TOP 6 vinobraní v Evropě

Kam ještě zajet na ochutnávky?

Datum:

vinobrani-vinohrad

V Čechách se období vinobraní už pomalu chýlí k závěru, to ale určitě neznamená konec zábavy! Za slavnostmi vína se můžete vydat i do zahraničí. V teplejších částech Evropy totiž sezóna teprve začíná! Nevěříte? Nechte se zlákat našimi tipy na cesty!

1. Za královnou německých vín

30. září - 10. října

Na tradiční vinobraní zajeďte hned k německým sousedům. Festival Weinlesefest v Neustadtu je vůbec největší německou slavností sběru vína a jako takový je vyvrcholením celé sezóny. Desetidenní festival je plný bohatého programu včetně volby královny německých vín. Snoubí se tak zde německé tradice, ochutnávání vín i soutěže místních vinařů o titul nejlepší odrůdy.

vinobraní ve Weinlesefestu

2. Moldavská cesta v čase s ohňostrojem

1. - 2. října

Hektolitry vína, pouliční průvody a noční ohňostroje? Žádný problém! V moldavské Chisinau se období sklizně slaví ve velkém! Navíc zde zažijete doslova návrat do minulosti - ochutnávku místních vín za doprovodu tradiční hudby a tanců. Všechno dohromady vytváří atmosféru, jako kdybyste se vrátili v čase.

3. Túra po vídeňských vinařstvích

1. - 2. října

Na netradiční pojetí vinobraní se těšte ve Vídni! Během prvních dvou říjnových dnů se otevírají návštěvníkům vinohrady na třech různých turistických trasách v rámci akce Vienna Wine Hiking. Rozhodnout se tak můžete pro dvě desetikilometrové trasy, nebo, chcete-li méně chodit a více popíjet, jednu pětikilometrovou. O dobrou zábavu a pohodu se postarají nejen ochutnávky lokálních vín, ale také místní speciality.

pár s vínem na louce

4. Pouliční veselí s výhledem na Paříž

5. - 9. října

Kdo by nevěděl, že montmarterský kopec nad Paříží je čtvrť plná umělců, bohémů a kankánových tanečnic. A když k tomu ještě přidáte každoroční slavnosti vína Fête des Vendanges? Neopakovatelný zážitek! Těšit se můžete na bohatý pouliční program, slavnostní průvod, ale i komentované prohlídky místních vinohradů. A to vše v pravém francouzském stylu!

5. Polské setkání vinařů z celého světa

28. - 29. října

Že vám spojení Polska a vína nic neříká? Nenechte se mýlit. Polské vinařské slavnosti (Wine Expo Warsaw) jsou totiž jednou z největších akcí roku, na kterou se sjíždí vinaři z celé Evropy. Na programu jsou nejen tradiční ochutnávky, ale i semináře a konference. S jejich pomocí získáte tolik potřebných znalostí o víně, abyste na příštím večírku mohli ohromit své hosty. Na degustačním programu jsou kromě stolních vín také vína dezertní, ovocná, portská, perlivá i tradiční šampaňská.

ochutnávka vína ve sklípku

6. Pravý toskánský festival

7. - 9. října

Jestliže je Itálie krajinou vína, pak Toskánsko je jejím hlavním královstvím. Tradiční toskánské dožínky Boccaccesca jsou zážitkem, který si žádný milovník vína nemůže nechat ujít. Profesionální sommeliéři, nekonečné řady stánků místních vinařů, tematické workshopy, soutěže ve vaření. Samozřejmostí jsou tradiční folklórní tance, zpěv a středověká představení. Zkrátka program nabitý až k prasknutí. Navíc vám tento toskánský zážitek rozhodně vítr v kapse neudělá. Za vstup na festival utratíte 5 euro a dalších 5 za bezednou sklenici na víno!

Zaujal vás některý z našich tipů a chystáte se vyrazit? Užijte si vinařské veselí, co hrdlo ráčí. Jen pozor, aby se nezvrtlo v nečekanou nepříjemnost. Kromě místní měny a alkotestu si tedy nezapomeňte přibalit kvalitní cestovní pojištění. Můžete využít třeba náš online formulář!

 

Další články

To nejlepší ze Srí Lanky – co byste neměli vynechat

Srí Lanka je v posledních několika letech stále častější exotickou destinací mnoha českých turistů. Není se čemu divit. Na své si přijdou cestovatelé s batohem...

sri_lanka_uda_walawe_328_166

Vězení, která předčí ty nejlepší hotely

Co si představíte, když se řekne vězení? Pravděpodobně stroze vyhlížející prostory, minimum soukromí, špatné jídlo, vyhrocené vztahy s ostrahou i se spoluvězni. Ne všude ve světě to ale platí.

vezeni-nahled-328