Hotel v jurtě, iglú nebo prosklené kapsli. Nejlepší glamping blízko i daleko

Datum:

Odpočinout si od pracovního shonu mimo civilizaci, být v těsném kontaktu s přírodou, ale přitom si dopřát pohodlí a luxus v dobré posteli, zázemí pro vaření a důstojnou koupelnu. Prostě užít si kvalitní oddych bez starostí kočovného života, který se musí nasoukat do malého přepravního prostoru. To vám zprostředkuje jedině glamping, luxusní kempování v přírodě. Kam se za ním můžete vypravit a jaké neobvyklé prostory se nabízí?

Glamping v safari stanu

Bydlení v jurtě, polyhedronu i luxusním stanu

Výhodou glampingu je, že můžete bydlet na nejzajímavějších místech, vybaveni vším pohodlím. Pronajímají se jurty a safari stany, vybavené velkou postelí a nábytkem. Takto nějak se asi cestovalo v minulosti. Vedle stanu se dost často nachází i místečko pro koupání – ať už jde o jezero, nebo malé venkovní spa s vířivkou. Součástí vybavení je většinou topení, klimatizace, lednička i kávovar. Najdou se ale i sauny, vířivky nebo upravené sudy s teplou vodou ke koupání.

Luxusní koupelna - glamping, spa

Glamping najdete jak v naší domovině, tak v nejbližších sousedních státech. Informace naleznete většinou na specializovaných serverech, například Yourglamping má pro Německo na 38 různých ubytování. Nabízí se tam ubytování ve stanu, na stromě, v sudu, mobilheimu nebo na hausbótu.

Francie, Holandsko a Belgie mají mnoho glampingových nabídek. Některé jsou opravdu roztodivné. Domy na stračí nožce a v korunách stromů, luxusní mongolské jurty, supermoderní eko-pody, prosklené pyramidy, odstavené autobusy, ba i letadla.

Vnitřek glamping stanu polyhedron, ložnice

Vana v autobuse či iglú – glamping v Rakousku

U Rakušanů frčí spíš kempy, které mají vysokou úroveň kvality služeb, a tak se tomuto ubytování v horách neříká glamping, ale prostě jen kemping. Glampingové nabídky v Rakousku existují např. v Tyrolsku.

V Rakousku se ale nachází více speciálních míst. Urban Glamping ve Vídni je ubytování na zahradě hotelu v předělaném autobuse. Luxus hotelu je vám k dispozici, spolu s koupáním ve vaně s výhledem do zelené zahrady.

Pokud sníte o tom strávit noc na kožešinách v iglú s lahví šampaňského, nemusíte kvůli tomu do Skandinávie. Stačí zajet do lyžařského střediska Kuhtai u Innsbrucku, kde můžete svého partnera překvapit speciální nocí v iglú, v objetí sněhu a kožešin. Další iglú mají například v oblasti německé Zugspitze.

Glamping v iglú

Rurální glamping na Slovensku

Z jakých kempů a chat si můžete vybírat pro glamping na Slovensku? Nabídek zatím není mnoho, k dispozici je teepee, maringotka nebo podkrovní pokojíček v oblasti Štiavnické vrchy u městečka Krupina.

Přenocujete v dřevěném podkroví kamenné chaloupky a jídelní stůl pro vás bude rozložen ve staré stodole. Atmosféru slovenského venkova si užijete na louce s výhledem do krajiny.

Stromový dům je u Trenčianskych Teplic. Ráno si do něj vytáhnete piknikový koš se snídaní.

Glamping na stromě, stromový dům

Architektonický glamping ve Slovinsku

Podnikaví Slovinci mají luxusní ubytování v chatách podchycené. Slovinský glamping čítá 129 záznamů a v nabídce je mnoho architektonicky zajímavých objektů v horách i u jezer. Dřevěné konstrukce domů ve stromech, k nim připočtěte stanová městečka i tradiční chaty zmodernizované pro náročné návštěvníky.

Glamping v horách, chata, stan, kabina

Několik ubytovacích serverů nabízí i pěkná místa pro glamping v Chorvatsku – třeba u Plitvických jezer. Obzvlášť přitažlivé jsou i nabídky na glamping v Itálii.

Na cestu za dobrodružstvím si zabalte oblíbenou knihu, powerbanku pro dobití telefonu, a nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.

Vy cestujete. My se staráme.

sjednat cestovní pojištění online

Zdroje:glamping.com, topcamping.at, yourglamping.comamazingplaces.cz, glampinghub.com

Štítky: Glamping , Evropa

Další články

Poznávačka Bulharska – kdo chce vidět skalní města?

Bulharsko má mnoho přírodního a kulturního bohatství, není jen riviérou u Černého moře. Co v něm zažít, pokud se chcete podívat i jinam než na chronicky známá místa kolem Burgasu, Varny či Sofie?  

bulharsko-kardzhali-arda

Autem do Alp? Víme, kolik zaplatíte za dálniční známky!

Chystáte se na lyže do zahraničí? Podívejte se, kolik si budete muset připravit peněz, pokud využijete na cestě do Alp placené dálnice, některé vysokorychlostní silnice a tunely. V období těsně před jarními prázdninami se vám budou naše tipy určitě hodit.

hory-autem