Datum:

etna-air-image-683

Naše cestovatelské sny dnes nemají limity. Z domoviny můžeme cestovat neomezeně a letenky jsou nejlevnější v historii. Jakým místům je ale přece jen lepší se vyhnout, abychom neriskovali?

Nepodezíráme vás z toho, že byste chtěli vyrazit do epicenter současných válečných konfliktů. Když si tato místa na mapě vyškrtnete, tak vám dále můžeme poradit...

Vyhněte se sopkám

Moc se o tom nemluví, ale aktivní sopky jsou blíž, než se zdá. Nemusíte letět do Japonska, Mexika, Čile nebo Guatemaly, jen v Evropě je jich v tuto chvíli činných hned deset. Šest najdete na Islandu, tři v Itálii a jednu na Azorských ostrovech. Abyste nemuseli jejich činnost před cestou hledat, až se vám bude z hlavy kouřit, doporučujeme vám tuto přehlednou celosvětovou mapu. Snadno si na ní ověříte, zda se nějaký z vulkánů náhodou nechystá během vaší cesty soptit. Na stejném místě se můžete také podívat na aktuální záznamy webkamer. To, že je Etna od roku 2013 zapsaná v přírodních památkách Světového dědictví UNESCA, totiž na nebezpečí její lávy nic nemění…

Vyhněte se drogovým válkám

Honičky, střelba a zatýkání jsou dost adrenalinové i na plátně kin. V některých zemích je to ale denní chleba. Zřejmě jste slyšeli o „narkoválce", která zuří od loňského roku na Filipínách. Policie tam může zastřelit podezřelé bez soudního řízení. Při cestování na Filipíny proto buďte obzvláště opatrní. Stejnou obezřetnost si sbalte do kufru také při výpravě do Mexika a Bolívie. Ostražití buďte také v Kolumbii, kde jsou ještě patrné dozvuky nedávné guerillové války. Pro některé turisty se ale výpravy po kokainových stopách Pablo Escobara (1949 - 1993) staly atrakcí. Kdybyste chtěli proniknout do světa kolumbijských drogových kartelů, tak vám doporučujeme bezpečnější způsob. Pusťte si Narcos, nejlepší seriál roku 2016 o životě zmíněného drogového magnáta.

Vyhněte se tajfunům a záplavám

I u těchto živlů pro vás máme praktické tipy, jak o nich vědět před cestou i během ní. Hrozící tajfuny, hurikány, sněhové bouře, požáry nebo záplavy můžete sledovat přehledně na krizové celosvětové Google mapě . Každý živel nese svůj vlastní symbol, takže je snadno rozlišíte. Vítr vám ale při cestování může hrát do karet (čtěte: hnát do plachet). Pokud vás zajímá, jestli můžete vyrazit na dovolené kitovat nebo radši skočit padákem, bude se vám líbit Windytv. Je to živá vizualizace povětrnostní situace. Je tři roky mladá, česká a miluje ji celý svět. V tuto chvíli už existuje i jako aplikace do chytrých telefonů. Létání po vodě, po sněhu i po souši tak bude ještě bezpečnější.

Pokud se přece jen vydáte do míst, kde hrozí některý z výše jmenovaných okruhů nebezpečí, doporučujeme vám mít zkušeného průvodce nebo „ochranku" v podobě důvěryhodných tamějších obyvatel, nejlépe vašich přátel. Cestování s nimi přidá vaší dovolené mnoho zážitků a ušetří hodně peněz. A co nesvedou domácí, to vám zaručí kvalitní cestovní pojištění, například celoroční pojištění Multitrip , které se vyplatí už od tří cest ročně. Získáte k němu mobilní aplikaci ERV s možností nahlásit pojistnou událost z chytrého telefonu i trezor vašich dokumentů. A to se hodí na všechna místa světa. Na ta bezpečná i méně bezpečná.

Další články

Souostroví Helgoland

Helgoland tvoří dva ostrovy, Helgoland a Düne, dohromady mají rozlohu 1,7 km². Jsou domovem největší kolonie tuleňů šedých v Severním moři. V zimě se jim rodí malá rozkošná tuleňátka – z bezpečné vzdálenosti je umožněno jejich pozorování turistům. 

Bhelgoland-pristav_99505695-min

Nezapomenutelná cesta na sever - objevte severní pól

Chtěli byste vyrazit na cestu vašeho života? Kochat se krásnou a liduprázdnou krajinou, zdolávat kry, prodírat se sněhem a pozorovat lední medvědy? Přečtěte si, jak můžete cestovat na severní pól. 

severni-pol