Datum: | Autor: Tým ERV

bodamske-jezero_7194764-min

Druhé největší alpské jezero má ledovcový původ a v nejhlubším místě je hluboké až 254 m. Leží na rozmezí Německa, Švýcarska a malou část sdílí i Rakousko. Zásobuje vodou nejen řeku Rýn, ale i dalších 236 menších řek. Je skvělé ke koupání, teplota vody je kolem 26°C, tyrkysová čistá voda a oblázkové pláže lákají děti i dospělé. Je zde mírné, skoro až středomořské klima.

Na březích Bodensee najdeme kdysi významné město Konstanz, které my známe jako Kostnici – místo upálení mistra Jana Husa. Město je významným univerzitním centrem i dnes. Jeho důležitost lze vyčíst i z francouzského označení Bodamského jezera, Lac de Constance.

Je tu mnoho gotických památek i upomínek na mistra Husa.

město Kostnice, Konstanz

Navštivte i hlavní město Vorarlberska Bregenz, který má jeviště operní scény plovoucí na jezeře, nebo muzeum zepelínů ve Friedrichshafenu.

Zajímavým místem jsou Rýnské vodopády. Co do průtoku vody jsou největšími vodopády v Evropě. Podíleli se na rozvoji místního turismu už v 19. století. Pohled na vodopády si lze užít nejen z obyčejného břehu, ale i z mnohem exkluzivnější strany, ovšem zpoplatněné, kde byl postaven hrad, vyhlídka nad zpěněné vodstva a restaurace. Je možno se ke vzbouřené vodě zavést i lodičkou, a naplno sti tak užít vodního živlu.

Rýnské vodopády

Bodamské jezero má 3 ostrovy – květinovou zahradu spatříte na ostrově Mainau, Reichenau je známý klášterem z 8. století, který je zapsán na seznamu UNESCO a uchvátí vás i historické městečko s dřevěnými domečky na ostrůvku Lindau.
Podnikejte zde výlety lodí, nebo cyklistické výlety v bohaté síti cyklostezek. Okruh kolem jezera měří 260 km.

Navštívit můžete okolní hrady – Arenberg, Langenargen postavený v maurském stylu, nebo Gottlieben, ve kterém věznili Jana Husa.

Bránou k vyšším alpským vrcholkům je město St. Gallen. Z něj můžete vyjít na vrcholy Säntis (2502 metrů) nebo Gaiserwald (2385 metrů) – druhý z nich už je poněkud vice vzdálen (cca 75 km), ale výhledy za to pak opravdu stojí.

 

Zajímá vás víc tipů pro cestování v Německu?
přečtěte si článek >> Německo, průvodce po zajímavých místech <<

Štítky: Německo , Evropa

Další články

Dovolená na Kubě bez průvodce - jak na ni?

Země proslavená kubánskou salsou, doutníky, rumem a Fidelem Castrem. I když se po jeho smrti tato země proměňuje, při cestování na vlastní pěst je dobré mít na paměti věci, které by vás ve většině zemí světa ani nenapadly.

kuba-bez-pruvodce

Madeira - perla Atlantiku a ostrov pro pěší turistiku

Květinový ostrov, perla Atlantiku a ostrov věčného jara. Tak se říká Madeiře. Toto portugalské souostroví sopečného původu leží uprostřed Atlantiku a je vyhledávanou destinací především pro pěší turistiku.

Madeira-port