3 tipy, kam se v Rakousku vypravit na hory s jistotou sněhu i kvalitou služeb

Datum:

Ideální podmínky pro lyžování od podzimu do jara, desítky kilometrů každodenně skvěle upravených sjezdovek, nespočet atrakcí na svahu i mimo něj a samozřejmě také tradiční horské restaurace nabízející kromě svého kulinářského umění i dechberoucí panoramatické výhledy na zasněžené vrcholky okolních hor. To je jen malý výčet výhod zimní dovolené strávené v horských střediscích, která se rozprostírají na ledovcích. Pokud stále ještě váháte, kam se letos v zimě vypravíte, nechte se inspirovat mými oblíbenými oblastmi v Rakousku.

Kaprun lyžování

1. Zell am See – Kaprun

Asi bychom těžko hledali mezi Čechy populárnější zimní středisko v Rakousku. Díky své skvělé dostupnosti se sem dopravíte během pár hodin. Středisko se rozprostírá kolem malebného údolí s jezerem a vévodí mu ledovec s vrcholem Kitzsteinhorn, který je i hlavním cílem většiny dovolenkářů, kteří se sem vypravují od brzkého podzimu do pozdního jara.

Nejen blízkost střediska k našim hranicím a 100% jistota sněhu jsou však tím hlavním lákadlem, proč právě tohle středisko se pyšní tak velikou oblibou. Na své si zde přijdou i milovníci snowparků. Především pro snowboardisty se těsně pod vrcholem ledovce Kitzsteinhorn rozprostírá malý ráj, kde mohou trénovat nové triky a před zraky ostatních předvést, co umí.

Na oběd je téměř povinností zavítat do místní panoramatické restaurace a než se opět vrátíte zpět na svah, projděte se u vrcholu i naučnou stezkou vytesanou ve skále a pokochejte se za hezkého počasí pohledem z vyhlídky Gipfelwelt 3000.

2. Stubai

Pokud vás láká zalyžovat si v největším lyžařském středisku v Rakousku rozprostírajícím se na ledovcích, vypravte se na Stubai, který na vás čeká cca 45 minut od Innsbrucku. Zbystřit by měli především milovníci adrenalinu, pro které je místní snowpark jasným cílem. Středisko se každoročně pyšní pořádáním soutěží, při kterých zde můžete pozorovat i světově uznávané snowboardové a freestylové elity.
Stubai lyžování
Ani nám jedna z těchto soutěží neunikla a atmosféra, která při takových závodech panuje, vás dokáže nabít energií, a to i přes to, že sami nesoutěžíte. Když už budete na vrcholu ledovce, nezapomeňte si dát něco dobrého v místní stylové chatě a za hezkého počasí si vyjděte na panoramatickou vyhlídku, která vám nabídne úchvatný pohled na okolní vrcholky z výšky 3210 metrů.

Středisko Stubai však nabízí mnohem víc. Oblíbené jsou zde bohaté aprés-ski a noční život, kterým pulsuje v hlavní sezóně celé stubaiské údolí. Přes den se pak můžete věnovat i běhu na lyžích.

A jestli se vám jeden den nebude chtít znova do lyžáků, krapet odlišná zábava na vás bude čekat v největší sáňkařské aréně v Tyrolsku, kterou se středisko Stubai také pyšní. Osm sáňkařských drah dosahujících celkové délky až 43 kilometrů, jsou oblíbenou aktivitou nejen pro rodiny s dětmi. Nevlastníte svoje saně, nebo se vám je na dovolenou nechce převážet? Nevadí, protože v okolí naleznete více než desítku specializovaných půjčoven, kde si jich zapůjčíte klidně pro celou partu.

Stubai lyzovani

3. Ötztal – Sölden

Jestli vás Kaprun ani Stubai nenalákaly, pak věřím, že lyžařskému středisku Sölden v oblasti Ötztal se to podaří. V posledních letech je oceňováno jako jedno z nejpopulárnějších zimních center v Rakousku, které s mnoha atrakcemi a kvalitními službami dokáže uspokojit i ty nejnáročnější dovolenkáře. Za mě se nejhezčí část lyžařského resortu rozprostírá u vrcholů dvou ledovců, Rettenbach a Tiefenbach. Autem či ski busem se k nim dopravíte s platným ski pasem po úchvatné horské silnici, doslova po stopách Jamese Bonda. Před návštěvou vám samozřejmě doporučuji shlédnout zde natáčený film Spectre.

Otztal solden rakousko

Jakmile vám na ledovcích vyhládne, návštěva panoramatické gurmánské restaurace Ice Q s dechberoucím výhledem pro vás bude jasnou volbou. Milovníci bondovek by si navíc neměli nechat ujít nové muzeum otevřené ve středisku s názvem 007 ELEMENTS. A pokud si budete chtít některý den zcela odpočinout od lyží či snowboardu, není nic lepšího než se vypravit do pár kilometrů vzdáleného wellness centra Aqua Dome v Längenfeldu.

Rakousko Solden 


Na závěr mám pro vás tip, kde se chytře ubytovat. Pokud se vám hotelové pokoje v centru Söldenu budou zdát v hlavní sezóně příliš předražené, poohlédněte se po ubytování v okolních vesnicích. My si našli soukromý apartmán v nedalekém Umhausenu, odkud jsme to měli jen pár minut k dalším atrakcím oblasti Ötztalských Alp. Podniknout zde můžete výlet k největšímu vodopádu Tyrolska s názvem Stuibenfall, nebo se vydat na návštěvu do pravěku v archeologickém parku Ötzi-Dorf, kde se seznámíte se životem pračlověka Ötziho, který byl ve zdejších tyrolských Alpách nalezen.

Další články

Florencie – kvetoucí renesanční kráska - průvodce

První hlavní město Itálie. Kolébka renesance. Rodiště Danta, Donatella, Michelangela a nespočtu dalších velkých umělců. Jako by se sem obtiskla boží noha, protože Florencie (Firenze), doslova „kvetoucí“, je toskánské město umělců, kultury a honosné architektury.

florencie1

Hurá na lyže! 10 tipů na černé sjezdovky v Evropě

Máte rádi ten pocit, kdy přes špičky lyží vidíte jen kraj svahu pod vámi a nic víc? Tak to vám přijde vhod dnešní článek - našli jsme pro vás tipy v Rakousku, Švýcarsku, Itálii a Francii.

cerne-sjezdovky