10 nesmyslných DŮVODŮ, proč lidé jezdí do zahraničí bez cestovního pojištění

Datum:

Čas letních dovolených je na spadnutí. Máte rádi jistotu a nezapomínáte na kvalitní cestovní pojištění? Nebo naopak patříte k těm, kteří nad ním jen mávnou rukou a vystavují se tak při svých cestách nejen zdravotním rizikům? Pro někoho běžná praxe, ostatní nad nesmyslnými důvody, proč si lidé nechtějí zřídit cestovní pojištění jen nevěřícně kroutí hlavou. A jaké argumenty vlastně dokážou vymyslet? Podívejme se společně na několik z nich. A začneme od toho nejčastějšího.

cestovni pojisteni duvody

1. Co by se mi mělo stát

Celodenní pobyt na slunci, adrenalinové sporty nebo ochutnávka exotických drinků. Kdo by se na dovolené neuvolnil a nenechal by se svést některým z těchto požitků? A právě ony jsou těmi nejčastějšími příčinami úrazů v zahraničí. Úžeh, otřes mozku nebo zlomenina na sebe nenechá dlouho čekat. Kvalitní cestovní pojištění vás ale nenechá ve štychu a zajistí vám potřebné ošetření.

2. Nebývám nemocný

Ať už jste pověrčiví, nebo ne, vězte, že tento nesmyslný argument se vám nemusí vůbec vyplatit. Klimatizace v letadle, výkyvy teplot, ale i žaludeční nevolnost, vás v mžiku mohou uvěznit na hotelovém pokoji i na několik dní. Stejně tak se drobné nachlazení dokáže proměnit na zákeřnou angínu. V takovém případě se vyplatí vyhledat prověřená zdravotnická centra s kvalifikovanými doktory. A to v některých zemích nemusí být vůbec hračka. I v takové situaci vám pomůže kvalitní cestovní pojištění. Stačí si stáhnout aplikaci ERV travel&care, ve které najdete seznam prověřených zdravotnických zařízení po celém světě. Vše pro bezpečný pobyt v zahraničí najdete v App Store a Google Play.

cestování filipíny pláž

3. Domluvím se „nohama rukama“

A tak si nepotřebuji platit ještě asistenční službu v rámci cestovního pojištění. Nikdo vám nebere vaši schopnost na tržnici usmlouvat o několik dinárů nižší cenu kašmírového svetru. Pokud se ale dostanete do zdravotních problémů, tam už je popis zranění a porozumění správného postupu k celkovému uzdravení bez následků opravdu o něco složitější. S naším cestovním pojištěním tak máte mimo jiné k dispozici i 24 hodinovou telefonickou linku na naší asistenční službu, která vám vždy nápomocná.

4. Cestovní pojištění je drahé

V porovnání s cenou za vaše zdraví je to zanedbatelná částka. A to nejen proto, že zdraví je nevyčíslitelné! Cestovní pojištění pořídíte už od několika desítek korun do stovky za den. Díky němu pak nemusíte myslet na obří obnosy peněz v hotovosti, které byste měli mít pro případ nutnosti lékařského ošetření při sobě. I taková nenadálá hospitalizace za hranicemi bez cestovního pojištění se totiž může cenově vyšplhat až do sta tisíců korun.

5. Mám evropský průkaz zdravotního pojištění

Ten sice funguje jako vstupenka do zdravotnických zařízeních v zemích Evropské unie, ale nepokryje vám doplatky za ošetření, hospitalizaci nebo léky, ani náklady na případný transport zpět domů. Na to je kartička v modrém kabátku příliš krátká. Zato my jsme vyvrátili další nesmyslný důvod, proč si nezřídit cestovní pojištění.

Evropsky prukaz pojisteni

6. Odcestuji za každých okolností

I to se bohužel nemusí vždy podařit. Častokrát si pořizujete vaší vysněnou dovolenou s velkým časovým předstihem. Ať už kvůli lákavým cenám, nebo jen proto, že se chcete mít na co těšit. Někdy ale mohou nastat až natolik nenadálé okolnosti, že prostě neodcestujete a potřebujete zájezd stornovat. Díky pojištění zrušení cesty v rámci cestovního pojištění tak můžete předejít peněžním ztrátám. My vám totiž případné storno poplatky vrátíme.

7. Cestovní pojištění mám sjednané k platební kartě

I taková je možnost. Jenže mnohdy jednoduchý a rychlý způsob sjednání cestovního pojištění v internetovém bankovnictví nemusí pokrýt všechny možné pojistné události. Většinou vás neochrání třeba při ztrátě zavazadla, ani při náhradě dalších škod. Navíc je nutné si pohlídat výši limitů pojistného plnění.

8. Zavazadla se přeci jen tak neztrácí

Věřte tomu, že ztrácí. Navíc s přibývajícími přestupy do vysněné cílové destinace se pravděpodobnost zatoulání vašich zavazadel s celou dovolenkovou výbavou zvyšuje. Jak je nejrychleji dostat zpět vám poradí naši asistenční operátoři, na které se můžete obrátit nejen s dotazy týkajících se ztráty zavazadel 24 hodin denně. Díky cestovnímu pojištění si budete moci koupit nezbytné věci, které budete v destinaci potřebovat do doby, než zavazadla přiletí.

Pojištění batožiny, storna, odletu

9. Letadlo mi ještě NIKDY neuletělo

Zatím. Ne že bychom vám tuto nepříjemnou událost přáli, ale dopravní zácpy jsou v mnoha městech na denním pořádku. Nejenže nechcete strávit bezesnou noc na studené podlaze letiště, už vůbec nechcete shánět předraženou letenku na poslední chvíli. I s touto nepříjemností vám dokáže pomoci naše kvalitní cestovní pojištění.

10. Nejsem ničitel

Stačí v 5hvězdičkovém hotelu samou radostí po zdlouhavé cestě skočit do postele nebo se po relaxační koupeli ohnat ručníkem kolem nočního stolku, na kterém majestátně stojí lampa připomínající spíše umělecké dílo – a škoda, byť nechtěná, je na světě. U nás s cestovním pojištěním zároveň získáte i pojištění odpovědnosti za škodu. A tak nic nepůjde z vaší kapsy a vaši blízcí se i přes vaši drobnou nešikovnost budou moci těšit na pěkné dárky z cest.

Pojištění nešikovnosti a odpovědnosti
 
Slyšeli jste i vy některý z těchto nesmyslných argumentů, proč je cestovní pojištění zbytečné? A jak se k nim vlastně stavíte? Doufáme, že zodpovědně a pro jistotu před každou svojí cestou do zahraničí myslíte na kvalitní cestovní pojištění. To naše si navíc můžete sjednat v online formuláři během několika minut z pohodlí domova. Svěřte nám vaši bezpečnost a užijte si bezstarostnou dovolenou. Kryjeme vám záda!

Další články

Památky v Egyptě: které stojí za cestu pouští?

Chystáte se do Egypta a chcete vědět, jaké památky a místa navštívit? Do jakého muzea zajít? A jaké jsou zajímavosti starověkého Egypta? To vše vám odhalíme.

Jaké aktivity zažít o polárním dnu, během půlnočního slunce?

Půlnoční slunce označuje období v arktických a antarktických oblastech, kdy slunce nezapadá za obzor. Toto období láká tamní obyvatele, turisty i dobrodruhy k mnoha výjimečným aktivitám.

pulnocni-golf