Datum:

Podzim přeje nejen výletům do přírodou obarvených míst, ale také čtení v teple domova. Přeneste se za hranice naší země díky knížkám. Užijte si „cestování“ s horkým čajem v ruce v pohodlném křesle, sedačce nebo posteli. A za okny může být jakkoli.

Výjimečné knihy o cestování

Knihy Ladislava Zibury

S knihami Ladislava Zibury se můžete vydat do mnoha zemí. Mladý cestovatel a spisovatel napsal už 4 - 40 dní pěšky do Jeruzaléma, Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii, Pěšky mezi buddhisty a komunisty a Prázdniny v Evropě.

Jsou plné lásky ke stopování, k cestování, poznávání nových lidí a kultur. Čtění nebo poslech těchto knih v audio verzích vás pobaví, rozšíří obzory a možná i inspiruje k návštěvě nových míst. Velkou výhodou knih Ladislava Zibury je, že se hodí pro všechny generace. Když Zibura necestuje, tak o cestování přednáší po naší republice. 
 
Velká čínská zeď

Knihy Tomáše Šebka

Tomáš Šebek je český chirurg, který se účastní misí s Lékaři bez hranic. V roce 2010 se vydal na svou první misi na Haiti.

Z původních deníků publikovaných na blogu vznikla kniha Mise Haiti, která přiblížila lékařskou realitu v místě, kde je lékařů jako šafránu. Po misích na Haiti se vydal dvakrát do Afganistánu. Operoval zranění z bojů a léčil běžné úrazy dospělých a dětí. Mise Afganistán je autentickou výpovědí z hornaté krajiny, která je už dlouhou dobu zmítaná válečnými konflikty. Africká zima je vyprávění z další mise, tentokrát z Jižního Súdánu, kde má léčitel daleko větší respekt než doktor západní medicíny.

Nebe nad Jemenem je poslední autorovou knihou, tentokrát s všudypřítomnou střelbou, hrozbou cholery a operacemi těžce postřelených dětí. V knihách Tomáše Šebka najdete spoustu zajímavých informací z daných míst, reálné lékařské případy, kulturní postřehy, humor i nadsázku. Je dost pravděpodobné, že si z nich odnesete vděčnost za českou lékařskou péči.   
 
Vesnice ve skále v Jemenu

Kniha Karpatské hry Miloslava Nevrlého

Je ideální čtení pro milovníky hor. S Miloslavem Nevrlým se vydáte do Karpat, budete se toulat neznámými místy bez plánů, cílů i turistů. Kapitoly o Karpatech jsou proložené „hrami“, které vybízejí čtenáře k užívání si každodenních maličkostí při putování krajinou. Nejde o klasické hry pro zábavu, ale o výjimečná autorova zadání, ke kterým se mnoho čtenářů rádo vrací. Z knihy na vás dýchne volnost, svobodomyslnost, radost z přírody, pohybu, lásky, přítomného okamžiku a života jako takového. 
 
Karpatské hory, příroda

Kniha Století Miroslava Zikmunda

Vypráví dějiny 20. století očima jednoho z našich nejznámějších cestovatelů. Miroslav Zikmund se narodil 5 měsíců po vzniku první republiky, zažil 2. světovou válku, nástup a konec komunismu i demokracii. Kniha rozhovorů, které s Miroslavem Zikmundem vedli Petr Horký, Vladimír Kroc a Miroslav Náplava, přináší dosud nezveřejněné informace sestavené do tematicky zaměřených kapitol. Publikace má bohatou obrazovou přílohu plnou unikátních snímků. Nabízí pozoruhodný příběh jednoho osudu a cesty na mnoho výjimečných míst světa. 
 
Cestovní kufry

Chcete mít jistotu, že nepřijdete o vaši příští cestu? Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění Storno Plus - platí i pro případ, že by ji překazilo onemocnění nebo jiné závažné důvody členů rodiny, kteří s vámi neměli jet.
Pojištění se vztahuje i na případy, kdy onemocníte COVIDem-19.

Vy cestujete. My se staráme.

Sjednejte si cestovní pojištění online

Zdroje:cbdb.cz, zibura.cz, databazeknih.cz
 

Další články

Všechno co jste kdy chtěli vědět o Vánocích v zahraničí

Vše o tom, jak se slaví Vánoce v zahraničí. Vánoční zvyky z celého světa. Kde dárky naděluje vánoční kláda? Jaké jsou Vánoce na pláži?

6 věcí, které můžete vidět v Pise

V italské Pise se nachází světoznámá Šikmá věž v Pise a mnoho dalších architektonických skvostů. Město má bohatou historickou tradici a mnoho starobylých kostelů a paláců i krásných náměstí. Co dělat v Pise a kde tu mají nejlepší zmrzlinu?