Datum:

Chcete letos v létě vyrazit za hudbou a zábavou na některý mezinárodní festival? Teď je ten nejlepší čas si vybrat, na jaký z nich se vydat, a koupit vstupenky. Přinášíme vám tipy na letní festivaly v Evropě s praktickými informacemi, které se vám budou hodit.

Mladí lidé na festivalu

Festival Sziget v Maďarsku

Od 7. do 13. srpna 2019 se bude v Budapešti konat velkolepý festival plný elektronické hudby, hip-hopu a rocku. Letos se můžete těšit například na takové hvězdy jako je Ed Sheeran, Foo Fighters, Twenty One Pilots, The 1975, Florence + The Machine, Martin Garrix a další. Program festivalu Sziget je opravdu pestrý. Koná se na jednom z budapešťských ostrovů, kromě koncertů na něm se už třetí rok můžete vydat také na vyhlídkovou plavbu na lodi po Dunaji s hudební party. Vedle hudby se těšte na kulturní program a skvělé jídlo. Na ubytování máte na výběr z desítek možností – festival nabízí stany, alternativy stanů ve formě podpadů a luxpadů, chatky, domky, flexotely a letos nově přibyde také glamping. Jet na Sziget přímo vybízí k návštěvě Budapešti, kterou vám moc doporučujeme. Stojí za to!

Sziget festival v Maďarsku - panoramatický záběř zhora

Festival Glastonbury ve Velké Británii

Letos se bude konat od 26. do 30. června v anglickém městě Pilton. Je to jeden z nejdůležitějších hudebních festivalů na světě. Koná se od roku 1970, od úmrtí Jimi Hendrixe. Na letošním programu Glastonbury vystoupí Radiohead, Katy Perry, The National, Emeli Sandé, Foo Fighters, Ed Sheeran a spousta dalších muzikantů. Registrovat se na festival můžete už nyní, další prodej vstupenek bude spuštěný od dubna. V ceně vstupenky je zahrnuté spaní v kempu. Od roku 2013 je pro návštěvníky připravený také kemp Worthy View, který stojí stranou a je předem postavený a připravený. Je možné si přivézt i vlastní karavan, není dovolené přespávat na žádném z parkovišť. Pro rezervaci ubytování je třeba mít platnou rezervaci vstupenek. Můžete zapomenout na seznam věcí s sebou, organizátoři to udělali za vás a poradili také, co máte raději nechat doma.

Hlavní stage festivalu Glastonbury

Pohoda na Slovensku

Od 11. do 17. července 2019 proběhne 23. ročník v Trenčíně na místě bývalého vojenského letiště. Na téhle mezinárodní akci se potkávají všechny hudební styly s vizuálním uměním, filmy, divadlem, literaturou a tancem. Letos se můžete těšit na The Roots, The 1975, Charlotte Gainsbourg, Vitalic LIVE, Dimension a mnoho dalších hudebníků (celý program festivalu Pohoda). Ubytovat se můžete ve dvou stanových městečkách, která jsou v ceně vstupenky, v karavanu či přívěsu nebo v okolí. Festival má limitovanou kapacitu (30 tisíc návštěvníků), aby dělal čest svému názvu a vládla na něm pohoda s dostatkem místa pro všechny. Co si s sebou nemůžete vzít, si přečtěte v sekci zákazy.

Hlavní stage Pohoda festival Slovensko - kapela Deus

Co si vzít s sebou na hudební festivaly?

Kromě vstupenky si sbalte také své doklady - průkaz pojištění, občanský průkaz nebo pas, cestovní pojištění, hygienické potřeby, peníze, platební kartu a malou lékárničku. Osvědčenými pomocníky jsou také repelent, čelovka, antibakteriální gel a špunty do uší. Skvělá hudba se naplánovat dá, s počasím je to horší, proto se hodí si přibalit také teplé oblečení, boty do deště a pláštěnku. Oceníte také power banku na mobilní telefon. Na horké počasí se vám budou hodit opalovací krémy a šátek nebo kšiltovka na hlavu.

Na festivalu večer hlavní program ruka s telefonem

Cestovni pojisteni na festivaly

Pokud budete kupovat vstupenky online na Ticketstream, Ticketportal nebo Ticketlive, doporučujeme za pár korun přikoupit také naše pojištění vstupenek. Platí na jakýkoliv zahraniční festival, který na těchto webech nenajdete. V případě, že budete vstupenky kupovat jinde, můžete si je pojistit přímo na našem webu společně s letenkou nebo ubytováním v rámci pojištění zrušení cesty. Budete tak mít jistotu, že nepřijdete o spoustu peněz, kdybyste náhodou onemocněli a nemohli na festival odjet. Při výši cen vstupenek na zahraniční festivaly se vám to určitě vyplatí. Vy cestujete za hudbou, my se staráme.

Zdroje: nicm.cz, pohodafestival.sk, glastonburyfestivals.co.uk, szigetfestival.com 

Další články

Cestování v Turecku - kde jsou tyrkysové terasy? Vše o památkách.

Užijte si dovolenou na křižovatce mezi různými tradicemi a kulturami. S vůní turecké kávy a s výhledy na blankytné moře putujte po stopách dávných civilizací.  

10 tipů na skvělé potápění

Modrozelený nádech podmořského světa tu a tam naruší barevné rybky všech možných velikostí a tvarů. Zpoza hedvábné sasanky vykukuje nervózní Nemo a kousek opodál potkáváme nehybně ležící svítivě modrou hvězdici...  

diving-caribean