Zábavní parky jsou skvělá věc z několika důvodů – užije si v nich celá rodina, zážitky se vtisknou hluboko do paměti a jsou skvělou motivací poznat nová místa za hranicemi. Jaké jsou nejoblíbenější fun parky v Evropě?

Zábavný park Francie Futuroscope

POLSKO

Energylandia

Je jedním z největších zábavních parků v celém Polsku. V parku je více než 50 atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií. Na výběr máte horské dráhy, exotiku, divoký západ a další místa. V blízkosti parku Energylandia je také vodní park, kde si můžete užít spoustu venkovních aktivit. Na místo se dostanete autem, autobusem nebo vlakem. Jejich webové stránky jsou také v češtině.

Kolejkowo Park

Tento oblíbený zábavní park najdete ve Vratislavi nebo v Hlivicích. Uvidíte v něm největší železniční model v celém Polsku, miniatury slavné polské architektury, měst a především každodenního života – lidé chodí do práce, potkávají se v parku, nakupují a večer vyráží za zábavou. Je to skvělá podívaná doladěná do posledního realistického detailu
 
Zábavný park Kolejkowo, Polsko

RAKOUSKO

Area 47

Je ideální místo pro každého milovníka adrenalinu. V tomto obrovském venkovním dobrodružném parku si užijete neuvěřitelné výpravy a extrémní sporty. Můžete prozkoumávat jeskyně, prolézat lanové dráhy, jet motokros, sjíždět divoké peřeje, zažít bungee jumping a mnoho dalšího. Výpravy v Area 47 můžete zvládnout sami, nebo si k nim přizvěte tamního zkušeného průvodce.

FRANCIE

Disneyland Paris

Je zábavní park postavený podle vzoru amerických Disneylandů. I tento se dělí na pět tematických částí kolem dominanty parku – zámku Šípkové Růženky. Pod zámkem je Dračí jeskyně i s drakem. Do rozlehlého areálu Disneyland Paris se dostanete autem, autobusem (Magical Shuttle) nebo vlakem z Paříže (stanice Marne-la-Vallée-Chessy), staví tam také vlaky TGV. Z letiště Charlese de Gaulla trvá jízda vlakem TGV do Disneylandu jen 10 minut.


Zámek Šípkové Růženky Disneyland Paříž

Futuroscope

Je zábavní park založený na audiovizuálních technologiích a multimédiích. V parku si užijete několik 4D kin, IMAX Dome, snová promítání v planetáriu, představení Cirque du Soleil, sportovní, zábavní i karnevalové hry a spoustu dalšího programu. Do parku Futuroscope kousek od města Poitiers se dostanete autem, autobusem, vlakem nebo letadlem.

 

Cestovní pojištění? Doporučíme vám kvalitního lékaře v zahraničí.

ITÁLIE

Leolandia

Jen 20 minut od Milána se nachází nejoblíbenější zábavní park v celé Itálii. Leolandia nabízí zábavu pro celou rodinu – 40 atrakcí, přehlídky pro děti, zvířecí svět i historickou část Minitalia. Děti se mohou setkat s Mášou a Medvědem z pohádky i cestovat na palubě lodi spolu s kapitánem. 
 
Leolandia, Mini Itálie zábavný park

NĚMECKO

Europa-Park

Mezi Černým lesem a Vogézami leží jeden z nejkrásnějších světových zábavních parků v Evropě. Stovka atrakcí, aktivit a her pro celou rodinu od malých dětí přes teenagery až po dospělé je připravená po celý rok. Europa-Park je tak oblíbený, že ho navštíví ročně přibližně 5,5 milionu lidí z celého světa.

Playmobil

Je další zábavní park v Německu kousek od Norimberku. Děti se vyřádí na 90 000 metrech čtverečních a rodiče si mezitím vychutnají pohodovou atmosféru parku. Mottem parku PLAYMOBIL je „Užívat si aktivní zábavu při hraní a nečekat v řadách“. To se v zábavních parcích vždy hodí. 
 
Německo zábavný park Playmobil funpark

Ať už se vydáte za zábavou kamkoli za naše hranice, myslete na kvalitní cestovní pojištění a také na kvalitní pojištění storna. Vy cestujete. My se staráme.

Sjednat cestovní pojištění


Zdroje:tripadvisor.com, traveltriangle.com, thetravel.com
 

Nedá se přeložit, za to ji v zemi ucítíte na každém kroku. Aloha je duší sopečných ostrovů, ukrývá v sobě lásku, sympatie, porozumění, pozdravy i loučení. Krátké havajské slovíčko najdete i ve státní hymně nebo znaku, dokonce je otisknuto i do jejich víry. Ta vybízí k poznání sebe samého, získání vlastních zkušeností a pravd, i k všestranné toleranci.  

14. 2. 2018
havajske-ostrovy-stat-aloha-01b

Jedno z nejznámějších amerických měst můžete navštívit kdykoli v roce a zůstat v něm jak dlouho chcete. Las Vegas totiž žije bohatým životem a nikdy nespí. Je postavené pro zábavu, adrenalin, hazard a odpočinek. Vydejte se s námi do legendárních míst z hollywoodských filmů.

28. 9. 2017
Jak si užít Las Vegas