Datum:

velikonoce-netradicne-01

Také už se nemůžete dočkat jara? Jeho oslavy už pomalu ale jistě klepou na dveře. A když už tento rok připadají Velikonoce na apríl, tak proč je nepojmout poněkud netradičně? Zapomeňte na mazance, pomlázky a zdobení vajíček a vydejte se s námi na cesty! Sepsali jsme pro vás 3 TIPY, jak si užít největší křesťanské svátky trochu jinak.

1. TIP: K moři a za sluníčkem

Těšíte se na jaro, ale slunečné počasí s příjemnými teplotami ne a ne dorazit? Zabalte pár nezbytností a vydejte se směr Afrika. Oblíbenou destinací je v tomto období země faraonů, Egypt. Pro všechny zapálené potápěče je jako stvořený Sharm El Sheikh. Zhluboka se nadechněte a přeneste se do podmořského světa v Národním parku Ras Mohamed. Nejkrásnější oblastí egyptského pobřeží je ale Marsa Alam. Šnorchlujete?

velikonoce-netradicne-02
 
Pak si vezměte výbavu s sebou a potopte se ke korálovým útesům plných pestrobarevných mořských živočichů. Suchou nohou v nedalekých horách můžete prozkoumat doly, ve kterých se těžily zlato a smaragdy. Bez návštěvy něčeho tak typického, jako jsou pyramidy pro Egypt, byste se snad ani nemohli vrátit zpět domů. A proč nenavštívit přímo jeden ze Sedmi divů světa v Gíze? Třešničkou na dortu vašeho výletu bude pohled na lidskou hlavu a lví tělo Sfingy – největší vytesané sochy z jednoho kusu kamene. Čína nebo Spojené státy americké zasypané pískem. Přibližně tak nějak by se dala vyměřit největší poušť světa. Zažijte pravý adrenalinový zážitek a vydejte se na Saharu na čtyřkolkách.

velikonoce-netradicne-03

2. TIP: Do hor a za sněhem

Nejste zrovna milovníci teplých krajin, ale i tak byste na Velikonoce někam vyrazili? A co třeba na lyže? Možností je hned několik – Rakousko, Švýcarsko nebo Francie. Parádní lyžovačku s garancí sněhu až do konce dubna nabízí tamní Mekka všech lyžařů, masiv Arlberg. K dispozici je 305 kilometrů sjezdovek hned v několika střediscích bez nutnosti jakéhokoliv přejezdu skibusem. Vyzkoušejte například Lech Zürs, Stuben, Warth-Schröcken a St. Anton. Pokud byste si přece jen chtěli jarní lyžovačku ještě o nějaký ten týden prodloužit, vyrazte do lyžařského střediska Obergurglu-Hochgurglu. Kromě toho že se tam lyžuje až do května, čeká tam na vás krásných 110 kilometrů zasněžovaných sjezdovek. Prvním týden v květnu se budete moci klouzat po bílé peřině i ve Francii. Inovativní město Tignes potěší klasiky, ale i sportovní lyžaře a milovníky snowparků. Neurazí vás ani široký výběr mimolyžařských aktivit s bohatým nočním životem. Vyzkoušejte třeba lyžařské středisko Escape Kill Tignes, které uspokojí každého lyžaře. Slalom si můžete vychutnat na jedné z 6 klikatých tratí.

velikonoce-netradicne-04
 
Ale popojeďme kousek dál. Nejoblíbenějším švýcarským ski areálem je Crans Montana. Na 140 kilometrech tratí navíc můžete narazit i na nějakého toho profesionálního lyžaře. Najdete tam totiž sjezdovky všeho druhu i obtížností. Pokud si rádi dopřáváte dovolenou největší kvality, lyže byste měli prohnat v Zermattu. Nejdražší švýcarské středisko láká na nejkrásnější panoramata v celé zemi, ale i na lyžování přes léto, které probíhá až do konce září. K dispozici budete mít široké sjezdovky na ledovci Theodul, vzrušující terény na Rothornu a Schwarzsee. Tamním skipasem se dostane i na Gornergrat, Matterhohrn a Cervinii. Jestliže jste nároční sjezdaři, zamiřte do Verbieru, vstupní brány do Čtyř údolí (Les 4 Vellées). Velkolepé sjezdovky v náročném terénu tam na sebe nenechají dlouho čekat. 412 kilometrů tratí, na kterých si najde každý to své.

velikonoce-netradicne-05

3. TIP: Do metropole a termálních lázní

Máte rádi spíše poznávací zájezdy na prodloužený víkend? Pak vaše jarní cesty budou směřovat do některé z evropských metropolí. Procházky městy navíc můžete doplnit i oddychem. K tomu je jako stvořená Budapešť se svou rozlehlou sítí termálních lázních. Vyzkoušejte rovnou ty nejvyhlášenější. Széchenyiho okázalé relaxační centrum se pyšní 15 termálními koupelemi a 3 plaveckými bazény s teplotami vody až 38 °C. Preferujete spíše turecké lázně? Pak vyrazte do Rudasových lázní. Předtím, než se do maďarských lázních vypravíte, je dobré si ověřit otevírací dobu. Většinou se totiž rozlišuje pro muže a ženy, večer nebo o víkendech bývají spíše smíšené. Společně se zaručeně okoupete v Gellértových lázních. Navíc vás okouzlí jejich vnitřní bazén. Ten je nejkrásnějším ve městě jednoduše proto, že je umístěn v katedrále. Čekají tam na vás teplé termální bazény, sauny i pára, a to vše při pohledu na impozantní architekturu.

Tak kam to bude? Využijete ještě několik posledních možností a proženete se po zahraničních svazích nebo dáte přednost více či méně vzdálenějšímu teplu? Tak či onak, na cesty nevyrážejte bez spolehlivého parťáka s kvalitním cestovním pojištěním, kterého představuje ERV pojišťovna na českém trhu již 25 let. Před cestou se pojistěte on-line z pohodlí vašeho domova na našich internetových stránkách.

Zdroje: dromedar.cz, reflex.cz, onthesnow.cz, lonelyplanet.cz

Další články

Miláno – památky a zajímavosti. Poznejte „duomo“ i módní čtvrť.

Milán, druhé největší město Itálie, je světoznámé centrum módy a designu, ale také má bohatou historii. Zmínky o něm jsou staré až 600 let před n. l. a je tak považováno za jedno z nejstarších evropských měst.