Proč se zastavit v Bergamu? Renesanční město v horách láká na výlety

Datum: | Autor: Tým ERV

Bergamo je rozkošné italské město v Lombardii, které nemůžete minout, pokud letíte do Milána. Právě v Bergamu se nachází malé, byť mezinárodní letiště.

Co si můžete užít v okolí Bergama?

  • Lázně nejen termální - San Pellegrini totiž není pouze minerálka ale i lázeňské městečko 40 km od Bergama
  • Výlety k jezerům – Lago di Garda, Lago Magiiore
  • Výlet do Milána nebo Brescie
  • Letní turistiku v Bergamských Alpách, například na Pizzo della Presolana
  • Nebo také zimní lyžování

Historické části Bergama jsou dvě. Křivolaké středověké uličky Città Alta na hradním kopci s citadelou. A rovné třídy živého dolního města Città Bassa z 19. století.

Bergamo, výhled na Citta Alta, staré město

1. Uličky starého města Città Alta

Tato historická část města je plná křivolakých uliček, historických budov a náměstí s krásnými fontánami. Můžete sem vyjet starobylou lanovkou a kochat se pohledem na město a okolí z opevnění města. Úzké uličky jsou lemovány luxusními alternativními butiky, lahůdkářstvími, staletými kavárnami, tratoriemi a vinárnami.

2. Bazilika di Santa Maria Maggiore a Kaple Colleoni

Tyto dvě nádherné stavby na Piazza Duomo jsou jedny z nejvýznamnějších památek v Bergamu. Bazilika di Santa Maria Maggiore je impozantní románská stavba s pozlaceným interiérem, zatímco Kaple Colleoni je mistrovským dílem renesanční architektury se složitou mramorovou fasádou. V bazilice se nachází krypta s ostatky významného operního skladatele Donizettiho.

3. Náměstí Piazza Vecchia

Půvabné náměstí s renesančními a středověkými stavbami, kde najdete muzeum Palazzo della Ragione s arkádami a benátským lvem a také starou zvonici Campanone. Nahlédněte i do Palazzo Nuovo. V bílé neoklasicistní budově sídlí jedna z nejstarších knihoven Itálie.

Bergamo, náměstí Piazza Vecchia, staré náměstí

4. Muzeum Accademia Carrara

Toto muzeum má sbírku děl italských mistrů od středověku až po 19. století, včetně některých pláten od Botticelliho a Raphaëla.

5. Vychutnávání místní kuchyně

Bergamo je součástí vynikající italské kuchyně, jejíž lombardská sekce zahrnuje polenty, sýr taleggio, bergamasca, či plněné těstoviny casoncelli.

Více o Lombardské kuchyni se můžete dovědět zde <<

6. Benátské hradby

Staré město Bergama je obklopeno zachovanými městskými hradbami, Mura Veneziane. Od dob renesance mesto chrání 16 bašt.

Lanovkou na hradby

Koupili jste si z letiště jízdenku na MHD? Lístek můžete použít i na městskou lanovku. Vystupte na zastávce Funicolare citta’ bassa a můžete se rovnou vyvézt nahoru na hradby. Pokud rádi chodíte,  zavedou vás tam i schody.

Bergamo, Benátské hradby

7. Vojenská pevnost La Rocca

Pochází z první poloviny 14. století, je postavena na skalní vyvýšenině nad starým městem a patří k nejvýraznějším stavbám Bergama. Najdete zde kanóny a vojenské památníky a zaručujeme vám, že odtud budete mít město jako na dlani.

8. Středověká Cittadella

Zde  je možné navštívit archeologické a přírodovědné muzeum.

9. Bergamo Science Museum (Museo di Scienze Naturali)

Toto muzeum je skvělým místem pro rodiny s dětmi a nabízí řadu interaktivních výstav.

 

Návštěva středověkého Bergama může být skvělou alternativou k poněkud hektickému Milánu. Menší město a blízkost hor z něj dělá ideální destinaci. Zkusíte to? Při plánování dovolené nezapomeňte na naše cestovní pojištění. Ochrání nejen vás, ale i vaše zavazadla.

Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: cestujlevne.com

Další články

Řecko - 11 nejkrásnějších míst na fotkách

Do Řecka je od 1. července možné vstoupit přes všechna mezinárodní letiště. Zatím je podle zpráv z médií docela vylidněné a nejzajímavější místa je tak možné vidět skoro opuštěná. Namíchejte si ledové frappé a podívejte se s námi na nejkrásnější z nich.

recko-meteory

Šumava a Krkonoše na straně našich sousedů

Někdy bývají ty největší poklady na dosah ruky. Víte, co najdete na německé straně Šumavy a na polské straně Krkonoš? Je toho spousta, posuďte sami…

sumava-a-krkonose-za-hranicemi-1