Datum: | Autor: Tým ERV

Zábavní parky jsou skvělá věc z několika důvodů – užije si v nich celá rodina, zážitky se vtisknou hluboko do paměti a jsou skvělou motivací poznat nová místa za hranicemi. Jaké jsou nejoblíbenější fun parky v Evropě?

Zábavní parky - Evropa:

 1. Polské zábavní parky
 2. Energylandia
 3. Kolejkowo park
 4. Legendia a další
 5. Rakouské zábavní parky
 6. Area 47
 7. Prater a další
 8. Francouzské zábavní parky
 9. Disneyland Paris
 10. Studia Walta Disney
 11. Futuroscope a další
 12. Itálie - atrakce a zábavní parky
 13. Leolandia
 14. Německé zábavní parky
 15. Europa Park
 16. Playmobil a další

Polské zábavní parky

Energylandia

Největší zábavní park v Polsku se těší velké oblibě. Stojí ve městě Zator, necelých 60 km od Krakova. Energylandia je rozdělena do čtyř tematických zón. Najdeme zde zhruba 80 atrakcí pro všechny věkové skupiny, včetně 12 horských drah, četných kolotočů, ale i restaurací, barů a obchodů se suvenýry. Od roku 2016 je součástí Energylandie také aquapark.

Zábavní park v Zatoru se může pochlubit mnoha neobvyklými atrakcemi, včetně MegaCoaster Hyperion - nejvyšší a nejrychlejší mega horské dráhy v Evropě. Její vůz se spouští z výšky 80 metrů pod úhlem až 85 stupňů. Velmi oblíbená je také Zadra - nejvyšší a nejrychlejší hybridní horská dráha na světě (maximální rychlost je 120 km/h) nebo Formula - extrémní atrakce s velkým zrychlením.

Do parku Energylandia dostanete autem, autobusem nebo vlakem. Jejich webové stránky jsou také v češtině.

Kolejkowo - železniční park

Tento oblíbený zábavní park najdete ve Vratislavi nebo v Hlivicích. Uvidíte v něm největší železniční model v celém Polsku, miniatury slavné polské architektury, měst a především každodenního života – lidé chodí do práce, potkávají se v parku, nakupují a večer vyráží za zábavou. Je to skvělá podívaná doladěná do posledního realistického detailu

Zábavný park Kolejkowo, Polsko

Legendia - nejstarší zábavní park

Legendia ve Slezsku je nejstarší polský zábavní park - existuje od roku 1959. V areálu je připraveno více než 40 atrakcí - pro dospělé i děti - rozmístěných v 5 tematických zónách. V nabídce jsou až 4 horské dráhy, včetně oblíbeného "vyhlídkového kola", z něhož můžete obdivovat panorama města, a "ďáblovy smyčky". Kromě toho se v areálu Legendia nachází několik desítek dalších atrakcí, včetně vodních, extrémních a těch pro rodiny.

Další zábavní parky v Polsku:

 • Leba - dinosauří park - 100 dinosaurů v krajině podél řeky, a k nim atrakce jako 7D kino, strašidelný hrad či zrcadlové bludiště
 • Inwald park - miniaturní slavné stavby, Dinolandia, pevnost Inwald a park Jana Pavla II. Také kolotoče, klouzačky, labyrint, 5D kino a Egytpský labyrint. Historický edukační a interaktivní zábava pro celou rodinu.
 • Jurapark Baltow - park s rekonstrukcemi dinosaurů, prehistorickým akváriem a dalšími skvělými atrakcemi
 • Majaland Kownaty - pohádkový zábavní park je rozdělen do třech částí: Včelka Mája, vikingové a Heidi, děvčátko z hor.
 • Jurapark Krasiejow - největší dinosauří a vědecký zábavní park v Evropě s atrakcemi a dokonce tunelem přes historii
 • Rabkoland - zábavní park s vláčky a dalšími atrakcemi

Rakouské zábavní parky

Area 47

Je ideální místo pro každého milovníka adrenalinu. V tomto obrovském venkovním dobrodružném parku si užijete neuvěřitelné výpravy a extrémní sporty. Můžete prozkoumávat jeskyně, prolézat lanové dráhy, jet motokros, sjíždět divoké peřeje, zažít bungee jumping a mnoho dalšího. Výpravy v Area 47 můžete zvládnout sami, nebo si k nim přizvěte tamního zkušeného průvodce.

Prater - Vídeň

Pokud se ocitnete ve Vídni, nezapomeňte se zajít podívat do Pratru, na místo sloužící zábavě Vídeňanů už od roku 1766, kdy zde císař Josef II. otevřel veřejný park. Dnes zde můžete posedět pod stromy, ale hlavně svézt se na ruském kole a dívat se na Vídeň z ptačí perspektivy na mnoha různých kolotočích, drahách a adrenalinových atrakcích.

Další atrakce v Rakousku:

Francouzské zábavní parky

Disneyland Paris

Je zábavní park postavený podle vzoru amerických Disneylandů. I tento se dělí na pět tematických částí kolem dominanty parku – zámku Šípkové Růženky. Pod zámkem je Dračí jeskyně i s drakem. Do rozlehlého areálu Disneyland Paris se dostanete autem, autobusem (Magical Shuttle) nebo vlakem z Paříže (stanice Marne-la-Vallée-Chessy), staví tam také vlaky TGV. Z letiště Charlese de Gaulla trvá jízda vlakem TGV do Disneylandu jen 10 minut.

