Kam bezpečně na dovolenou v roce 2016? Díl 6

Ostrov Zakynthos

Datum:

Zakyntos_683x346

V seriálu o bezpečném cestování jsme se minule vydali na jihozápad Evropy, tentokrát vyrazíme na jihovýchod a už po dvou hodinách přímého letu z Prahy přistaneme na řeckém ostrově Zakynthos. Ten láká cestovatele s láskou k průzračně modrému moři od jara do podzimu. Víte, proč si na tomto ostrově můžete připadat jako piráti z Karibiku?

Jediná Želví pláž v Evropě

Možná víte, že karetu obecnou můžete ve volné přírodě vidět v Atlantském, Tichém a Indickém oceánu. Za želvami nemusíte letět až do Karibiku, který je jimi pověstný, je možné je vidět i mnohem blíž - v Jónském moři na ostrově Zakynthos. Auto nebo skútr lze nechat na parkovišti dvě stě metrů od pláže Laganas a za pár minut chůze jste na rozlehlé pláži se zlatým pískem, teplou vodou a mírným vstupem do vody. Právě pro něj si želvy toto místo vybraly. Na pláži lidé každoročně chrání želví hnízda dřevěnými ohrádkami. Najdete na nich datum, kdy byla vajíčka nakladená do písku. Stojí za to vidět želví drobečky, jak se líhnou, prodírají si cestu pískem do moře a odplouvají. Pláž je rozlehlá, takže se na ni pohodlně vejdete i se všemi nevylíhnutými vejci.

Dobrodružství na pláži Navagio

Dobrodružství na pláži Navagio

Tato pláž sevřená skalními útesy je z celého Zakynthosu nejznámější, protože se na ní, stejně jako na mnoha karibských ostrovech, nachází pirátský vrak. Nečekejte ale žádné stovky nebo tisíce let historie této ztroskotané lodi, pašeráci tam uvízli „až" v 80. letech minulého století, když pašovali kartony cigaret. Pláž si můžete prohlídnout buď z vyhlídky na útesech, nebo se na ni dostat lodním taxíkem nebo na šlapadle. Přímo z pevniny dostupná není. Díky plavidlům si ale budete moci užít pořádnou pirátskou koupačku a šnorchlování.

Odlesky slunečních paprsků v Modrých jeskyních

Další výjimečnou přírodní zajímavostí ostrova jsou Modré jeskyně, které byly objeveny až v roce 1987. Najdete je blízko majáku u mysu Skinari. Jmenují se tak proto, že v nich díky lomům slunečních paprsků pod vodou vše dostává modrou barvu. Takže, když se v nich budete koupat, bude se zdát, že jste celí modří. Abyste si jejich návštěvu naplno vychutnali, doporučujeme půjčit si menší člun s částečně průhledným dnem. Na rozdíl od velkých výletních lodí se tak budete moci podívat až do nitra jeskyní a prozkoumávat jejich dno i během jízdy. Nejlépe se vám popluje od přístavu Ág. Nikólaos Volimón nebo od zmíněného majáku. Obzvlášť v dopoledních hodinách tam můžete vidět bohatý tanec slunečních paprsků v mořské vodě. 

Ať už si k objevování vyberete jakákoliv místa na ostrově, určitě se vybavte autem nebo skútrem, protože bez nich se na ostrově neobejdete. Půjčovny najdete na každém rohu. Přejeme vám, ať je vaše dovolená šťavnatá jako tamější olivy, voňavá jako citrusy a sladká jako Zantské rozinky, které se na ostrově pěstují.

A aby vše běželo na vaší cestě hladce, můžete si do lodního kufru přihodit speciální balíček Sbaleno, který se postará o vaši pohodu.


 
Šťastnou cestu přeje ERV Evropská!

 

Autor:   ERV Evropská

 

Další články

Jak si užít Las Vegas

Jedno z nejznámějších amerických měst můžete navštívit kdykoli v roce a zůstat v něm jak dlouho chcete. Las Vegas totiž žije bohatým životem a nikdy nespí. Je postavené pro zábavu, adrenalin, hazard a odpočinek. Vydejte se s námi do legendárních míst z hollywoodských filmů.

jak-si-uzit-las-vegas-a01b

5 tipů na největší plážové taháky

Vidíte se na jemňoučkém písku, ale Bibione už vás neláká? Inspirujte se, které z nejkrásnějších pláží světa navštívit, a co na nich můžete kromě ležení dělat. Ať už se vydáte na kteroukoliv pláž, malá nebo velká...

plaze-uvodni-328