01-NEJ-lyzovani-Italie
2. 2. 2018

Jste začátečník, pokročilý nebo zkušený lyžař? Jarní lyžovačku si dopřejte tak či tak! Ať už jste lyže zatím viděli jen ve výloze sportovních obchodů, nebo pravidelně sjíždíte nejprudší svahy Evropy, lyžování za jarního počasí si rozhodně zasloužíte. Užijte si kvalitní lyžařské podmínky a vypravte se do Itálie. Nejenže se tam zahřejete při sjezdu nekonečně dlouhých sjezdovek, teplo pocítíte i od slunečních paprsků. Vybrali jsme pro vás hned několik míst, která uspokojí každého lyžaře.

Ráno, dopoledne i večer

V Livignu na vás čeká nepřeberné množství sjezdovek s výjimečnou sněhovou pokrývkou. Malebné vysokohorské městečko může kvalitou sněhu konkurovat i kanadským horám. Areál Carosello 3000 nadchne všechny odvážlivce, kteří se nebojí prudkých svahů. Ty na vás čekají na tratích pod stejnojmennou lanovkou. Menší, za to ale ucelenější a sportovnější, je lyžařské středisko Mottolino. Naleznete zde špičkové tratě označené červenou a černou barvou. Nechybí ani snowpark s u-rampou pro snowboardisty. Po lyžařských radovánkách zrelaxujte zmožená těla v novém akvaparku Aquagranda s wellness areálem.

02-NEJ-lyzovani-Italie

S opalovacím krémem

Jaké místo je mekkou všech lyžařů toužících prohánět se na sjezdovkách v krátkém rukávu? Přece Cervinia-Breuil. Hlavní město jarního lyžování poskytuje perfektní podmínky na všech svazích. V nejlepším případě je k dispozici až 200 kilometrů sjezdovek. Z vrcholu ledovce Plateau Rosa můžete prosvištět až do jednoho z nejznámějších středisek Švýcarska – Zermatt. Dáváte přednost raději prknu? Pak se těšte na velké lákadlo! Všem nadšeným snowboardistům je určený snowpark Indianpark.

Prostě pro všechny

Pro rodiny s dětmi, pro začátečníky i pro zkušené sjezdaře – jihotyrolská Solda s himálajskou scenérií nabídne perfektní lyžařský zážitek každému. V oblasti najdete přes 44 km sjezdovek, přičemž polovina z nich jsou mírné, modré svahy. Vyzkoušejte je například v hlavním lyžařském středisku Madritsch. Dobře vám poslouží ale i další sjezdovky. Stejně tak musí toto místo navštívit všichni milovníci prken – na konci sezóny se zde koná mezinárodní snowboardový festival. Kromě toho tam můžete narazit třeba i na nějakou celebritu. Do těžko přístupné horské vesničky totiž často vyráží za odpočinkem.

03-NEJ-lyzovani-Italie


Na jistotu

Chcete si být jistí, že se s příchodem teplejšího počasí prominentní sjezdovky nepromění v blátivé klouzačky? Pak posuňte své lyžování zase o úroveň výše a vyrazte na ledovce. Brázdit jich v Itálii můžete hned několik. Na Marmoladě je v zimním období sjízdných až 15 kilometrů sjezdovek i krásné běžecké trasy. Když vás nejvyšší vrchol italských Dolomit přestane bavit, zajeďte si do Benátek. Jsou vzdálené necelé 3 hodiny jízdy autem. Lyžování v největším ledovcovém areálu Passo Stelvie si užijete dokonce i přes léto, kdy teploty v údolí dosahují až 40 °C. Ledovec Presena je ideální pro celoroční lyžování. Čeká tam na vás 65 kilometrů různě obtížných tratí. Sněhovou pokrývkou 12 měsíců v roce se pyšní i Val Senales. Kromě téměř 50 kilometrů lyžařských a běžkařských tras si na ledovci můžete zadovádět i ve snowparku, na sáňkařské dráze nebo kluzišti.

04-NEJ-lyzovani-Italie

Ať už si vyberete jakýkoliv svah, perfektní lyžařské podmínky vám slíbit nemůžeme. Na počasí jsme stále krátcí. Na co se ale můžete spolehnout je naše kvalitní cestovní pojištění, které vám na českém trhu poskytujeme už 25 let. Do Itálie vyrazte s naším pojištěním Na lyže nebo Na maximum pro ještě intenzivnější sportovní zážitky s minimem starostí.

Zdroje: onthesnow.cz, snow.cz, snow.cz, onthesnow.cz, lyzovani-na-ledovci.cz

Bílé písečné pláže, slunce, přírodní parky, moderní města, klokani, pohoda a hlavně žádné starosti. Tak by se dalo shrnout Australské společenství do jedné věty. Do jedné věty ale nejde napsat, jaká místa tam navštívit. Vybrali jsme pro vás pět lokalit, které stihnete vidět během dvoutýdenní dovolené bez ztráty australské pohody.

24. 09. 2017
5 nejlepších míst v Austrálii 01b

Zmizet z civilizace, jít přírodou, dýchat čerstvý vzduch, mít na zádech lehký batoh, v nohách spoustu kilometrů a na tváři úsměv. Přesně pro tenhle pocit se vydávají poutníci z celého světa na Svatojakubskou pouť (Camino de Santiago). Odkdy se na ni chodí? Jaký je její příběh? A co vás na pouti čeká?

8. 9. 2017
Santiago de Compostela 01b