Lyžařské lekce v zahraničí nejen pro vaše děti! Porovnejte výhody a nevýhody

Datum:

Zimní dovolená je jako stvořená pro pilování oblouků na lyžích a na snowboardu. Vašich nebo vašich dětí. V cizině si můžete kromě dlouhých sjezdovek bez front užít také výuku lyžařských instruktorů. Jaké jsou výhody a nevýhody lyžařských lekcí?<br/><br/>Dítě v helmě - bezpečnost na sjezdovce

Výhody lyžařských škol v zahraničí pro děti

Když svěříte vaše dítě do rukou profesionálního instruktora, tak vás nejspíš překvapí, že se dítě učí rychleji. Jak je to možné? Instruktor totiž zvládá skvěle lyžování i výuku. Je trénovaný v trpělivosti s dětmi i v učení hrou. Dítě se díky tomu baví a učí zároveň. Vyhne se chybám, které mohou rodiče při lyžování i učení nevědomky dělat. Většina dětí poslouchá od jistého věku lépe cizího člověka než vlastního rodiče. Je proto dost možné, že bude instruktor vaše dítě chválit, jak bylo poslušné a vzorné. Pokud je vaše dítě spíše extrovertní, tak mu bude zřejmě více vyhovovat výuka ve skupině. Bude pro něj zábavnější a urychlí jeho proces učení – děti se navzájem motivují k lepším výkonům a vidí názorně u ostatních, jakým chybám se vyvarovat. Pokud je vaše dítě introvertní, bude pro něj nejspíš vhodnější individuální výuka, při které bude mít instruktora jen pro sebe. Na své zdokonalování tak bude mít větší klid. Většina lyžařských a snowboardových škol má vlastní vleky a sjezdovky, takže budou vaše děti v bezpečném prostředí bez rychlých lyžařů. Pokročilé děti lyžují s instruktorem na veřejných sjezdovkách, kde mají přednost ve frontě na vlek.

Děti v lyžařské škole s instruktorem na vleku

Výhody lyžařských škol v zahraničí pro dospělé

Když dáte své dítě do lyžařské školy, ušetříte tím vaše záda, hlasivky, nervy a získáte čas pro sebe. Ten budete moct třeba projezdit na sjezdovkách, které byste s dětmi sjet nemohli (10 tipů na černé sjezdovky). Pokud je vaše dítě malé, učíte ho lyžařskou lekcí, že je v pořádku být chvíli odloučení. Pokud je v pubertě, budete možná oba rádi, že máte od sebe během dovolené chvíli klid.<br/>Jestli se vy sami chcete zlepšit v lyžování nebo snowboardingu, ušetříte si lekcemi spoustu pokusů, omylů a možná i pádů. Trénink pod vedením profesionála vám dá nadhled, klid a správnou techniku bez chyb hned od začátku. Za pár hodin uděláte takové pokroky, jaké jste sami nezvládli za poslední zimní sezóny.

Lyžování s instruktorem škola

Cestovní pojištění - úraz páteře v Rakousku

Nevýhody lyžařské školy pro děti

Pokud máte menší dítě, je možné, že bude bojovat s odloučením a bude se mu po vás stýskat. Z instruktora nebo instruktorky může mít obavy nebo strach. Instruktoři jsou na tyto situace připravení, vy byste měli být také. Věřte, že je vaše dítě v nejlepších rukou. Další nevýhodou může být hlídání času. Neradi se díváte během dovolené na hodinky? Lekce jsou předem domluvené na určitou hodinu a může se stát spoustu věcí, kvůli kterým se vám nepodaří přijít přesně. Je dobré počítat s časovou rezervou před lekcí. Instruktoři mají přesný rozvrh, který nemohou měnit. Poslední nevýhodou je cena za lekce lyžování. Ceny se liší podle zemí, lyžařských středisek a počtu lidí na lekci. Nejlevnější varianta bývá skupinová výuka.

Lyžařská škola

Může se vám stát, že v nejlepších evropských lyžařských střediscích narazíte i na české instruktory, kteří vás budou učit v mateřském jazyce. O asistenční službu v češtině během celé vaší dovolené se postará kvalitní cestovní pojištění. Vy lyžujete v cizině, my se staráme.

Zdroje: sport.aktualne.cz, nasvah.cz 

Další články

Památky v Egyptě: které stojí za cestu pouští?

Chystáte se do Egypta a chcete vědět, jaké památky a místa navštívit? Do jakého muzea zajít? A jaké jsou zajímavosti starověkého Egypta? To vše vám odhalíme.

Moskva vás překvapí svou krásou i monumentálností

Přinášíme vám tipy na místa, která stojí za to vidět v nejlidnatějším městě Ruska. V centru jeho vědy, historie a kultury.

moskva-pruvodce