Disneyland - Studio Walta Disneyho

Druhá atrakce v Marne-la-Vallée je o něco menší a je věnovaná filmovým studiím dílny Walta Disneyho. Tematické sekce jsou věnovány jednotlivým filmům - Auta, Ratatouille, Příběh hraček, či nově i Spidermanovy pavoučí houpačky!

Zámek Šípkové Růženky Disneyland Paříž

Futuroscope

Je zábavní park založený na audiovizuálních technologiích a multimédiích. V parku si užijete několik 4D kin, IMAX Dome, snová promítání v planetáriu, představení Cirque du Soleil, sportovní, zábavní i karnevalové hry a spoustu dalšího programu. Do parku Futuroscope kousek od města Poitiers se dostanete autem, autobusem, vlakem nebo letadlem.

 

Cestovní pojištění? Doporučíme vám kvalitního lékaře v zahraničí.

Další zábavní parky ve Francii:

 • Parc Astérix v Plailly - park pro fanoušky kreslených seriálů Asterixe a Obeliska je jedním z 10 nejnavštěvovanějších v Evropě a kombinuje asterixovský humor se zábavou na kolotočích a horských drahách.
 • Puy du Fou ve Vendée rekonstruuje slavné historické scény v úchvatných kulisách. Vidět můžete repliku Římského  kolosea s gladiátorskými hrami, renesanci, 17. století, Belle epoque i středověké instalace. Pro milovníky historie to určitě stojí za návštěvu.
 • Parc Le Pal v Saint-Pourçain-sur-Besbre je zábavní park a zoologická zahrada v jednom
 • Walibi Rhône-Alpes v Les Avenières - největší a nejvíce vzrušující adrenalinový park ve Francii. 5 adrenalinových horských drah vás určitě nadchne.

Italské zábavní parky

Leolandia

Jen 20 minut od Milána se nachází nejoblíbenější zábavní park v celé Itálii. Leolandia nabízí zábavu pro celou rodinu – 40 atrakcí, přehlídky pro děti, zvířecí svět i historickou část Minitalia. Děti se mohou setkat s Mášou a Medvědem z pohádky i cestovat na palubě lodi spolu s kapitánem. 

Další italské zábavní parky:

 • Gardaland - 5. nejlepší zábavní park na světě je plný adrenalinu a horských drah je u jezera Lago di Garda, ve Veroně, městě milenců
 • Mirabilandia - další obrovský zábavní adrenalinový park v Itálii najdete na severu, kousek od Matterhornu
 • Movieland studios - zábavní park u Lago di Garda je zasvěcen filmové tematice
 • Rainbow magic land - zábavní park plný kouzel v blízkosti Říma
 • Etnaland - velký zábavní park na Sicílii s výhledem na sopku Etnu má tři části - adrenalinový zábavní park, aqua park a prehistorický tematický park
 • Janov - Akvárium - největší akvárium v Evropě

Leolandia, Mini Itálie zábavný park

Německé zábavní parky

Europa-Park

Mezi Černým lesem a Vogézami leží jeden z nejkrásnějších světových zábavních parků v Evropě. Stovka atrakcí, aktivit a her pro celou rodinu od malých dětí přes teenagery až po dospělé je připravená po celý rok. Europa-Park je tak oblíbený, že ho navštíví ročně přibližně 5,5 milionu lidí z celého světa.

Playmobil

Je další zábavní park v Německu kousek od Norimberku. Děti se vyřádí na 90 000 metrech čtverečních a rodiče si mezitím vychutnají pohodovou atmosféru parku. Mottem parku PLAYMOBIL je „Užívat si aktivní zábavu při hraní a nečekat v řadách“. To se v zábavních parcích vždy hodí. 

Německo zábavný park Playmobil funpark

 • Legoland Deutschland Resort – Bavorsko
 • Heide park v dolním Sasku – horské dráhy (včetně největší dřevěné horské dráhy na světě), dobrodružný hotel, a celkem 40 atrakcí, včetně 7 adrenalinových
 • Hansa Park v Přímoří leží na břehu more, a tak se na těch nejděsivějších atrakcích můžete dívat nejen do země, ale i na mořskou hladinu. 
 • Phantasialand
 • Pozorujte zvířata, volně se pohybující v přírodě ve Wildpark Warstein. Žijí tu rysy, lišky, jeleni, mývalové a nachází se tu i krápníková jeskyně.

 

Ať už se vydáte za zábavou kamkoli za naše hranice, myslete na kvalitní cestovní pojištění a také na kvalitní pojištění storna. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: tripadvisor.com, traveltriangle.com, thetravel.com, funtripswithkids.com, tripsavvy.com 

Další články

Dovolená na plachetnici

Koho by nelákal opojný život výletního námořníka? Celý den objevovat skrytá zákoutí u pobřeží Středozemního moře. Navštěvovat opuštěné pláže, nedostupné ostrůvky, kotvit v modrých lagunách, do nichž je přístup pouze ze strany otevřeného moře. 

jachta-plachetnice

Objevte Seychely, pozemský i podmořský ráj

Co takhle zamávat paní zimě a vydat se do tepla? Procházet se po bílých plážích, držet v rukou největší kokos na světě, potápět se u korálových útesů, kochat se západy slunce a poslouchat šumění vln?  

seychely