Do jakých termálních lázní a aquaparků se vydat na prodloužený víkend?

Datum:

Chtěli byste prohřát tělo, zrelaxovat se, zaplavat si a vypnout hlavu? Vydejte se s námi v dnešním článku do nejoblíbenějších aquaparků a termálních lázní v Evropě. Dojedete nebo doletíte tam za pár hodin a vodní radovánky můžou začít.

Termánlní lázně - kam na víkend

Aqua Dome v Rakousku

V alpském údolí Längenfeld leží termální lázně Aqua Dome. Již v 16. století byla tato oblast známá svými léčivými prameny jako Längenfelderovy lázně. Dnes se můžete kochat tyrolskou krajinou z obrovských oken nebo z vyhřívaných venkovních high-tech bazénů. U toho vás bude léčit voda vyvěrající z několika kilometrů pod vámi. Kromě vodního parku na palubě lodi si užijete kino, lezeckou stěnu, wellness, masáže a další procedury. 
 
Termální lázně v Rakousku

AquaCity na Slovensku

U našich dalších sousedů najdete výjimečný vodní park AquaCity v Popradu. Ten využívá geotermální vodu a sluneční energií a je jedním z mála plně ekologických vodních parků na světě. Z jeho 350 vodních atrakcí si vybere opravdu každý. Čeká vás tam pirátská loď zakotvená na ostrově pokladů uprostřed bazénu se slanou vodou, vířivé vany a vodní skluzavky, terárium plné leguánů, večerní laserová show na vlnovém bazénu Modrý Safír nebo zipline. K dispozici je také dětská zábavní zóna s nafukovacími skluzavkami a sáňkařskými dráhami. V léčivých minerálních vodách a krásných parních saunách se vám bude líbit.
 
Aquapark na Slovensku

Therme Erding’s Galaxy Water Slide World v Německu

Milujete adrenalin? Pak je aquacentrum Therme Erding přesně pro vás. Pod jeho výsuvnou kupolí se totiž nachází nejdelší vodní tobogán v Evropě. Vine se v kouzelném oku dlouhém 365 metrů. Další tobogány zahrnují třeba kosmický kluzák, kterým projíždíte s VR brýlemi, a vysokorychlostní tobogán X-Treme Faster, kterým pojedete rychlostí až 44km/hod. Všech 27 tobogánů má celkem 2 700 metrů. Je to ideální volba, pokud máte doma děti, které milují dobrodružství. Mladší nebo méně odvážné děti si užijí zábavu v řece Crazy, vyhřívané laguně nebo na atrakcích pro děti od 3 let.

Aquapark Lalandia v Dánsku

Největší vodní park ve Skandinávii nabízí výběr mnoha tobogánů, vyhřívané bazény s vlnami a vodní proudy. Děti mají rády jeskynní bazén, kde mohou pozorovat korálové útesy a exotické ryby. Aromaterapeutické sauny jsou zase skvělými relaxačními místy pro rodiče. Zatímco rodiče dobíjí baterky v sauně, děti do 12 let můžou dovádět ve vodním hřišti Aqua Splash, dětském koutku Monky Tonky nebo hrát bowling. K dispozici je také pět menších tobogánů pro menší děti. Kdyby vám zbýval čas navíc, tak Lalandia se nachází v Billundu, kde stojí také Legoland
 
Aquapark Lalalandia v Dánsku

Termální bazény Pamukkale v Turecku

Tato lokalita pro přírodní koupání leží v provincii Denizli v jihozápadním Turecku, které má po většinu roku mírné podnebí. Pamukkale znamená v turečtině Bavlněný hrad. Město má horké prameny a světoznámé terasy z uhličitanových minerálů, které vytvořila stékající voda. Cestovní ruch tam byl a stále je čilý, lidé se koupají v těchto přírodních bazénech po tisíce let. Do areálu travertinových teras vstoupíte z města Pamukkale za drobný poplatek. Terasy se prochází jen naboso, aby se nepoškodily. Můžete se brouzdat jezírky s minerální vodou a koupat se v nich. Nad Bavlněným hradem je mnoho vzácných pozůstatků antického města Hierapolis. Uvidíte tam brány, římské divadlo, Apollonův chram a další pamětihodnosti. V tamních Kleopatřiných lázních s mramorovými sloupy (viz úvodní fotka článku) se prý Kleopatra zasnoubila s Markem Antoniem. I vy se v nich můžete vykoupat.

Termální lázně Pamukkale v Turecku

Zajímají Vás další aquaparky v Evropě a termální lázně? Přečtěte si naše články 5 nejlepších aquaparků střední Evropy, Top 6 aquaparků s divokou vodou v Evropě a Kam za nejlepšími evropskými lázněmi do 4 hodin cesty

Před cestou za vodními radovánkami a relaxem myslete kromě plavek a oblíbené knížky také na kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje:europeanbestdestinations.com, familyvacationcritic.com, wikipedia.org, tripadvisor.cz 

Další články

Vánoční trhy u našich sousedů

Dopřejte si před svátky trochu volna. Vánoce nemusí být samý stres a shon. Zajeďte si na vánoční trhy, nasajte klidnou vánoční atmosféru, poslechněte si koledy, ochutnejte tradiční dobroty, prohlédněte si výzdobu a nakupte dárky pod stromeček. I jednodenní dovolená udělá divy a dodá vám energii až do konce roku.

vanocni-trhy-u-nasich-sousedu-01

Co dělat v případě problému se zavazadlem

Už jste někdy zažili to orosené čelo a počínající záchvat paniky, když stojíte poslední u pásu výdeje zavazadel a váš kufr nikde? Chce se vám brečet, nebo křičet na letištního zřízence...

luggage-claims2