Datum:

Mallorca je oblíbeným místem na dovolenou, protože si na své přijdou milovníci moře, přírody, historických uliček a památek. Proto je tento největší španělský ostrov ideální pro cestovatele, kteří hledají víc než jen koupání. Na ostrově se žilo již 7 000 let před naším letopočtem. I přesto, že se stal terčem mnoha dobyvatelů, se zde dochovaly římské, byzantské a arabské památky. Kromě panovníků ho milovali také umělci. Na ostrově je 300 dní v roce slunečné počasí, takže ho můžete poznávat kdykoli během roku. Vydejte se s námi virtuálně na místa, která stojí za to vidět naživo.

Mallorca pláž Platja de alcudia

Kráčejte po stopách umělců

Tolik inspirace na jednom ostrově oceňoval Frederic Chopin, který v posledních letech svého života žil v hlavním městě Palma de Mallorca v kartuziánském klášteře Valldemosa z roku 1399. Na ostrov se odstěhoval také jeden z největších anglických básníků, Robert Graves. Jeho domovem byla horská vesnička Deia, která dodnes slouží jako místo setkávání umělců. Ve 20. letech 20. století létaly na ostrov Audrey Hepburn a Elisabeth Taylor. Turisté začali jezdit na ostrov ve velkém až v 50. letech minulého století.

Soller Mallorca

Vyrazte na výlety do přírody

Až si budete chtít odpočinout od města, plavání a šnorchlování, vyšlápněte si na vyhlídky. Jsou tak výjimečné, že bylo pohoří Serra de Tramuntana roku 2011 zařazené do Světového dědictví UNESCO. Nejvyšší vrchol se jmenuje Puig Major a svými 1445 m. n. m. je jednoznačně nejvyšší horou všech Baleárských ostrovů. Kromě hor se můžete vydat také do jeskyní. Na východním pobřeží najdete jeskyni Coves del Drach plnou obřích stalaktitů, stalagmitů a krásných jezírek.

Mallorka hory a olivovníkový sad

Pokochejte se majáky

Těchto typicky námořnických staveb nabízí ostrov spoustu, my vám doporučujeme vydat se na Faro de Capdepera. Můžete k němu jet autem, na kole nebo dojít pěšky. Z vyhlídky budete mít okolí jako na dlani. Maják je stále funkční, takže není pro veřejnost přístupný. Dalším oblíbeným majákem je Formentor Lighthouse, na který je lepší si přivstat, abyste si ho užili bez turistů. Na místě je kromě něj také parkoviště a restaurace s vyhlídkou.

 
Mallorca přístav port de soller

Užijte si dobrodružství

Mallorca myslí také na mladší cestovatele. Rodiny s dětmi rády jezdí do Forestal Park Mallorca, kde se na lanech a atrakcích vyřádí děti i dospělí. Celý park se nachází v lese, takže je v něm příjemně i během letních dní. Nebo se můžete vydat do Marinelandu a zhlédnout v něm skvělou delfíní a lachtaní show. Uvidíte tam také rejnoky, papoušky, tučňáky a mořské želvy. Papoušci vám budou létat ve voliéře volně nad hlavou, takže si budete připadat jako na návštěvě v tropech. Přímo v areálu je také bazének pro menší děti.

Ochutnejte místní speciality

Na Mallorce je neuvěřitelných 2 500 restaurací. Protože na ostrov zavítají ročně miliony turistů, najdete tu kromě středomořské kuchyně také tradiční restaurace jiných zemí. My ale zůstaneme u tipů s rybami a plody moře, aby to byla ta správná mořská dovolená. Mezi nejoblíbenější restaurace patří  Kingfisher Restaurant, Antic Grill, kde si přijdou na své milovníci masa a grilovaných jídel, a Mare Nostrum, které se zaměřuje na mořské plody a středozemní kuchyni. 
 
Balkon u moře na Mallorce

Před cestou si zařiďte kvalitní cestovní pojištění, ať můžete na všechny aktivity vyrazit i v horkých dnech s chladnou hlavou. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: theothermallorca.com, tripadvisor.com

Další články

Reúnion – turistika i adrenalin. Dobrodružství na ostrově v Indickém moři

Chtěli byste zjistit, jaká je kreolská kultura? Projít se po činné sopce i po deštném pralese a večer se koupat v moři? Zkuste jet na dva týdny do ráje aktivní dovolené, na ostrov Reúnion.  

ostrov-reunion

3 PŘÍPADY, u kterých se dovolená bez cestovního pojištění pekelně prodražila

Nahlédněte s námi do příběhů těch, kterým se dovolená bez cestovního pojištění pekelně prodražila.  

baleni-na-dovolenou