Chtěli byste prohřát tělo, zrelaxovat se, zaplavat si a vypnout hlavu? Vydejte se s námi v dnešním článku do nejoblíbenějších aquaparků a termálních lázní v Evropě. Dojedete nebo doletíte tam za pár hodin a vodní radovánky můžou začít.

Termánlní lázně - kam na víkend

Aqua Dome v Rakousku

V alpském údolí Längenfeld leží termální lázně Aqua Dome. Již v 16. století byla tato oblast známá svými léčivými prameny jako Längenfelderovy lázně. Dnes se můžete kochat tyrolskou krajinou z obrovských oken nebo z vyhřívaných venkovních high-tech bazénů. U toho vás bude léčit voda vyvěrající z několika kilometrů pod vámi. Kromě vodního parku na palubě lodi si užijete kino, lezeckou stěnu, wellness, masáže a další procedury. 
 
Termální lázně v Rakousku

AquaCity na Slovensku

U našich dalších sousedů najdete výjimečný vodní park AquaCity v Popradu. Ten využívá geotermální vodu a sluneční energií a je jedním z mála plně ekologických vodních parků na světě. Z jeho 350 vodních atrakcí si vybere opravdu každý. Čeká vás tam pirátská loď zakotvená na ostrově pokladů uprostřed bazénu se slanou vodou, vířivé vany a vodní skluzavky, terárium plné leguánů, večerní laserová show na vlnovém bazénu Modrý Safír nebo zipline. K dispozici je také dětská zábavní zóna s nafukovacími skluzavkami a sáňkařskými dráhami. V léčivých minerálních vodách a krásných parních saunách se vám bude líbit.
 
Aquapark na Slovensku

Therme Erding’s Galaxy Water Slide World v Německu

Milujete adrenalin? Pak je aquacentrum Therme Erding přesně pro vás. Pod jeho výsuvnou kupolí se totiž nachází nejdelší vodní tobogán v Evropě. Vine se v kouzelném oku dlouhém 365 metrů. Další tobogány zahrnují třeba kosmický kluzák, kterým projíždíte s VR brýlemi, a vysokorychlostní tobogán X-Treme Faster, kterým pojedete rychlostí až 44km/hod. Všech 27 tobogánů má celkem 2 700 metrů. Je to ideální volba, pokud máte doma děti, které milují dobrodružství. Mladší nebo méně odvážné děti si užijí zábavu v řece Crazy, vyhřívané laguně nebo na atrakcích pro děti od 3 let.

Aquapark Lalandia v Dánsku

Největší vodní park ve Skandinávii nabízí výběr mnoha tobogánů, vyhřívané bazény s vlnami a vodní proudy. Děti mají rády jeskynní bazén, kde mohou pozorovat korálové útesy a exotické ryby. Aromaterapeutické sauny jsou zase skvělými relaxačními místy pro rodiče. Zatímco rodiče dobíjí baterky v sauně, děti do 12 let můžou dovádět ve vodním hřišti Aqua Splash, dětském koutku Monky Tonky nebo hrát bowling. K dispozici je také pět menších tobogánů pro menší děti. Kdyby vám zbýval čas navíc, tak Lalandia se nachází v Billundu, kde stojí také Legoland
 
Aquapark Lalalandia v Dánsku

Termální bazény Pamukkale v Turecku

Tato lokalita pro přírodní koupání leží v provincii Denizli v jihozápadním Turecku, které má po většinu roku mírné podnebí. Pamukkale znamená v turečtině Bavlněný hrad. Město má horké prameny a světoznámé terasy z uhličitanových minerálů, které vytvořila stékající voda. Cestovní ruch tam byl a stále je čilý, lidé se koupají v těchto přírodních bazénech po tisíce let. Do areálu travertinových teras vstoupíte z města Pamukkale za drobný poplatek. Terasy se prochází jen naboso, aby se nepoškodily. Můžete se brouzdat jezírky s minerální vodou a koupat se v nich. Nad Bavlněným hradem je mnoho vzácných pozůstatků antického města Hierapolis. Uvidíte tam brány, římské divadlo, Apollonův chram a další pamětihodnosti. V tamních Kleopatřiných lázních s mramorovými sloupy (viz úvodní fotka článku) se prý Kleopatra zasnoubila s Markem Antoniem. I vy se v nich můžete vykoupat.

Termální lázně Pamukkale v Turecku

Zajímají Vás další aquaparky v Evropě a termální lázně? Přečtěte si naše články 5 nejlepších aquaparků střední Evropy, Top 6 aquaparků s divokou vodou v Evropě a Kam za nejlepšími evropskými lázněmi do 4 hodin cesty

Před cestou za vodními radovánkami a relaxem myslete kromě plavek a oblíbené knížky také na kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje:europeanbestdestinations.comfamilyvacationcritic.comwikipedia.orgtripadvisor.cz

Co takhle zamávat paní zimě a vydat se do tepla? Procházet se po bílých plážích, držet v rukou největší kokos na světě, potápět se u korálových útesů, kochat se západy slunce a poslouchat šumění vln?  

20. 2. 2019
Tropický ráj Seychely

Chystáte se na lyže do zahraničí? Podívejte se, kolik si budete muset připravit peněz, pokud využijete na cestě do Alp placené dálnice, některé vysokorychlostní silnice a tunely. V období těsně před jarními prázdninami se vám budou naše tipy určitě hodit.

17. 1. 2018