Datum:

Podzim přeje nejen výletům do přírodou obarvených míst, ale také čtení v teple domova. Přeneste se za hranice naší země díky knížkám. Užijte si „cestování“ s horkým čajem v ruce v pohodlném křesle, sedačce nebo posteli. A za okny může být jakkoli.

Výjimečné knihy o cestování

Knihy Ladislava Zibury

S knihami Ladislava Zibury se můžete vydat do mnoha zemí. Mladý cestovatel a spisovatel napsal už 4 - 40 dní pěšky do Jeruzaléma, Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii, Pěšky mezi buddhisty a komunisty a Prázdniny v Evropě.

Jsou plné lásky ke stopování, k cestování, poznávání nových lidí a kultur. Čtění nebo poslech těchto knih v audio verzích vás pobaví, rozšíří obzory a možná i inspiruje k návštěvě nových míst. Velkou výhodou knih Ladislava Zibury je, že se hodí pro všechny generace. Když Zibura necestuje, tak o cestování přednáší po naší republice. 
 
Velká čínská zeď

Knihy Tomáše Šebka

Tomáš Šebek je český chirurg, který se účastní misí s Lékaři bez hranic. V roce 2010 se vydal na svou první misi na Haiti.

Z původních deníků publikovaných na blogu vznikla kniha Mise Haiti, která přiblížila lékařskou realitu v místě, kde je lékařů jako šafránu. Po misích na Haiti se vydal dvakrát do Afganistánu. Operoval zranění z bojů a léčil běžné úrazy dospělých a dětí. Mise Afganistán je autentickou výpovědí z hornaté krajiny, která je už dlouhou dobu zmítaná válečnými konflikty. Africká zima je vyprávění z další mise, tentokrát z Jižního Súdánu, kde má léčitel daleko větší respekt než doktor západní medicíny.

Nebe nad Jemenem je poslední autorovou knihou, tentokrát s všudypřítomnou střelbou, hrozbou cholery a operacemi těžce postřelených dětí. V knihách Tomáše Šebka najdete spoustu zajímavých informací z daných míst, reálné lékařské případy, kulturní postřehy, humor i nadsázku. Je dost pravděpodobné, že si z nich odnesete vděčnost za českou lékařskou péči.   
 
Vesnice ve skále v Jemenu

Kniha Karpatské hry Miloslava Nevrlého

Je ideální čtení pro milovníky hor. S Miloslavem Nevrlým se vydáte do Karpat, budete se toulat neznámými místy bez plánů, cílů i turistů. Kapitoly o Karpatech jsou proložené „hrami“, které vybízejí čtenáře k užívání si každodenních maličkostí při putování krajinou. Nejde o klasické hry pro zábavu, ale o výjimečná autorova zadání, ke kterým se mnoho čtenářů rádo vrací. Z knihy na vás dýchne volnost, svobodomyslnost, radost z přírody, pohybu, lásky, přítomného okamžiku a života jako takového. 
 
Karpatské hory, příroda

Kniha Století Miroslava Zikmunda

Vypráví dějiny 20. století očima jednoho z našich nejznámějších cestovatelů. Miroslav Zikmund se narodil 5 měsíců po vzniku první republiky, zažil 2. světovou válku, nástup a konec komunismu i demokracii. Kniha rozhovorů, které s Miroslavem Zikmundem vedli Petr Horký, Vladimír Kroc a Miroslav Náplava, přináší dosud nezveřejněné informace sestavené do tematicky zaměřených kapitol. Publikace má bohatou obrazovou přílohu plnou unikátních snímků. Nabízí pozoruhodný příběh jednoho osudu a cesty na mnoho výjimečných míst světa. 
 
Cestovní kufry

Chcete mít jistotu, že nepřijdete o vaši příští cestu? Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění Storno Plus - platí i pro případ, že by ji překazilo onemocnění nebo jiné závažné důvody členů rodiny, kteří s vámi neměli jet.
Pojištění se vztahuje i na případy, kdy onemocníte COVIDem-19.

Vy cestujete. My se staráme.

Sjednejte si cestovní pojištění online

Zdroje:cbdb.cz, zibura.cz, databazeknih.cz
 

Další články

Nejkrásnější řecké ostrovy na last minute

Chcete zamávat české krajině, sbalit si plavky a vyrazit za teplem řeckých ostrovů? Azurové moře už se hřeje. Řecko má přes 3000 ostrovů, z toho 167 obydlených a několik ideálních na last minute dovolenou. Jaké to jsou? A jak je to nyní s restrikcemi v Řecku?

01-dreamstime_s_44424110

Jak najít dobrou kavárnu na cestách?

Cestování za kávou. Kávový turismus. Výběrová káva. Pro některé jsou to neznámé pojmy, které představují posledních pět let  hlavní náplň mojí práce. Cestuji po celé Evropě, často i za její hranice, a pro vlastní magazín a průvodce European Coffee Trip objevuji ty nejlepší kavárny.

kava