Datum: | Autor:

Chorvatsko moře
4. 5. 2022

Obsah článku:

  1. Zajímavosti o Chorvatsku
  2. Cestování autem do Chorvatska
  3. Tipy na zajímavá místa a města & ostrovy, aktivity...

 

Chorvatsko – zajímavosti

9 zajímavostí, které jste o Chorvatsku nevěděli.
Dočtete se například:
• Kde je rodisko slavného vynálezce Nikoly Tesly
• Kdo byli další chorvatští vynálezci
• Kde je nejstarší katolická katedrála na světě
• Chorvatská Istrie je krajem lanýžů! Drží rekord v největšího bílého lanýže na světě.
 
Hradby Dubrovníku

Chorvatsko – cestování

Tipy na nejpohodovější cestu autem do Chorvatska 
Cestovní informace o cestě autem do Chorvatska. Jak se tam dostat, kde se platí mýtné, jaké jsou dopravní předpisy a povolená rychlost, a na co si dát pozor na dlouhé cestě.

Mýtné v Chorvatsku
Při najetí na chorvatskou dálnici musíte projet mýtnou branou. Dálniční poplatky v Chorvatsku tedy platí všichni při vjezdu. Elektronické známky zde neexistují.
Úsek ze Záhřebu do Rijeky vyjde zhruba na 270 Kč, do Splitu 700 Kč.

Trajekty v Chorvatsku
Chystáte-li se mimo pevninu na některý z chorvatských ostrovů, bude se vám hodit i kompletní přehled o přístavech trajektů, jejich jízdních řádech a cenách, který najdete na www.chorvatsko.cz.

Přístav Valun, ostrov Cres v Chorvatsku

Chorvatsko – tipy na zajímavá místa a aktivity

Cres - Ostrov oliv a příkrých útesů. Přestože se jedná o největší jadranský ostrov (o prvenství se dělí s ostrovem Krk), není tak známý jako ostatní letoviska.

Vis - Málokterý ostrov nejen v Chorvatsku se vám tak dostane do srdce. Vis je sympatický, nesmělý, nepodbízivý a decentní společník pro objevování nečekaných půvabů. Je rájem potápěčů, na který dlouho turisté nesměli, celá desetiletí totiž sloužil jako vojenské pásmo.

Přečtěte si naše tipy na méně známé ostrovy v Chorvatsku

Pomena a Brežnica
Perly, které nenajdete v běžných turistických průvodcích. Neznají je masy lidí. Užijete si je, pokud hledáte turismem nedotčená místa, křišťálově čisté moře a pohodu.
 

Aktivní dovolená v Chorvatsku – 6 tipů na aktivní dovolenou v národních parcích
Naplánujte si v Chorvatsku aktivní dovolenou, aby bylo vaše plážové povalování zasloužené! Máme pro vás zajímavá místa pro lehčí i náročnější turistiku. Vydejte se na túru po krasových horách a kaňonech, do jeskyní i kolem jezer. Čekají na vás i cyklistické výlety a plavba na kajaku. Pro náročné turisty přijdou vhod několikadenní přechody divokých chorvatských hor.

12 x NEJ z Chorvatska – nejhezčí moře, největší klid, nejvíce sportů i nejúchvatnější noční život
Zveme vás do Chorvatska, jak ho možná neznáte. Pokud se letos chystáte k jednomu z našich nejoblíbenějších moří, tak si přečtěte naše cestovní tipy pro každou náturu – dobrodružnou, společenskou, sportovní, rodinnou i introvertní.

• Když chcete klid: Susak, Brač a Novigrad
• Když chcete nejhezčí moře: Kornati, Zlatni Rat, Nin
• Nejlepší party: Deep Makarska, Zrce, Dubrovník
• Nejvíc sportu: turistika, jachting, zipline, kaňoning... 
 
ulička v Dubrovníku

Průvodce po Dubrovníku
Toužíte po romantickém víkendu na pobřeží o něco teplejšího moře? Zamiřte do chorvatského Dubrovníku. Procházejte se po širokých městských hradbách a v jeho dlážděných uličkách pátrejte po lokacích, kde se natáčely scény slavného seriálu Hry o trůny.

Více o slavných lokacích seriálu Hry o trůny

Užijte si Chorvatsko na sto způsobů, a nikdy nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.
Vy cestujete. My se staráme.


 

Irsko patří k méně navštěvovaným evropským zemím. Přitom má tolik co nabídnout. Projděte se s námi po městech, útesech, památkách a zjistěte, jaká tradiční jídla tam ochutnat.  

22. 9. 2021
Irské útesy

Zajímá Vás, co byste měli vědět před cestou do zahraničí? Jaké jsou aktuální podmínky cestování? Nebo kde najít cestovatelský semafor? Právě pro Vás jsme připravili seznam deseti důležitých věcí, kterým byste měli před každou cestou věnovat pozornost.

17. 11. 2021
Covid desatero