Hotel v jurtě, iglú nebo prosklené kapsli. Nejlepší glamping blízko i daleko

Datum:

Odpočinout si od pracovního shonu mimo civilizaci, být v těsném kontaktu s přírodou, ale přitom si dopřát pohodlí a luxus v dobré posteli, zázemí pro vaření a důstojnou koupelnu. Prostě užít si kvalitní oddych bez starostí kočovného života, který se musí nasoukat do malého přepravního prostoru. To vám zprostředkuje jedině glamping, luxusní kempování v přírodě. Kam se za ním můžete vypravit a jaké neobvyklé prostory se nabízí?

Glamping v safari stanu

Bydlení v jurtě, polyhedronu i luxusním stanu

Výhodou glampingu je, že můžete bydlet na nejzajímavějších místech, vybaveni vším pohodlím. Pronajímají se jurty a safari stany, vybavené velkou postelí a nábytkem. Takto nějak se asi cestovalo v minulosti. Vedle stanu se dost často nachází i místečko pro koupání – ať už jde o jezero, nebo malé venkovní spa s vířivkou. Součástí vybavení je většinou topení, klimatizace, lednička i kávovar. Najdou se ale i sauny, vířivky nebo upravené sudy s teplou vodou ke koupání.

Luxusní koupelna - glamping, spa

Glamping najdete jak v naší domovině, tak v nejbližších sousedních státech. Informace naleznete většinou na specializovaných serverech, například Yourglamping má pro Německo na 38 různých ubytování. Nabízí se tam ubytování ve stanu, na stromě, v sudu, mobilheimu nebo na hausbótu.

Francie, Holandsko a Belgie mají mnoho glampingových nabídek. Některé jsou opravdu roztodivné. Domy na stračí nožce a v korunách stromů, luxusní mongolské jurty, supermoderní eko-pody, prosklené pyramidy, odstavené autobusy, ba i letadla.

Vnitřek glamping stanu polyhedron, ložnice

Vana v autobuse či iglú – glamping v Rakousku

U Rakušanů frčí spíš kempy, které mají vysokou úroveň kvality služeb, a tak se tomuto ubytování v horách neříká glamping, ale prostě jen kemping. Glampingové nabídky v Rakousku existují např. v Tyrolsku.

V Rakousku se ale nachází více speciálních míst. Urban Glamping ve Vídni je ubytování na zahradě hotelu v předělaném autobuse. Luxus hotelu je vám k dispozici, spolu s koupáním ve vaně s výhledem do zelené zahrady.

Pokud sníte o tom strávit noc na kožešinách v iglú s lahví šampaňského, nemusíte kvůli tomu do Skandinávie. Stačí zajet do lyžařského střediska Kuhtai u Innsbrucku, kde můžete svého partnera překvapit speciální nocí v iglú, v objetí sněhu a kožešin. Další iglú mají například v oblasti německé Zugspitze.

Glamping v iglú

Rurální glamping na Slovensku

Z jakých kempů a chat si můžete vybírat pro glamping na Slovensku? Nabídek zatím není mnoho, k dispozici je teepee, maringotka nebo podkrovní pokojíček v oblasti Štiavnické vrchy u městečka Krupina.

Přenocujete v dřevěném podkroví kamenné chaloupky a jídelní stůl pro vás bude rozložen ve staré stodole. Atmosféru slovenského venkova si užijete na louce s výhledem do krajiny.

Stromový dům je u Trenčianskych Teplic. Ráno si do něj vytáhnete piknikový koš se snídaní.

Glamping na stromě, stromový dům

Architektonický glamping ve Slovinsku

Podnikaví Slovinci mají luxusní ubytování v chatách podchycené. Slovinský glamping čítá 129 záznamů a v nabídce je mnoho architektonicky zajímavých objektů v horách i u jezer. Dřevěné konstrukce domů ve stromech, k nim připočtěte stanová městečka i tradiční chaty zmodernizované pro náročné návštěvníky.

Glamping v horách, chata, stan, kabina

Několik ubytovacích serverů nabízí i pěkná místa pro glamping v Chorvatsku – třeba u Plitvických jezer. Obzvlášť přitažlivé jsou i nabídky na glamping v Itálii.

Na cestu za dobrodružstvím si zabalte oblíbenou knihu, powerbanku pro dobití telefonu, a nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.

Vy cestujete. My se staráme.

sjednat cestovní pojištění online

Zdroje:glamping.com, topcamping.at, yourglamping.comamazingplaces.cz, glampinghub.com

Štítky: Glamping , Evropa

Další články

7 tipů na nejlepší exotickou dovolenou z celého světa

Exotika znamená věci cizokrajné, neobvyklé, zvláštní. Jaké země chcete letos navštívit? Arábie, Asie, Střední Amerika nebo Afrika? Dnes se projdeme prstem po glóbusu a oblastech, kam se lze vydat za dobrodružstvím.  

exoticka-dovolena

Tipy, jak ušetřit při cestování

Cestování je krásný koníček. Obvykle se i pěkně prodraží. Spousta z nás sní o výpravách na nejrůznější konce světa… Peníze ale často drží naše nadšení na uzdě. Máme pro vás několik užitečných tipů

usetrit-na-cestach-nahled-328