Datum:

dachstein-glacier-mountain-a9701

Obliba běžek v posledních letech u Čechů výrazně stoupá. Kam vyrazit protáhnout nohy, vyzkoušet běžky a zapíchnout hůlky? Přinášíme několik ověřených zahraničních lokalit.

Možná běžky milujete od útlého věku, možná jste jim přišli na chuť až v poslední době. Ať je to jakkoli, umožňují všem milovníkům sportu spojit hned několik vášní najednou a poznávat u toho nová místa. Kde se vám bude letos nejlépe projíždět stopa?  

Nejdelší tratě v Ramsau am Dachstein v Rakousku

Jestli už jste projeli těchto čtyřicet míst na běžkování v České republice a koukáte se po nových tratích, tak jste na Dachsteinu správně. Nachází se na něm nejdelší běžecká trať na ledovci na světě. Nabízí dvě stě dvacet kilometrů tras pro všechny běžkaře – děti, začátečníky, pokročilé i profesionály. Potomky můžete dát do dětského běžkařského parku a svůj styl si můžete pilovat také pod vedením odborníků - škola v Ramsau má totiž ve světě vynikající jméno. Z bohatého výběru tratí vám doporučujeme, abyste se určitě vydali na panoramatickou trasu. Leží ve výšce skoro tři tisíce metrů nad mořem a budete se na ní kochat výhledem na všechny okolní hory a pohoří. Proto nikdo na této trati nepozná, jestli popadáte dech z krásného výhledu nebo z běžkování…

Sluncem zalité Alpe di Suisi v Itálii

Pokud máte slabost pro slunce a zasněžené pláně, tak se projeďte s běžkami ještě o kousek dál. Alpe di Suisi se vám bude líbit pro své mírné kopce, široké zasněžené louky a výhled na Dolomity. Ne náhodou je součástí Světového dědictví UNESCO. Sezóna je zde dlouhá díky výšce dvou tisíc metrů nad mořem a budete se tu prohánět po osmdesáti kilometrech rekreačních běžkařských tratí. Pro výjimečně dobré sněhové podmínky a na skvěle upravené tratě na bruslení i klasiku sem jezdí profesionální týmy z celého světa i rodiny s dětmi. Kdybyste chtěli i vy změřit své síly s ostatními, tak můžete v závodu Moonlight Classic, který nabízí patnácti nebo třiceti kilometrový okruh na této největší horské planině v Evropě. Závod startuje ve 20 hodin a v deset večer se už můžete hřát u krbu a husté italské čokolády…

Všemi lyžaři milovaný Ruhpolding v Německu

A máme tady dalšího favorita. V čem se liší od ostatních? Lákali jsme na hory, panoramata, sněhové pláně, slunce,… Je možné přidat ještě něco dalšího k dokonalé zimní krajině? Ano, jezera. A tady najdete hned tři. Navíc máte v tomto místě - stejně jako v Alpe di Suisi - „sněhovou jistotu“. Sto padesát pět kilometrů běžkařských tratí se rozebíhá od Ruhpoldingu až k okolním městečkům, v nichž vás po náročných sportovních výkonech posilní bavorská jídla. Takový křupavý bavorský preclík se sýrovým krémem vám přijde určitě k chuti. Zapít ho můžete pšeničným pivem, které místní vaří od roku 2015 pod vlastní značkou Wieninger.Ruhpolding je ideální pro sjezdaře, běžkaře, skialpinisty, freeridery a všechny milovníky výhledů na šest set alpských vrcholů. A jestli máte rádi biatlon, tak se tu můžete potkat s hvězdami Světového poháru. Koná se tu každý rok.

Pokud se letos vydáte vstříc protaženým stopám do zahraničí, tak by vás mohlo zajímat pojištění Sbaleno Na lyže. Vztahuje se nejen na pojištění lyží a všechny nehody na svahu, ale pokrývá také storno cesty, kdybyste ji museli náhodou zrušit. Panoramatickým výhledům a slunečným dnům zdar!

Další články

Jezera, skalní štíty a skvělá kuchyně. Do Rakouska opět bez omezení.

Od 4. 6. 2020 již neplatí omezení vstupu do Rakouska. Můžete proto vycestovat a plně si užívat krásy rakouských měst, ubytovat se v chatách, navštívit koupele, cestovat lanovkou či se najíst v restauracích.

cestovani-do-rakouska

Jak se slaví Halloween ve světě?

Halloween je svátek, který rozděluje společnost. Kde se vůbec vzal a co původně znamenal a jaká je jeho současná podoba? Pojďte se dozvědět něco o jeho původu a zároveň nahlédnout pod pokličku ...

Halloween_uvod_328x166