8 DŮVODŮ, proč se vyplatí myslet na cestovní pojištění

Datum:

Jste střelci nebo raději cestujete s představou, že se o vás v případě pojistné události někdo postará? Někdy se totiž můžeme snažit sebevíce, ale ani tak se vám na cestách nepodaří úplně se vyhnout problémům. A jakmile nastanou, nemusíte si s nimi lámat hlavu sami. Stačí si před odjezdem do zahraničí sjednat kvalitní cestovní pojištění. V jakých situacích se vám bude hodit a proč se na něj vyplatí myslet? Sepsali jsme pro vás 8 důvodů, proč se vyplatí myslet na cestovní pojištění ještě před odjezdem do zahraničí.

Výhody cestovního pojištění

1. Kartička zdravotní pojišťovny nestačí

Kromě toho, že se se vstupem do Evropské unie převlékly kartičky zdravotní pojišťovny do modré barvy, staly se z nich také vstupenky do zdravotnických zařízení v zemích EU. V nich vám sice bude poskytnuta odpovídající zdravotní péče, ale v mnoha případech budete muset ošetření nebo léky doplatit. Vysokým poplatkům tak můžete předejít sjednáním cestovního pojištění.

2. Ani pojištění k platební kartě nepokryje vše

Pojištění k platební kartě je velmi jednoduchý a rychlý způsob, jak vyřešit cestovní pojištění. Najde se jen málo těch, kteří nevlastní platební kartu. Navíc stačí otevřít internetové bankovnictví a vybrat si správný balíček, který je vzápětí aktivován. Tento působ cestovního pojištění ale nemusí pokrýt pojistné události dostatečně. A tak v konečném důsledku můžete přijít nejen o zavazadla plná suvenýrů nebo místo v letadle, ale i o jakoukoliv náhradu škody.

3. Asistenční služba 24 hodin denně

Sjednání cestovního pojištění vám zabere jen několik minut – za to ale získáte přítele na telefonu, který vám bude k dispozici nonstop. Nejenže asistenční službu můžete kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, měla by být také první, komu budete volat v případně zdravotních komplikací. Operátoři vám poskytnou potřebné informace, postaví se za vás při ztrátě zavazadel nebo vám doporučí, kde se nechat ošetřit. Pomoc u ní najdete i tehdy, když budete potřebovat finanční záruku v nemocnici nebo se bezpečně dopravit zpět do České republiky. 

Asistenční služba k cestovnímu pojištění

5. Cashless přístup

Při poranění nebo zdravotních obtížích je důležité jednat rychle. Jenže nikdy si nemůžete být jisti, jak velký bude účet za ošetření při odchodu z nemocnice. Mohli byste si to vůbec dovolit? S naším kvalitním cestovním pojištěním je odpověď na tuto otázku snadná. V našich partnerských zdravotnických centrech se o vás lékaři postarají, aniž byste na místě museli něco platit.  

4. Prověřená zdravotnická centra

Ne v každé zemi je úroveň zdravotnických služeb totožná se standardy, na které jsme zvyklí u nás. Aby vám zřizovatel cestovního pojištění zaručil ty nejlepší služby, vyhledává vhodná zdravotnická zařízení. My jsme pro vás na celém světe získali už 48 000 spolehlivých partnerů a kvalitu jimi poskytovaných zdravotnických služeb pravidelně prověřujeme. Jejich seznam najdete v mobilní aplikaci ERV travel&care dostupné ke stažení na App Store a Google Play

6. Pokryje úrazové pojištění

Situace velmi nepříjemná, ale statisticky pravděpodobná. Ať už budete odpočívat na pláži nebo se vypravíte na celodenní vycházku do hor, nebezpečí zranění čeká na každém roku. Úrazové pojištění je jak nezbytným minimem cestovního pojištění, tak i jedním v 8 důvodů, proč se vyplatí myslet na cestovní pojištění. Dostat se vám tak může finančního odškodnění za úraz, který vám způsobil trvalé následky či úmrtí.

Cestovní pojištění kryje úrazy na cestách

7. Poradí si s pojištěním odpovědnosti za škodu

Na dovolené si chcete dopřát luxus, relaxovat, ale i zažívat nezapomenutelné chvíle. Ty by se určitě neměly pojit s naúčtováním rozbitého lustru špuntem od šampusu ze slavnostního zahájení dovolené, mobilem politým vodou z dětských vodních pistolí, nedej bože odškodným požadovaným vámi poraněným lyžařem. Pojištění odpovědnosti za škodu bývá běžně součástí cestovního pojištění. Stejně tak ho najdete u všech našich variant jednorázového cestovního pojištění Sbaleno.

8. Váš let byl zrušen

Ať už ze závažných osobních důvodů nebo kvůli rozmarům přírody od sněhových vánic až po probouzející se sopky. Nemusí se ale jednat jen o zrušený let. V případě, že krátce před cestou za dobrodružstvím onemocníte, určitě oceníte pojištění storna zájezdu nebo letenky, díky kterému nevyhodíte peníze jen tak z okna. A od toho jsme tady my v rámci našeho kvalitního cestovního pojištění.

Cestovní pojištění kryje i zrušení letu<br/> <br/>Summa summarum cena základního cestovního pojištění je jednou z menších finančních částek, které vynaložíte na svoji vysněnou dovolenou. Pro klid duše, ale i bankovního účtu, myslete před dovolenou hlavně na svoji bezpečnost. U našeho kvalitního cestovního pojištění si můžete vybrat z různých variant. Stačí vyplnit základní údaje a sjednat si ho během několika minut z pohodlí vašeho domova online. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: radce.iprima.cz, finance.cz<br/> 

Další články

Tipy na nejpohodovější cestu autem do Chorvatska

Cestovní informace o cestě autem do Chorvatska. Jak se tam dostat, kde se platí mýtné, jaké jsou dopravní předpisy a na co si dát pozor na dlouhé cestě. 

autem-do-chorvatska

Nejkrásnější botanické zahrady v Evropě

Tipy na nejzajímavější botanické zahrady v Evropě vás mohou překvapit exotickými rostlinami, architekturou i historií. Račte vstoupit a přivonět.  

botanicke-zahrady-evropa