Zábavní parky jsou skvělá věc z několika důvodů – užije si v nich celá rodina, zážitky se vtisknou hluboko do paměti a jsou skvělou motivací poznat nová místa za hranicemi. Jaké jsou nejoblíbenější fun parky v Evropě?

Zábavný park Francie Futuroscope

POLSKO

Energylandia

Je jedním z největších zábavních parků v celém Polsku. V parku je více než 50 atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií. Na výběr máte horské dráhy, exotiku, divoký západ a další místa. V blízkosti parku Energylandia je také vodní park, kde si můžete užít spoustu venkovních aktivit. Na místo se dostanete autem, autobusem nebo vlakem. Jejich webové stránky jsou také v češtině.

Kolejkowo Park

Tento oblíbený zábavní park najdete ve Vratislavi nebo v Hlivicích. Uvidíte v něm největší železniční model v celém Polsku, miniatury slavné polské architektury, měst a především každodenního života – lidé chodí do práce, potkávají se v parku, nakupují a večer vyráží za zábavou. Je to skvělá podívaná doladěná do posledního realistického detailu
 
Zábavný park Kolejkowo, Polsko

RAKOUSKO

Area 47

Je ideální místo pro každého milovníka adrenalinu. V tomto obrovském venkovním dobrodružném parku si užijete neuvěřitelné výpravy a extrémní sporty. Můžete prozkoumávat jeskyně, prolézat lanové dráhy, jet motokros, sjíždět divoké peřeje, zažít bungee jumping a mnoho dalšího. Výpravy v Area 47 můžete zvládnout sami, nebo si k nim přizvěte tamního zkušeného průvodce.

FRANCIE

Disneyland Paris

Je zábavní park postavený podle vzoru amerických Disneylandů. I tento se dělí na pět tematických částí kolem dominanty parku – zámku Šípkové Růženky. Pod zámkem je Dračí jeskyně i s drakem. Do rozlehlého areálu Disneyland Paris se dostanete autem, autobusem (Magical Shuttle) nebo vlakem z Paříže (stanice Marne-la-Vallée-Chessy), staví tam také vlaky TGV. Z letiště Charlese de Gaulla trvá jízda vlakem TGV do Disneylandu jen 10 minut.


Zámek Šípkové Růženky Disneyland Paříž

Futuroscope

Je zábavní park založený na audiovizuálních technologiích a multimédiích. V parku si užijete několik 4D kin, IMAX Dome, snová promítání v planetáriu, představení Cirque du Soleil, sportovní, zábavní i karnevalové hry a spoustu dalšího programu. Do parku Futuroscope kousek od města Poitiers se dostanete autem, autobusem, vlakem nebo letadlem.

 

Cestovní pojištění? Doporučíme vám kvalitního lékaře v zahraničí.

ITÁLIE

Leolandia

Jen 20 minut od Milána se nachází nejoblíbenější zábavní park v celé Itálii. Leolandia nabízí zábavu pro celou rodinu – 40 atrakcí, přehlídky pro děti, zvířecí svět i historickou část Minitalia. Děti se mohou setkat s Mášou a Medvědem z pohádky i cestovat na palubě lodi spolu s kapitánem. 
 
Leolandia, Mini Itálie zábavný park

NĚMECKO

Europa-Park

Mezi Černým lesem a Vogézami leží jeden z nejkrásnějších světových zábavních parků v Evropě. Stovka atrakcí, aktivit a her pro celou rodinu od malých dětí přes teenagery až po dospělé je připravená po celý rok. Europa-Park je tak oblíbený, že ho navštíví ročně přibližně 5,5 milionu lidí z celého světa.

Playmobil

Je další zábavní park v Německu kousek od Norimberku. Děti se vyřádí na 90 000 metrech čtverečních a rodiče si mezitím vychutnají pohodovou atmosféru parku. Mottem parku PLAYMOBIL je „Užívat si aktivní zábavu při hraní a nečekat v řadách“. To se v zábavních parcích vždy hodí. 
 
Německo zábavný park Playmobil funpark

Ať už se vydáte za zábavou kamkoli za naše hranice, myslete na kvalitní cestovní pojištění a také na kvalitní pojištění storna. Vy cestujete. My se staráme.

Sjednat cestovní pojištění


Zdroje:tripadvisor.com, traveltriangle.com, thetravel.com
 

Sníte o tom, že se jednou podíváte přes celé Rusko? Že opustíte jeho evropskou část a uvidíte Dálný východ značený azbukou? Tak nastupovat.

3. 3. 2021
Vlak transsibiřské magistrály

Ať už je cíl vaší cesty na pevninu, Azory nebo Madeiru jakýkoliv, hodí se vědět, jaké tradiční portugalské pokrmy ochutnat.  

19. 5. 2021
Portugalský přístav