do budoucnosti a ještě dál!

Futuroscope, Francie

Že spíš než minulost vás zajímá budoucnost? Francie je známá především svým (jediným evropským) Disneylandem. To ale rozhodně neznamená, že by Futuroscope měl být přehlížen! Megalomanská plátna, která neobejmete jedním pohledem, 3Dčkové jízdy se 4D efekty, aktivity jako tanec s roboty nebo gigantické laserové show. Futuroscope je taková multimediální navštívenka do budoucnosti. Nevšední zážitek pro ty, kteří spíše než adrenalinu dávají přednost jedinečným audiovizuálním prožitkům.

5. Po stavebnici až do nebe

Legoland, Velká Británie/Německo

Název této atrakce ve vás nutně musí vyvolat nostalgickou vzpomínku na dětství. Legoland ale zdaleka není jen memento uplynulých let, tento zábavní park dává ikonické stavebnici nový rozměr - a to doslova. Legoland je totiž celý postavený z kostiček Lega! Pestrý výběr atrakcí a představení, které park nabízí, tak můžete zažívat přímo uprostřed mnohonásobně zvětšených verzí vašich dětských stavebnic.

Zaujal vás některý z parků? Pak na nic nečekejte a vyražte - však sami víte, jak rychle se poslední roky umí babí léto proměnit v mrazivý listopad. Nezapomeňte si s sebou sbalit místní měnu v dostatečném množství a sjednat si cestovní pojištění - pro případ, že by vám některá z atrakcí zkrátka nesedla.

Další články

Žhavé tipy pro vaši letní dovolenou na horách

Připravili jsme pro vás tipy na destinace po světě i v Evropě, kde si můžete užít panenskou přírodu, sport i krásné výhledy. Vzhůru za nimi!

letni-hory