Datum:

plavani_s_delfiny

Je libo selfie ze hřbetu slona, plavání mezi žraloky nebo jízdu sněhovými závějemi na psím spřežení? Cestování moderní doby nabízí mnoho lákadel – stačí popustit uzdu své fantazii a splnit si dávné sny.

Nedílnou součástí dnešních dovolených, zejména těch exotických nebo zimních, jejichž sezóna právě začíná, bývají zážitky se zvířaty. Nabízejí malým i velkým cestovatelům autentický, někdy adrenalinový zážitek, a hlavně nesmazatelné vzpomínky. Tak vybírejte, nabídka je široká!

Potápění se žraloky

Nedaleko mexického ostrova Holbox se nachází místo, kam žraloci každý červen, červenec a srpen vyrážejí za potravou. Okolní potápěčské agentury vám pomohou dostat se až do bezprostřední blízkosti těchto podvodních predátorů. Obdobnou příležitost mají i cestovatelé v Belize a Hondurasu.

Jízda na velbloudu

Cestování na hrbech „korábů pouště“ je neodmyslitelnou součástí arabského světa. V turistických letoviscích severní Afriky a Blízkého východu máte možnost okusit ne zrovna pohodlnou, ale určitě nezapomenutelnou jízdu na velbloudech.

Šnorchlování s delfíny

Plavání s jedním z nejinteligentnějších tvorů na celém světě je opravdu skvělá věc. Šnorchlování s delfíny je v současnosti velmi rozšířené, vydat se můžete do jednoho z četných delfinárií nebo se s nimi můžete setkat na otevřeném moři, například u egyptského letoviska Marsa Alam.

Výlet se psím spřežením

Smečka psů vás táhne vstříc mrazivému větru do sněhem zasypané skandinávské přírody. Jde o nezapomenutelný adrenalinový zážitek, obzvláště v době trvání polární záře, tedy mezi prosincem a únorem.

Po stopách lesního muže

Ačkoliv to tak na první pohled může vypadat, nejedná se o výlet za proslulým yettim, ale za lidoopy do jihovýchodní Asie. Orangutan totiž v malajštině znamená „lesní muž“. Do přírodní rezervace tohoto ohroženého tvora se můžete vydat na ostrov Borneo.

Svět ze hřbetu slona

Jízda na slonech je v současné době doménou Thajska a dalších států jihovýchodní Asie, kam se ročně vydávají tisícovky turistů. Pokud už podniknete tak dalekou cestu, určitě by ve vašem albu neměla chybět fotografie, která zachycuje svět ze hřbetu slona.

Jízda na slonu

Ošetřovatelem v zoo

Ráno dostanete pracovní oděv, uklidíte nepořádek v pavilonu žiraf, nakrmíte divoké šelmy a po obědě se vydáte na cvičení lachtanů. Tak nějak vypadají akce „povolání na zkoušku“, mezi něž se řadí například práce ošetřovatele v zoo. V rámci zážitků se zvířaty se však na jeden den můžete stát i pastevcem, farmářem nebo cvičitelem dravých ptáků.

Mazlení s pandou

Čínská rezervace nabízí opravdu unikátní zážitek. Spolu se zkušenými ošetřovateli se celý den staráte o pandy a odměnou vám bude pomazlení se s tímto chlupatým medvědem.

S cestovkou, nebo na vlastní pěst?

Pokud máte rádi setkání se zvířaty opravdu zblízka, rozhodně je z čeho vybírat. Mezi další zajímavé aktivity patří například pozorování velryb kolem Nového Zélandu, putování za šimpanzi v Tanzanii nebo výlet na slavné Galapágy. Existují v zásadě dvě možnosti, jak si akci zařídit. Buď můžete zážitky se zvířaty spojit s fakultativním výletem v rámci dovolené s cestovní kanceláří, nebo si lze vše naplánovat na vlastní pěst.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte na uzavření cestovního pojištění. Domácí i divoká zvířata totiž představují kromě zábavy i hrozbu. Jejich případné útoky znamenají riziko ošklivých zranění, ale také přenosu infekčních chorob. A jedna zajímavost z praxe na závěr. Pozor dávejte zvláště na vždy přátelsky vypadající opice, podle interní statistiky naší pojišťovny patří jejich kousnutí mezi častá zranění zvířetem během exotických dovolených :)


Opice na Mauriciu

Zdroj: www.cestovni-nemoci.cz

Další články

Island - 13 tipů na zajímavosti a přírodní úkazy. Co vidět zemi ohně a ledu?

Průvodce Islandem nejen pro dobrodruhy. Užijte si trendy Reykjavík a pak cestujte kolem pobřeží. Jak je to s kempováním na Islandu? A je tam opravdu tak draho jak se říká?

island

Valentýn 2017: Nejromantičtější místa Evropy

Svátek všech zamilovaných se kvapem blíží. Překvapte letos svou drahou polovičku společnou dovolenou. Máme pro vás hned několik tipů, kam vyrazit po Evropě třeba jen na prodloužený víkend.

valentyn-2017-nahled-328