Datum:

havajske-ostrovy-stat-aloha-01

Nedá se přeložit, za to ji v zemi ucítíte na každém kroku. Aloha je duší sopečných ostrovů, ukrývá v sobě lásku, sympatie, porozumění, pozdravy i loučení. Krátké havajské slovíčko najdete i ve státní hymně nebo znaku, dokonce je otisknuto i do jejich víry. Ta vybízí k poznání sebe samého, získání vlastních zkušeností a pravd, i k všestranné toleranci.

Stejně symbolický je pro toto místo pozdrav shaka nebo tradiční tanec hula vyjadřující pocity a vztahy k druhým. Ostrovy jsou rozmanitou zemí, ve které najdete jednak těžko přístupné deštné pralesy a nekonečné vodopády, jednak zazelenané sopky a zasněžené hory, ale i dokonalé vlny a překrásné pláže. Přece jen se ale řetězec sopečných ostrovů liší od všeho, co můžete ve světě najít. Zemi nabitou duchovní energií mana a ovinutou do květinových věnců lui si v mžiku zamilujete. Přeneste se s námi za znění libozvučných melodií ukulele do míst všudypřítomné pohody. Připravili jsme pro vás výběr toho nejzajímavějšího ze tří nejnavštěvovanějších Havajských ostrovů.

havajske-ostrovy-stat-aloha-02
 
Oahu

Havajci tvrdí, že Bůh byl v dobrém rozmaru, když ostrovy utvářel. Při pohledu na tento ostrov tvrzení nelze odporovat! Pláž Waikiki v hlavním městě Honolulu je žádanou zastávkou každého cestovatele. Pokud vám tedy nevadí mačkanice. Kdybyste už měli dost upovídaných turistů, nasaďte si potápěčské brýle a ponořte se ke korálovým útesům v zátoce Hanauma. V mžiku se vám zjeví pestrobarevný podvodní svět s němou společností. Chcete se dozvědět více o samotné kultuře? Pak zamiřte do Polynéského kulturního centra, kde se o ní dozvíte uvolněnější zábavnou formou. Povědomí o havajském umění můžete načerpat na každoročním festivale umění Haleiwa, který oslavuje tamní řemesla, malby, šperky, sochařství, ale i tanec a hudbu.

havajske-ostrovy-stat-aloha-03

Havaj

Vulkanické ostrovy vyrůstají v nejvzdálenějších místech od pevniny z hlubin Tichého oceánu už několik milionů let. Jejich území se rozrůstá nejrychleji na světě a souboje žhavé lávy s mořskou vodou tam probíhají dodnes. To hlavně platí o tomto nejmladším a zároveň největším ostrově, který dal jméno celému souostroví. Jste milovníci přírody a outdoorových aktivit? Pak je pro vás Velký ostrov tím pravým. Vypravte se do Havajského vulkanického Národního parku, ve kterém můžete spatřit doposud bublající sopku! Pravou výzvou pro vás bude výšlap na překrásný vrchol Mauna Kea. A když budete mít štěstí, cestou dolů si můžete i zalyžovat.

havajske-ostrovy-stat-aloha-04

Maui

Deštný prales plný neprobádaných květů a rostlin, ananasové plantáže s absolutně samoobslužnými stánky i úvodní scény z Jurského parku. S tímto vším je spojený druhý největší ostrov havajské země. Největší atrakcí je Národní park Haleakala. Přece byste nemohli odjet z Havajských ostrovů, aniž byste spatřili jediný sopečný kráter. Přivstaňte si a pozorujte východ slunce nad kráterem Haleakala. Toužíte po netradičním zážitku? Pak v kráteru rovnou přespěte. Vraťme se ale raději zpátky nohama na zem, nebo spíše na písek. A proč ne rovnou na černý – lávový! Na pláži Waianapanapa si ho užijete do sytosti. K nejkrásnějším plážím se zlatým pískem v oblasti patří Ho'okipa. Na ní bývá občas velmi živo – ke slunícím se turistům se totiž přidávají i želvy, které uvolňují jejich vodní domov zapáleným surfařům. Těm nedá spát ani sever ostrova. Na Jaws se tvoří jedny z největších vln světa. V zimním období (od prosince do května) buďte svědky nevšední podívané a vyrazte pozorovat keporkaky. Teplá voda jim rozehřívá krev v žilách natolik, že poté předvádějí úžasnou show plnou výskoků a plácání se na hladině.

havajske-ostrovy-stat-aloha-05

Dáváte přednost bílému písku před lávově černým? Relaxuje raději na pláži v soukromí nebo houževnatě odškrtáváte položku na seznamu s nejznámějšími plážemi světa? Milujete pohled na dokonalé vlny dotvořené dech beroucí přírodní scenérií nebo se raději vypravíte za zábavou do města? Stále máte čas se rozhodnout – Havajské ostrovy jsou plné zážitků pro každého. Co můžete ale vyřešit jednoduše, je sjednání našeho kvalitního cestovního pojištění. Vyřiďte si ho snadno online a využijte čas na důležitější rozhodování. Shaka

Zdroje: ceskatelevize.cz, radynacestu.cz, tripadvisor.cz, tripadvisor.cz, tripadvisor.cz

Další články

Nejlepší zipline v Evropě – kde jsou natažená nejvíce vzrušující lana?

Kde se lze v Evropě proletět na parádním zipline? Jen si to představte - kladka, ocelové lano a kolem vás spousta vzduchu - vznášíte se nad údolím, v hloubce tečou řeky, pasou se ovečky. Přinášíme vám výběr nejlepších zipline v blízkém i dalekém okolí. 

zipline1